דף הבית » תרופות סבתא » 13 ללא מרשם ובטוח תרופות ללא מרשם לפריחות עור
dcdcd dedadadd ddddd daadaddaddaa dcdcd dedadadd dcdadaddd

13 ללא מרשם ובטוח תרופות ללא מרשם לפריחות עור

מהן פריחות עור?

פריחות בעור הן אזורי עור שהופכים מודלקים, מגרדים, אדומים וכואבים.פריחות עור יכולות להיגרם על ידי מגוון דברים, כולל אלרגיות, זיהומים ומגרים.פריחות עור יכולות להיות קלות וזמניות, אך חלקן עשויות לדרוש טיפול רפואי.

13 תרופות ללא מרשם לפריחות עור

פריחות בעור יכולות להיות לא נוחות, אך ישנם כמה תרופות ללא מרשם שיכולים לעזור להקל על הסימפטומים.להלן 13 תרופות ללא מרשם ופריחות עור:

 • אנטיהיסטמינים: אנטיהיסטמינים הם תרופות החוסמות את שחרור ההיסטמינים, שהם כימיקלים הגורמים לתגובה אלרגית.כמה אנטיהיסטמינים זמינים ללא מרשם ויכולים לעזור להקל על גירוד, אדמומיות ונפיחות הקשורה לפריחות עור.
 • קורטיקוסטרואידים: קורטיקוסטרואידים הם תרופות שיכולות לעזור להפחית דלקת וגרד.תרופות אלה זמינות בקרמים, קרמים ומשחות.חשוב להשתמש בהם כמופנים ולא להשתמש בהם למשך זמן רב יותר ממה שממליץ על ידי רופא.
 • הרדמה אקטואלית: הרדמה אקטואלית היא תרופות המקדמות את העור ויכולות לעזור להקל על גירוד.תרופות אלה זמינות ללא מרשם בקרמים, קרמים ומשחות.
 • קומפרסים קרים: קומפרסים קרים יכולים לעזור להפחית דלקת וגרד הקשורים לפריחות עור.לשימוש, עטפו קוביות קרח בבד ומורחים על האזור הפגוע למשך מספר דקות.
 • אלוורה: אלוורה יש תכונות אנטי דלקתיות ואנטי-מטען שיכולות לעזור להפחית את הסימפטומים של פריחות העור.זה זמין בקרמים, קרמים וג’לים.
 • אמבטיות שיבולת שועל: ידוע כי אמבטיות שיבולת שועל עוזרות להקל על גירוד ודלקת הקשורות לפריחות עור.לשימוש, הוסיפו 1-2 כוסות שיבולת שועל לאמבטיה חמה וספיגה למשך 15-20 דקות.
 • סודה לשתייה: סודה לשתייה היא אנטי דלקתית טבעית שיכולה לעזור להקל על הגירוד והדלקת הקשורים לפריחות עור.לשימוש, מערבבים 1-2 כפות סודה לשתייה עם מים ליצירת משחה ומרחים על האזור הפגוע.
 • חומץ תפוחים: חומץ תפוחים יש תכונות אנטי דלקתיות ואנטי-מטען שיכולות לעזור להפחית את תסמיני פריחות העור.לשימוש, ערבבו 1-2 כפות של חומץ תפוחים עם מים ומרחו על האזור הפגוע בכדור כותנה.
 • קרם קלמין: קרם קלמין הוא תרופה ללא מרשם לפריחות עור שיכולות לעזור להפחית גירוד ודלקת.זה זמין בקרמים, קרמים ומשחות.
 • שמן עץ התה: שמן עץ התה הוא חיטוי טבעי ואנטי דלקתי שיכול לעזור להפחית את תסמיני פריחות העור.לשימוש, מערבבים 1-2 טיפות שמן עץ התה עם מים ומורחים על האזור הפגוע בכדור כותנה.
 • שמן קוקוס: שמן קוקוס יש תכונות אנטי דלקתיות ואנטי-מטען שיכולות לעזור להפחית את הסימפטומים של פריחות העור.לשימוש, החל כמות קטנה של שמן קוקוס על האזור המושפע.
 • שמן לבנדר: שמן לבנדר הוא חיטוי טבעי ואנטי דלקתי שיכול לעזור להפחית את הסימפטומים של פריחות העור.לשימוש, מערבבים 1-2 טיפות שמן לבנדר עם מים ומורחים על האזור הפגוע בכדור כותנה.
 • קמומיל: קמומיל הוא אנטי דלקתי טבעי שיכול לעזור להפחית את הסימפטומים של פריחות העור.לשימוש, תלול שקית תה קמומילית במים חמים למשך 10 דקות ואז מרחו את התה על האזור הפגוע.

טיפ:

חשוב לזכור כי בעוד שתרופות אלה ללא מרשם יכולות לעזור להקל על תסמיני פריחות העור, הם לא יכולים לרפא את הסיבה הבסיסית.אם הפריחה נמשכת או מחמירה, חשוב לפנות לרופא.

טיפול בפריחות עור עם תרופות ללא מרשם

פריחות עור יכולות להיגרם על ידי מגוון דברים כולל אלרגיות, חומרים מגרים וזיהומים.למרבה המזל, ישנם מספר תרופות ללא מרשם שיכולים לעזור להקל על תסמיני פריחות העור.טיפולים אלה בדרך כלל בטוחים לשימוש ויכולים לעזור להפחית את הרגישותאטיון ודלקת הנגרמת על ידי הפריחה.להלן כמה מהתרופות הנפוצות ביותר ללא מרשם לפריחות עור.

אנטיהיסטמינים

אנטיהיסטמינים הם סוג של תרופות שיכולות לעזור להפחית את הגירוד והנפיחות הקשורים לפריחות עור.תרופות אלה פועלות על ידי חסימת ההשפעות של היסטמין, חומר כימי בגוף שיכול לגרום לגירוד ונפיחות.אנטיהיסטמינים נפוצים ללא מרשם כוללים את בנדריל, קלריטין וזירטק.

Corticosteroids

קורטיקוסטרואידים הם תרופות שיכולות לעזור להפחית גירוד ודלקת הקשורים לפריחות עור.תרופות אלה מגיעות הן בעוצמות ללא מרשם והן בחוזקות מרשם, וניתן ליישם אותן ישירות על העור או להתייחס לפלעות הפה.קורטיקוסטרואידים נפוצים ללא מרשם כוללים קרמים ומשחות הידרוקורטיזון.

הרדמה אקטואלית

חומרי הרדמה אקטואליים הם תרופות שיכולות לעזור להפחית גירוד ודלקת הקשורים לפריחות עור.תרופות אלה מגיעות הן בעוצמות ללא מרשם והן בחוזקות מרשם, וניתן ליישם אותן ישירות על העור.הרדמה אקטואלית נפוצה ללא מרשם כוללת לידוקאין ובנזוקאין.

emollients

Emollients הם תרופות שנועדו לעזור להרגיע ולהרטיב את העור.הם יכולים לעזור להפחית גירוד ודלקת הקשורים לפריחות עור, כמו גם לספק הקלה מיובש והתקלפות.חומרים נפוצים ללא מרשם כוללים ג’לי נפט, שמן מינרלי ולנולין.

טיפולים אחרים ללא מרשם לפריחות עור

בנוסף לטיפולים המפורטים לעיל, תרופות אחרות ללא מרשם עשויות להועיל בטיפול בפריחות עור.אלה כוללים קרם קלמין, לוז מכשפה, אלוורה ואמבטיות שיבולת שועל.חשוב לזכור כי ייתכן שטיפולים אלה אינם יעילים בטיפול בכל פריחות העור, וחלקם אפילו עלולים לגרום לגירוי נוסף.

שאלות נפוצות קשורות

 • מה הטיפול הטוב ביותר ללא מרשם לפריחות עור?
  הטיפול הטוב ביותר ללא מרשם לפריחות עור יהיה תלוי בגורם הפריחה.באופן כללי, אנטיהיסטמינים, קורטיקוסטרואידים, חומרי הרדמה אקטואליים וחומרי חומרים הם כולם טיפולים יעילים ובטוחים לפריחות עור.

לסיכום, פריחות עור יכולות להיגרם על ידי מגוון דברים, ויש כמה תרופות ללא מרשם שיכולים לעזור להפחית את תסמיני הפריחה.אנטיהיסטמינים, קורטיקוסטרואידים, חומרי הרדמה אקטואליים, וחומרים מלאים הם כולם טיפולים יעילים, והם בדרך כלל בטוחים לשימוש.תרופות אחרות ללא מרשם, כמו קרם קלמין, לוז מכשפה, אלוורה ואמבטיות שיבולת שועל, עשויות להועיל גם בטיפול בפריחות עור.חשוב לזכור כי ייתכן שטיפולים אלה אינם יעילים בטיפול בכל פריחות העור, וחלקם אפילו עלולים לגרום לגירוי נוסף.למידע נוסף על פריחות עור וטיפול בהם, מאמר ויקיפדיה זה מספק סקירה של 13 ללא מרשם ובטוח-התרופות מרשם לפריחות עור.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן