דף הבית » תרופות סבתא » 14 הסעדים של סבתא מבוססים על מרכיבים טבעיים ועוזרים בהחלמת קנדידה בפה

14 הסעדים של סבתא מבוססים על מרכיבים טבעיים ועוזרים בהחלמת קנדידה בפה

בעיית הקנדידה

קנדידה היא סוג של שמרים שנמצאים באופן טבעי בפה, בדרכי העיכול ובחלקים אחרים בגוף.אצל אנשים בריאים, בדרך כלל זה מוחזק על ידי חיידקים מועילים אחרים.אך כאשר איזון החיידקים מופרע, קנדידה יכולה להתחיל לצמוח יתר על המידה ולגרום למגוון תסמינים לא נעימים.אלה יכולים לכלול טלאים לבנים על הלשון, כאב גרון, נשימה רעה וטעם לא נעים בפה.אם לא מטופלים, קנדידה עלולה לגרום לבעיות בריאותיות חמורות כמו קיכלי וקנדידיזיס מערכתי.

הסעדים של סבתא לקנדידה

למרבה המזל, ישנם מספר תרופות טבעיות שיכולות לעזור להחזיר את האיזון לסביבה הפה.תרופות אלה הועברו לאורך הדורות והם פשוטים וזולים לשימוש.להלן ארבע עשרה מהתרופות הפופולריות ביותר של סבתא לקנדידה:

1.חומץ תפוחים

חומץ סיידר תפוחים הוא נוגד פטרייתי חזק וניתן להשתמש בו לטיפול במגוון רחב של זיהומים פטרייתיים, כולל קנדידה.לשימוש, פשוט מערבבים כפית אחת של חומץ תפוחים עם כוס מים וגרגר עם הפיתרון.לחלופין, תוכלו גם לשתות את התערובת שתעזור להחזיר את האיזון למערכת העיכול.

2.שום

שום הוא אחד התרופות הטבעיות היעילות ביותר לקנדידה.יש לו תכונות אנטי -פטריות ואנטיבקטריאליות חזקות המסייעות להפחתת צמיחת יתר של קנדידה.לשימוש, פשוט מרסקים שתי שיני שום ומערבבים עם מעט שמן זית.החל את התערובת ישירות על האזורים המושפעים והשאיר למשך 10 דקות לפני השטיפה.

3.שמן קוקוס

שמן קוקוס הוא תרופה טבעית נהדרת לקנדידה בזכות תכונותיו נגד פטריות.לשימוש, פשוט קח כף שמן קוקוס ושטף אותו סביב הפה שלך למשך 10-15 דקות.זה יעזור להפחית את צמיחת הקנדידה ולהחזיר את האיזון לסביבה בעל פה.

4.סודה לשתייה

סודה לשתייה היא תרופה יעילה נוספת לקנדידה.כל שעליך לעשות הוא לערבב כפית אחת של סודה לשתייה עם כוס מים אחת ולגרגר את התערובת.זה יעזור להפחית את צמיחת הקנדידה ולהחזיר את האיזון לסביבה בעל פה.

5.תה פאו ד’ארקו

תה פאו ד’ארקו הוא תה צמחי מרפא העשוי מקליפת עץ דרום אמריקה.יש לו תכונות אנטי -פטריות ואנטיבקטריאליות חזקות המסייעות להפחתת צמיחת יתר של קנדידה.לשימוש, פשוט תלול כפית אחת של קליפת פאו ד’ארקו בכוס מים חמים למשך 10 דקות.שתו את התה שלוש פעמים ביום לקבלת התוצאות הטובות ביותר.

6.שמן עץ התה

שמן עץ התה הוא נוגד פטרייתי חזק שיכול לעזור להפחית את צמיחת יתר של הקנדידה.לשימוש, פשוט מערבבים כפית אחת של שמן עץ התה עם כוס מים וגרגר עם התערובת.לחלופין, תוכלו למרוח גם כמה טיפות של שמן עץ התה ישירות על האזורים המושפעים.

7.שמן אורגנו

שמן אורגנו הוא עוד נוגד פטרייה חזק שיכול לעזור להפחית את צמיחת יתר של הקנדידה.לשימוש, פשוט מערבבים כפית אחת של שמן אורגנו עם כוס מים וגרגר עם התערובת.לחלופין, אתה יכול גם למרוח כמה טיפות של שמן אורגנו ישירות על האזורים שנפגעו.

8.תמצית זרעי אשכוליות

תמצית זרעי אשכוליות היא נוגד פטרייתי טבעי שיכול לעזור להפחית את צמיחת הקנדידה.לשימוש, פשוט מערבבים כפית אחת של תמצית זרעי אשכוליות עם כוס מים וגרגר עם התערובת.לחלופין, אתה יכול גם למרוח כמה טיפות של תמצית זרעי אשכוליות ישירות על האזורים המושפעים.

9.Lactobacillus Acidophilus

Lactobacillus Acidophilus הוא חיידקים מועילים המסייעים להחזיר את האיזון לסביבה הפה.לשימוש, פשוט קח תוסף המכיל Lactobacillus Acidophilus או צורך מזונות המכילים חיידקים מועילים אלה, כמו יוגורט.

10.Goldenseal

Goldenseal הוא נוגד פטרייתי טבעי שיכול לעזור להפחית את צמיחת יתר של הקנדידה.לשימוש, פשוט מערבבים כפית אחת של אבקת זהב עם כוס מים וגרגר עם התערובת.אלטרנטיבאלי, אתה יכול גם להחיל כמה טיפות של תמצית גולדנסיליות ישירות לאזורים הנגועים.

11.אלוורה

סיכום
הסעדים של סבתא המבוססים על מרכיבים טבעיים הוכיחו כיעילים בסיוע לטיפול ולמנוע קנדידיזיס בעל פה.תרופות נפוצות כוללות שימוש ביוגורט ושום, כמו גם צריכת עשבי תיבול וויטמינים מסוימים כדי לסייע בחיזוק ההגנות הטבעיות של הגוף.עם שימוש נכון בתרופות טבעיות אלה, ניתן להפחית את חומרת הסימפטומים הקשורים לקנדידיאזיס דרך הפה ולעזור לגוף להתאושש.

יוגורט

יוגורט הוא תרופה של סבתא נפוצה לטיפול ולמניעת קנדידיזיס דרך הפה.הוא מכיל פרוביוטיקה, שהם חיידקים מועילים המסייעים לשמור על מערכת העיכול בריאה.כאשר מיושמים ישירות על האזור המושפע, זה עוזר להפחית את חומרת הסימפטומים ויכול גם לעזור במניעת התפרצויות עתידיות.עם זאת, חשוב לציין כי אין לאכול את היוגורט על ידי אנשים עם מערכות חיסון חלשות, מכיוון שהוא עלול להחמיר את המצב.

שום

שום הוא תרופה טבעית נוספת שמומלצת בדרך כלל על ידי סבתות לטיפול בקנדידיאזיס דרך הפה.הוא מכיל תכונות נגד פטריות שיכולות לעזור להפחית את חומרת הסימפטומים ויכולים גם לעזור במניעת התפרצויות עתידיות.עם זאת, חשוב לציין כי יש לצרוך שום במתינות מכיוון שהוא יכול להרגיז עבור אנשים מסוימים.

עשבי תיבול

ניתן להשתמש בצמחי מרפא מסוימים גם כדי לסייע בטיפול ולמניעת קנדידיזיס בעל פה.אלה כוללים זנגביל, כורכום, אורגנו וטימין.לכל עשבי התיבול הללו יש תכונות נגד פטריות שיכולות לעזור להפחית את חומרת הסימפטומים הקשורים למצב.עם זאת, חשוב לציין שחלק מהעשבי התיבול הללו יכולים להרגיז אצל אנשים מסוימים, ולכן עדיף להתייעץ עם רופא לפני שתשתמש בכל תרופה צמחית.

ויטמינים

ויטמין C, ויטמין E ואבץ הם כולם ויטמינים שיכולים לעזור להגביר את ההגנות הטבעיות של הגוף ולעזור להפחית את חומרת הסימפטומים הקשורים לקנדידיאזיס דרך הפה.בנוסף לכל אלה, ויטמינים אלה יכולים גם לעזור במניעת התפרצויות עתידיות.עם זאת, חשוב לציין כי יש לצרוך את הוויטמינים הללו רק במתינות מכיוון שיותר מדי יכולים להזיק לגוף.

שאלות נפוצות

  • האם הסעדים של סבתא יעילים לטיפול בקנדידיאזיס דרך הפה?
    כן, הסעדים של סבתא המבוססים על מרכיבים טבעיים יכולים להיות יעילים לסייע בטיפול ולמניעת קנדידיזיס בעל פה.תרופות נפוצות כוללות שימוש ביוגורט ושום, כמו גם צריכת עשבי תיבול וויטמינים מסוימים כדי לסייע בחיזוק ההגנות הטבעיות של הגוף.
  • אילו ויטמינים מועילים לטיפול בקנדידיאזיס דרך הפה?
    ויטמין C, ויטמין E ואבץ הם כולם ויטמינים שיכולים לעזור להגביר את ההגנות הטבעיות של הגוף ולעזור להפחית את חומרת הסימפטומים הקשורים לקנדידיאזיס דרך הפה.

התרופות של סבתא המבוססות על מרכיבים טבעיים שימשו במשך דורות ויכולים להיות יעילים בסיוע לטיפול ולמניעת קנדידיזיס בעל פה.יוגורט, שום ועשבי תיבול וויטמינים מסוימים יכולים כולם לעזור להפחית את חומרת התסמינים ויכולים גם לעזור במניעת התפרצויות עתידיות.עם זאת, חשוב לציין כי חלק מהתרופות הללו יכולות להיות מעצבנות אצל אנשים מסוימים, ולכן עדיף להתייעץ עם רופא לפני שתשתמש באחד מהתרופות הללו.בנוסף, חשוב גם לזכור כי יותר מדי מכל אחד מהתרופות הללו יכול להזיק לגוף, ולכן חשוב לצרוך אותם במתינות.עם שימוש נכון בתרופות טבעיות אלה, ניתן להפחית את חומרת הסימפטומים הקשורים לקנדידיאזיס דרך הפה ולעזור לגוף להתאושש.למידע נוסף על קנדידיזיס בעל פה והטיפולים השונים הקיימים, בקרו ב ויקיפדיה .

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן