דף הבית » תרופות סבתא » 14 הסעדים של סבתא מבוססת חוויה וטבעית להוריד לחץ דם גבוה
ddadadddd dadc daddaad dedddadadaa ddddd ddddaddaa dcd

14 הסעדים של סבתא מבוססת חוויה וטבעית להוריד לחץ דם גבוה

14 הסעדים של סבתא להפחתת לחץ דם גבוה

לחץ דם גבוה, או יתר לחץ דם, הוא מצב בו כוח הדם כנגד דפנות העורקים שלך גבוה מדי.זה מגביר את הסיכון שלך למחלות לב, שבץ מוחי ובעיות רפואיות אחרות.אמנם חשוב לראות את הרופא שלך לאבחון וטיפול נאותים, אך ישנם תרופות טבעיות שהועברו מסבתות שעשויות לעזור לך להוריד את לחץ הדם הגבוה שלך.להלן 14 סעדים טבעיים ומבוססים על ניסיון שעשויים לעזור לך להוריד את לחץ הדם שלך.

1.צמצם את צריכת המלח שלך

הפחתת צריכת המלח שלך היא אחת הדרכים הקלות ביותר להוריד את לחץ הדם שלך.צריכת יותר מדי מלח יכולה להגביר את לחץ הדם שלך, ולכן חשוב לפקח על כמות המלח שאתה אוכל.בחר במזונות נתרן נמוכים יותר, החלף חטיפים מלוחים באפשרויות בריאות יותר, ותבל את האוכל שלך בעשבי תיבול ותבלינים במקום מלח.

2.לאכול אוכל עשיר בסיבים

מזונות עשירים בסיבים נהדרים לבריאותכם, והם יכולים גם לעזור להוריד את לחץ הדם שלכם.אכילת מזונות עשירים בסיבים תזונתיים, כמו פירות, ירקות, קטניות ודגנים מלאים, יכולה לעזור להפחית את הסיכון שלך ללחץ דם גבוה.

טיפ:

הקפידו לכלול שפע של מזונות עשירים בסיבים סיבים בתזונה.נסה לאכול לפחות 25-30 גרם סיבים בכל יום.

3.לנהל מתח

מתח יכול לתרום ללחץ דם גבוה, ולכן חשוב לנהל אותו.נסה להפחית את הלחץ בחייך על ידי שינה מספקת, להתאמן באופן קבוע ולקחת זמן לעצמך.מדיטציה ויוגה יכולים להועיל גם בהפחתת רמות הלחץ.

4.הימנע מאלכוהול

אלכוהול יכול להעלות את לחץ הדם שלך, ולכן חשוב להימנע ממנו.אם אתה בוחר לשתות, הגבל את הצריכה שלך למשקה אחד ביום לנשים ושני משקאות ביום לגברים.

5.תרגיל באופן קבוע

פעילות גופנית קבועה יכולה לעזור לך להוריד את לחץ הדם שלך.מכוון לפחות 30 דקות של פעילות גופנית ביום.בחר פעילויות שאתה נהנה ממנו, כמו הליכה, ריצה קלה, שחייה או רכיבה על אופניים.

6.להפסיק לעשן

עישון יכול להגביר את הסיכון שלך ללחץ דם גבוה, ולכן חשוב להיגמל.שוחח עם הרופא שלך על תרופות ואסטרטגיות אחרות שיכולות לעזור לך להיגמל.

7.הגדל את צריכת האשלגן

אשלגן יכול לעזור להוריד את לחץ הדם שלך, ולכן חשוב לצרוך מזון גבוה במינרל זה.מקורות טובים לאשלגן כוללים בננות, תפוחי אדמה, תרד, עגבניות ואבוקדו.

8.הגבל את צריכת הקפאין

קפאין יכול להעלות את לחץ הדם שלך, ולכן חשוב להגביל את הצריכה שלך.נסה להגביל את צריכת הקפאין שלך ללא יותר מ -200 מ”ג ליום, שהם בערך שתי כוסות קפה.

9.אכלו אוכלים עשירים במגנזיום

מגנזיום הוא מינרל חשוב לבקרת לחץ הדם, ולכן חשוב לאכול מזונות העשירים במגנזיום.מקורות טובים למגנזיום כוללים שקדים, תרד, שעועית שחורה וקינואה.

10.לשתות תה צמחים

תה צמחים יכול לעזור להוריד את לחץ הדם שלך.נסה לשתות תה כמו קמומיל, היביסקוס ותה ירוק.

11.לצרוך שום

שום יכול לעזור גם להוריד את לחץ הדם שלך.נסה להוסיף שום למנות שלך לטעם ולעזור להוריד את לחץ הדם שלך.

12.להגביל מזון ממותק

מזונות ממותקים יכולים להעלות את לחץ הדם שלך, ולכן חשוב להגביל את צריכת המזונות הללו.נסה להגביל את צריכת המשקאות, הקינוחים והחטיפים הסוכרים שלך.

13.נסה אקופרסורה

אקופרסורה היא טכניקת רפואה סינית מסורתית שיכולה לעזור להוריד את לחץ הדם שלך.שוחח עם הרופא שלך על שילוב אקופרסורה בתוכנית הטיפול שלך.

14.תרגול נשימה עמוקה

נשימה עמוקה היא דרך פשוטה לעזור להוריד את לחץ הדם שלך.קח נשימות איטיות ועמוקות והתמקד בהרגעת גופך.תרגל את זה לכמה דקות בכל יום.

טיפ:

הקפד לדבר עם הרופא שלך על כל השינויים שאתה מבצע לאורח החיים שלך או לתזונה כדי לעזור להורידלחץ הדם שלך.חשוב ל

מהו לחץ דם גבוה?

לחץ דם גבוה, או יתר לחץ דם, הוא מצב רפואי חמור הפוגע באנשים רבים ברחבי העולם.זה מתרחש כאשר כוח הדם הדוחף אל קירות העורקים הופך גבוה מדי.זה יכול להוביל למגוון סיבוכים בריאותיים, כמו שבץ מוחי, התקף לב ואי ספיקת כליות.על מנת להימנע מתנאים שעלולים להיות מסכני חיים, חשוב לנהל את לחץ הדם של האדם באמצעות שינויים באורח החיים, ובמידת הצורך, תרופות.

14 הסעדים של סבתא מבוססי חוויה וטבעיים להפחתת לחץ דם גבוה

למרבה המזל, ישנם הרבה סעדים טבעיים ומבוססים על ניסיון שסבתות משתמשות בהן במשך שנים כדי לעזור להוריד את לחץ הדם הגבוה.ייתכן שסעדים אלה אינם יעילים כמו תרופות במקרים מסוימים, אך הם יכולים לספק הקלה מסוימת וניתן להשתמש בהם בשילוב עם טיפולים אחרים.להלן 14 מהתרופות הטבעיות והחוויה הפופולריות ביותר להפחתת לחץ דם גבוה:

1.פעילות גופנית

פעילות גופנית קבועה היא אחת הדרכים הטובות ביותר להוריד את לחץ הדם הגבוה.זה יכול לעזור בשיפור זרימת הדם ולהפחתת הלחץ, ששניהם יכולים לעזור להוריד את לחץ הדם.מכוון לפחות 30 דקות של פעילות גופנית מתונה בכל יום.

2.אכלו תזונה בריאה

אכילת תזונה בריאה ומאוזנת חיונית לניהול לחץ דם גבוה.מזונות עשירים באשלגן, כמו פירות וירקות, יכולים לעזור להוריד את לחץ הדם.חשוב גם להגביל את צריכת הנתרן ולהימנע ממזון מעובד.

3.הפחתת לחץ

לחץ יכול לגרום ללחץ הדם שלך לדוקרן, ולכן חשוב למצוא דרכים להירגע ולהפחית את הלחץ.לקחת קצת זמן לעצמך, לתרגל יוגה או מדיטציה, ודיבור עם חבר יכול לעזור להפחית את הלחץ ולהוריד את לחץ הדם שלך.

4.קבל מספיק שינה

ישתת מספיק שינה חשובה לניהול לחץ דם גבוה.כוון לפחות 7-8 שעות שינה בכל לילה ונסה ללכת לישון ולהתעורר באותו זמן בכל יום.

5.קיצץ בקפאין

קפאין יכול לגרום לעלייה זמנית בלחץ הדם, ולכן עדיף להגביל את הצריכה שלך.נסה להגביל את עצמך לכוס קפה או תה אחד ביום ולהימנע ממשקאות אנרגיה וסודה.

6.תרופות צמחיות

ישנם תרופות צמחיות רבות שיכולות לעזור להוריד את לחץ הדם.שום, ג’ינג’ר והוז’ורן הם כל עשבי תיבול פופולריים ששימשו במשך מאות שנים כדי לסייע בניהול לחץ דם גבוה.

7.הימנע מאלכוהול

אלכוהול יכול לגרום לעלייה זמנית בלחץ הדם, ולכן עדיף להגביל את הצריכה שלך למשקה אחד או שניים ביום.יין אדום במתינות יכול למעשה לעזור להוריד את לחץ הדם.

8.להפסיק לעשן

עישון הוא גורם סיכון עיקרי ללחץ דם גבוה, ולכן חשוב להיגמל אם אתה מעשן.ישנם משאבים רבים העומדים לרשותכם שיעזרו לכם להיגמל, כגון טיפול בהחלפת ניקוטין וקבוצות תמיכה.

9.לשתות יותר מים

להישאר לחות חשובה לניהול לחץ דם גבוה.מכוון ל 8-10 כוסות מים ביום והימנע ממשקאות מסוכרים.

10.לאכול פחות מלח

אכילת יותר מדי מלח עלולה לגרום לעליית לחץ הדם שלך, ולכן חשוב להגביל את הצריכה שלך.נסה להימנע ממזון מעובד וארוז ולהשתמש בעשבי תיבול ותבלינים כדי לטעום את האוכל שלך במקום זאת.

11.להפחית פחמימות מעודנות

פחמימות מזוקקות עלולות לגרום לעלייה בלחץ הדם, ולכן חשוב להגביל את הצריכה שלך.התמקדו באכילת דגנים מלאים, פירות וירקות במקום לחם לבן ופסטה.

12.קבל בדיקות רגילות

חשוב לקבל בדיקות קבועות עם הרופא שלך כדי לפקח על לחץ הדם שלך.זה יעזור לך לעקוב אחר ההתקדמות שלך ולבצע כל שינוי באורח החיים.

13.קח תוספים

ישנם תוספים רבים שיכולים לעזור להוריד את לחץ הדם, כמו שמן דגים, מגנזיום ו- COQ10.שוחח עם הרופא שלך לפני שאתה לוקח תוספי מזון כדי ליצור סורה הם בטוחים בשבילך.

14.דיקור סיני

דיקור סיני הוא תרגול סיני מסורתי שיכול לעזור להוריד את לחץ הדם.זה כרוך בהכנסת מחטים דקים לגוף בנקודות ספציפיות כדי לסייע בהפחתת הלחץ ולשפר את זרימת הדם.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן