דף הבית » תרופות סבתא » 14 הסעדים של סבתא יעילה ורפואית לכאבי אוזניים
ddadadddd dadc daddaad ddaddcd ddadaddddaa dcdbddd dd

14 הסעדים של סבתא יעילה ורפואית לכאבי אוזניים

מה גורם לכאבי אוזניים

כאבי אוזניים הם חוויה לא נוחה ולעיתים כואבת.הכאב יכול להיגרם על ידי מגוון סוגיות, כולל זיהום, דלקת, הצטברות נוזלים, טראומה וחפצים זרים, בין היתר.במקרים מסוימים, כאבי אוזניים עשויים להיות קשורים למצב רפואי בסיסי.במקרים אחרים, כאבי אוזניים עשויים להיגרם כתוצאה משינוי פתאומי בלחץ, למשל בעת טיסה או צלילה.

הסעדים של סבתא לכאבי אוזניים

סבתות העבירו את חוכמתן וידען במשך דורות, ורבים מהתרופות שלהן שימשו להקלה על כאבי אוזניים.להלן 14 תרופות סבתות יעילות ורפואיות לכאבי אוזניים:

1.קומפרס חם

שימוש בדחיסה חמה יכול לעזור להפחית את הכאב הקשור לכאבי אוזניים.משרים מטלית במים חמים ומורחים אותו בעדינות על האוזן הפגועה.זה יעזור להפחית דלקת ולספק הקלה מהכאב.

2.שמן זית

שמן זית משמש לרוב כתרופה ביתית לכאבי אוזניים.שופכים כמה טיפות של שמן זית חם לאוזן ונותנים לו לשבת כמה דקות לפני שתנקז אותו.זה עוזר להפחתת דלקת וגם משמן את תעלת האוזן.

3.שום

שום הוא תרופה יעילה נוספת לכאבי אוזניים.מרתיחים שתי שיני שום בכוס מים למשך חמש דקות.מסננים את השום ומאפשרים לנוזל להתקרר מעט.בעזרת עיניים, זרוק כמה טיפות מהנוזל לאוזן הפגועה.זה יעזור להפחית דלקת וכאב.

4.טיפול בחום

טיפול בחום הוא דרך יעילה להפחתת הכאב הקשור לכאב אוזניים.מרחו בקבוק מים חמים או חבילת חום על החלק החיצוני של האוזן למשך 10-15 דקות.זה יעזור להפחית את הדלקת והכאב.

5.מיץ בצל

מיץ בצל הוא תרופה טבעית לכאבי אוזניים.מחלצים מעט מיץ מבצל ומערבבים אותו עם כמה טיפות של שמן זית חם.בעזרת עיניים, זרוק כמה טיפות מהתערובת לאוזן.זה יעזור להפחית דלקת ולהקל על הכאב.

6.מלח ומים חמים

מערבבים כפית מלח עם כוס מים חמים ונותנים לו להתמוסס.בעזרת Eyedropper, זרוק כמה טיפות מהפתרון לאוזן הפגועה.זה יעזור להפחית דלקת ולהקל על הכאב.

7.עלי בזיליקום

עלי בזיליקום הם תרופה יעילה נוספת לכאבי אוזניים.מרתיחים כמה עלי בזיליקום טריים בכוס מים למשך חמש דקות.מסננים את העלים ומאפשרים לנוזל להתקרר מעט.בעזרת עיניים, זרוק כמה טיפות מהנוזל לאוזן הפגועה.זה יעזור להפחית דלקת וכאב.

8.חומץ תפוחים

חומץ תפוחים הוא תרופה טבעית לכאבי אוזניים.מערבבים חלקים שווים של חומץ תפוחים ומים חמים והשתמשו במגזין כדי להפיל כמה טיפות מהפתרון לאוזן הפגועה.זה יעזור להפחית דלקת וכאב.

9.זרעי חילבה

זרעי חילבה הם תרופה טבעית לכאבי אוזניים.מרתיחים כפית זרעי חילבה בכוס מים למשך חמש דקות.מסננים את הזרעים ומאפשרים לנוזל להתקרר מעט.בעזרת עיניים, זרוק כמה טיפות מהנוזל לאוזן הפגועה.זה יעזור להפחית דלקת וכאב.

10.מי חמצן

מי חמצן הוא תרופה טבעית לכאבי אוזניים.מערבבים חלקים שווים מי חמצן ומים חמים והשתמשו ב- Eyedropper כדי להפיל כמה טיפות מהפתרון לאוזן הפגועה.זה יעזור להפחית דלקת וכאב.

11.תמצית עלה זית

תמצית עלים זית היא תרופה טבעית לכאבי אוזניים.מערבבים כפית של תמצית עלה זית עם כמה טיפות מים חמים ומשתמשת במגזין כדי להפיל כמה טיפות מהפתרון לאוזן הפגועה.זה יעזור להפחית דלקת וכאב.

12.שמן עץ התה

שמן עץ התה הוא תרופה יעילה לכאבי אוזניים.מערבבים כמה טיפות של שמן עץ התה עם כמה טיפות של שמן זית חם ומשתמשים במגזין כדי להפיל כמה טיפות מהפתרון לאוזן הפגועה.זה יעזור להפחית דלקת וכאב.

13.שמן Mullein

תרופות ביתיות לכאבי אוזניים

כאב אוזניים הוא בעיה נפוצה, אך החדשות הטובות הן שיש כמה תרופות פשוטות ויעילות שניתן להשתמש בהן לטיפול בה בבית.סבתות השתמשו זה מכבר בסעדים המסורתיים הללו לטיפול באוזני האוזניים.כאן אנו חוקרים כמה מהתרופות הביתיות הפופולריות ביותר לכאבי אוזניים שסבתות השתמשו במהלך השנים.

1.שמן שום

שמן שום הוא תרופה פופולרית לכאבי אוזניים.על פי ההערכה, יש להן תכונות אנטי דלקתיות ואנטיבקטריאליות המסייעות להפחתת הדלקת באוזן ולהרוג כל חיידקים שעלולים לגרום לכאב.כדי להשתמש בשמן שום כתרופה לכאבי אוזניים, פשוט מחממים כמה טיפות שמן שום והכניסו כמה טיפות לאוזן הפגועה.מכסים את האוזן בכדור כותנה או בד כדי לשמור על השמן במקום, ולהשאיר אותו מספר דקות לפני הסרתו.

2.קומפרס חם

ניתן להשתמש ב

דחיסה חמה כדי לסייע בהפחתת כאב ואי נוחות הקשורים לכאבי אוזניים.כדי להשתמש בתרופה זו, פשוט להשרות בד במים חמים והניחו אותו מעל האוזן הפגועה.השאר את הדחיסה במקום מספר דקות, וחזור על התהליך מספר פעמים ביום כדי לעזור להפחית את הדלקת.

3.חומץ תפוחים

חומץ תפוחים משמש זה מכבר כתרופה ביתית לטיפול בכאבי אוזניים.על פי ההערכה, יש להן תכונות אנטי דלקתיות ואנטיבקטריאליות המסייעות להפחתת דלקת ולהרוג כל חיידקים שעלולים לגרום לכאב.כדי להשתמש בתרופה זו, פשוט מערבבים שתי כפות של חומץ תפוחים עם כוס מים חמים והשתמשו בטפטפת כדי להכניס כמה טיפות מהתערובת לאוזן הפגועה.השאירו אותו לכמה דקות לפני התנקוז.

4.מיץ בצל

מיץ בצל הוא תרופה פופולרית נוספת לכאבי אוזניים.על פי ההערכה, יש להן תכונות אנטי דלקתיות ואנטיבקטריאליות המסייעות בהפחתת דלקת ולהרוג כל חיידקים שעלולים לגרום לכאב.כדי להשתמש בתרופה זו, פשוט חתוך בצל לפרוסות והכניס אותם לבלנדר.מערבבים את פרוסות הבצל עד שהם מחריקים ואז מסננים את המיץ לכוס.השתמש בטפטפת כדי להכניס כמה טיפות ממיץ הבצל לאוזן הפגועה.השאירו אותו לכמה דקות לפני התנקוז.

5.שמן עץ התה

שמן עץ התה שמן עץ התה הוא תרופה פופולרית לכאבי אוזניים.על פי ההערכה, יש להן תכונות אנטי דלקתיות ואנטיבקטריאליות המסייעות בהפחתת דלקת ולהרוג כל חיידקים שעלולים לגרום לכאב.כדי להשתמש בתרופה זו, פשוט מערבבים כמה טיפות שמן עץ התה עם שמן נשא כמו שמן זית או שמן קוקוס.השתמש בטפטפת כדי להכניס כמה טיפות של התערובת לאוזן הפגועה.השאירו אותו לכמה דקות לפני התנקוז.

6.שטיפת מי מלח

שטיפת מים מלח משמשת במשך מאות שנים לטיפול בכאבי אוזניים.על פי ההערכה, יש להן תכונות אנטי דלקתיות ואנטיבקטריאליות המסייעות להפחתת דלקת ולהרוג כל חיידקים שעלולים לגרום לכאב.כדי להשתמש בתרופה זו, פשוט מערבבים כפית מלח אחת בכוס מים חמים.השתמש בטפטפת כדי להכניס כמה טיפות של התערובת לאוזן הפגועה.השאירו אותו לכמה דקות לפני התנקוז.

טיפולים רפואיים לכאבי אוזניים

בנוסף לתרופות ביתיות, ישנם גם טיפולים רפואיים שיכולים לעזור להקל על תסמיני כאב האוזניים.יש להשתמש בטיפולים אלה רק תחת פיקוחו של רופא, מכיוון שחלקם יכולים להיות מסוכנים אם משתמשים בהם בצורה לא תקינה.כאן אנו חוקרים כמה מהטיפולים הרפואיים הפופולריים ביותר לכאבי אוזניים.

1.אנטיביוטיקה

אנטיביוטיקה משמשת לרוב לטיפול באזורים הנגרמים כתוצאה מזיהומים חיידקיים.סוג האנטיביוטיקה המשמשת יהיה תלוי בסוג החיידקים הגורמים לזיהום.הרופא שלך יוכל לייעץ לך על סוג האנטיביוטיקה הטוב ביותר לשימוש.

2.משככי כאבים

ניתן להשתמש ב

משככי כאבים ללא מרשם כמו איבופרופן, אצטמינופן או אספירין כדי לעזור להקל על כאבי כאב האוזניים.חשוב לעקוב אחר ההוראות על התווית WHנטילת תרופות אלה.

3.קורטיקוסטרואידים

קורטיקוסטרואידים הם תרופות אנטי דלקתיות חזקות שניתן להשתמש בהן כדי להפחית

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן