דף הבית » תרופות סבתא » 13 התרופות של סבתא מצוינת המועברות במשפחה לקשקשי שיער
ddaadaddaddaa dadc daddaad dedadddadaa ddeddaddaddaa ddedadad

13 התרופות של סבתא מצוינת המועברות במשפחה לקשקשי שיער

קשקשים הייתה בעיה במשך דורות רבים.אמנם ישנם אינספור מוצרים ללא מרשם לטיפול בקשקשים, אך ישנם גם כמה תרופות טבעיות שהועברו במשפחות לאורך השנים.להלן 13 תרופות של סבתא מצוינות עבור קשקשים שתוכלו לנסות בבית.

1.שמן קוקוס

שמן קוקוס הוא תרופה נהדרת עבור קשקשים, מכיוון שהוא עוזר לחות ולהזין את הקרקפת.זה גם עוזר להפחית דלקת וגירוי.לשימוש, עיסו כמות קטנה של שמן קוקוס לקרקפתכם ונותנים לו לשבת לפחות 30 דקות לפני שטיפתו עם שמפו עדין.

2.אלוורה

אלוורה היא אנטי דלקת טבעית המסייעת להרגיע את הקרקפת ולהפחית את הגירוי.זה גם עוזר להפחית גירוד והתקלפות.לשימוש, מערבבים כף אחת של ג’ל אלוורה עם שתי כפות שמן קוקוס ועסה אותו לקרקפת.השאר אותו לפחות 30 דקות לפני שטיפתו עם שמפו עדין.

3.חומץ תפוחים

חומץ סיידר תפוחים הוא נוגד פטרייה טבעי המסייע לאזן את ה- pH של קרקפתך ובקרה קשקשים.לשימוש, מערבבים חלק אחד של חומץ תפוחים עם שלושה חלקים מים בבקבוק ריסוס ושפרו אותו לקרקפת.תן לזה לשבת לפחות 10 דקות לפני שטיפתו עם שמפו עדין.

4.שמן עץ התה

שמן עץ התה הוא נוגד פטרייתי חזק המסייע בהפחתת קשקשים.לשימוש, מערבבים כמה טיפות שמן עץ התה עם שמן נשא כמו שמן קוקוס ועסה אותו לקרקפת.השאר אותו לפחות 30 דקות לפני שטיפתו עם שמפו עדין.

5.סודה לשתייה

סודה לשתייה היא פילינג טבעי נהדר המסייע בהסרת תאי עור מתים בקרקפת ולהפחתת קשקשים.לשימוש, מערבבים כף אחת של סודה לשתייה עם שתי כפות מים ליצירת משחה.לעסות אותו בקרקפתך ולהשאיר אותו לפחות 10 דקות לפני שטיפתו עם שמפו עדין.

טיפ:

הקפד להשתמש בגישה בידיים קלות בעת יישום כל אחד מהתרופות הללו על הקרקפת שלך, מכיוון שיותר מדי מכל אחד מהמרכיבים הללו יכול להוביל ליובש ולגירוי.

6.מיץ לימון

מיץ לימון הוא נוגד פטרייתי טבעי ומעורר עוזר המסייע להפחתת קשקשים.לשימוש, מערבבים מיץ של לימון אחד עם כוס מים ומורחים אותו על הקרקפת.השאר אותו לפחות 10 דקות לפני שטיפתו עם שמפו עדין.

7.שמן זית

שמן זית הוא קרם לחות טבעי נהדר המסייע בהפחתת גירוד והתקלפות.לשימוש, עיסו כמות קטנה של שמן זית לקרקפתכם ונותנים לו לשבת לפחות 10 דקות לפני שטיפתו עם שמפו עדין.

8.יוגורט

יוגורט הוא קרם לחות טבעי נהדר ואנטי דלקתי המסייע בהפחתת קשקשים.לשימוש, מערבבים כוס יוגורט רגילה עם כפית דבש אחת ומורחים אותה על הקרקפת שלך.השאר אותו לפחות 10 דקות לפני שטיפתו עם שמפו עדין.

9.שום

שום הוא נוגד פטרייתי טבעי המסייע בהפחתת קשקשים.לשימוש, מועכים ציפורן שום אחד ומערבבים אותו עם כף שמן זית אחד.החל אותו על הקרקפת שלך והשאיר אותו לפחות 10 דקות לפני שטיפתו עם שמפו עדין.

10.זרעי חילבה

זרעי חילבה הם תרופה טבעית נהדרת עבור קשקשים.לשימוש, משרים שתי כפות זרעי חילבה במים בן לילה.למחרת בבוקר, טוחנים את הזרעים לעיסה ומורחים אותה על קרקפתכם.השאר אותו לפחות 10 דקות לפני שטיפתו עם שמפו עדין.

11.עלים נאים

עלי נם הם אנטי-פטרייתיים טבעיים ואנטי דלקתיים המסייעים להפחתת קשקשים.לשימוש, טוחן קומץ אחד של נים על משחה ומרחי אותה על הקרקפת שלך.השאר אותו לפחות 10 דקות לפני שטיפתו עם שמפו עדין.

12.מיץ תפוחים

מיץ תפוחים הוא תרופה טבעית נהדרת עבור קשקשים.לשימוש, מערבבים כוס מיץ תפוחים

תרופות צמחי מרפא עבור קשקשים

תרופות צמחיות הן פיתרון נפוץ לקשקשים.עשבי תיבול רבים הם בעלי אנטי-איןתכונות דלקתיות ונוגדות פטרייתיות שיכולות לעזור להפחית את גירוד הקרקפת והתקלפות הנגרמות על ידי קשקשים.כמה מעשבי התיבול הפופולריים ביותר ששימשו לטיפול בקשקשים כוללים רוזמרין, לבנדר, קמומיל ופפרמינט.

רוזמרי הוא אחד העשבים הטובים ביותר לטיפול בקשקשים.זה עוזר להפחית את הדלקת והגירוי בקרקפת, ואילו תכונותיו נגד פטריות יכולות לעזור להפחית את צמיחת הפטריות הגורמות קשקשים.רוזמרין משמש בצורה הטובה ביותר כעירוי או תה.כדי לבצע עירוי רוזמרין, תלולה 1 כף רוזמרין מיובש בשתי כוסות מים חמים למשך 30 דקות.מסננים את העירוי והשתמשו בה כטיפול בקרקפת על ידי עיסויו לקרקפת.

לבנדר יש תכונות אנטי דלקתיות ונוגדות פטריות שיכולות לעזור להפחית את גירוד הקרקפת והתקלפות.הוא משמש בצורה הטובה ביותר בשמן חדור.להכנת שמן לבנדר חדור, מלאו צנצנת זכוכית בפרחי לבנדר מיובשים.מכסים את הפרחים בשמן נשא כמו שמן זית, שמן שקדים מתוק או שמן חוחובה.אטום את הצנצנת ואחסן אותה במקום קריר וחשוך למשך 2-4 שבועות.מסננים את השמן והשתמשו בו כטיפול בקרקפת.

קמומיל ידוע בתכונותיו המרגיעות והמרגיעות.זה יכול לעזור להפחית את הדלקת והגירוי בקרקפת.כדי ליצור עירוי קמומילית, תלולה 1 כף של קמומיל מיובש בשתי כוסות מים חמים למשך 30 דקות.מסננים את העירוי והשתמשו בה כטיפול בקרקפת על ידי עיסויו לקרקפת.

למנטה יש תכונות אנטי דלקתיות ונוגדות פטרייתיות שיכולות לעזור להפחית את הגירוד וההתקלפות בקרקפת.כדי לבצע עירוי מנטה, תלולה 1 כף של מנטה מיובשת בשתי כוסות מים חמים למשך 30 דקות.מסננים את העירוי והשתמשו בה כטיפול בקרקפת על ידי עיסויו לקרקפת.

תרופות ביתיות עבור קשקשים

ניתן להשתמש בתרופות ביתיות לטיפול בקשקשים.חלק מהתרופות הפופולריות ביותר לבית כוללות חומץ תפוחים, סודה לשתייה, מיץ לימון ושמן קוקוס.

חומץ תפוחים הוא תרופה ביתית יעילה עבור קשקשים.זה עוזר להפחית את הדלקת והגירוי בקרקפת, ואילו תכונותיו נגד פטריות יכולות לעזור להפחית את צמיחת הפטריות הגורמות קשקשים.כדי לשטוף חומץ, מערבבים 1/4 כוס חומץ תפוחים עם 2 כוסות מים חמים.השתמש בשטיפה כטיפול בקרקפת על ידי עיסויו לקרקפת.

סודה לשתייה יכולה לשמש כפילינג עדין להסרת תאי עור מתים מהקרקפת, מה שיכול לעזור להפחית את גירוד הקרקפת והתקלפות.כדי להכין קרצוף סודה לשתייה, מערבבים 1 כף סודה לשתייה עם 2 כפות מים.לעסות את השפשוף לקרקפת ולהשאיר אותו 5 דקות לפני השטיפה במים חמים.

למיץ לימון יש תכונות נגד פטריות שיכולות לעזור להפחית את צמיחת הפטריות הגורמות לקשקשים.כדי להכין שטיפה של מיץ לימון, מערבבים מיץ של 1 לימון עם 2 כוסות מים חמים.השתמש בשטיפה כטיפול בקרקפת על ידי עיסויו לקרקפת.

שמן קוקוס הוא קרם לחות טבעי ויכול לעזור להפחית את היובש בקרקפת, מה שיכול לעזור להפחית את גירוד הקרקפת והתקלפות.כדי להשתמש בשמן קוקוס כטיפול בקרקפת, חיממו כמות קטנה של שמן בידיים ועסה אותו לקרקפת.השאר את השמן דולק למשך 30 דקות לפני השטיפה במים חמים.

סיכום

סבתות עוברות תרופות לבית לקשקשים במשך דורות.תרופות צמחי מרפא כמו רוזמרין, לבנדר, קמומיל ופפרמנט, כמו גם תרופות ביתיות כמו חומץ תפוחים, סודה לשתייה, מיץ לימון ושמן קוקוס יכול לשמש כדי להפחית את הגירוד הקרקפת והפליפה.תרופות אלה טבעיות, לא יקרות ונוחות לשימוש.

שאלות נפוצות

ש: באיזו תדירות עלי להשתמש בתרופות ביתיות עבור קשקשים?


ת: עדיף להשתמש בתרופות ביתיות עבור קשקשים 2-3 פעמים בשבוע.אם אתה משתמש בתרופה צמחית, אתה יכול להשתמש בה כל יום.עם זאת, עדיף להתייעץ עם הרופא או רופא העור שלך לפני שתשתמש בתרופות ביתיות כלשהן עבור קשקשים.

הסעדים של סבתא לקשקשים הם דרך נהדרת להפחית את גירוד הקרקפת והתקלפות.תרופות צמחיות כמו רוזמרין, לבנדר, CHקמומיל, ומנטה,

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן