דף הבית » תרופות סבתא » 13 התרופות של סבתא ותיקה המבוססות על מרכיבים טבעיים כדי להחשיך את העיניים
ddaadaddaddaa dadc daddaad ddaaddad ddedddadaddaa dadc dedadb

13 התרופות של סבתא ותיקה המבוססות על מרכיבים טבעיים כדי להחשיך את העיניים

הסעדים המבינים בעיניים של הטבע

במשך מאות שנים סבתות העבירו תרופות וטיפולים טבעיים למחלות שונות.בעוד שרבים מהתרופות הללו עשויים להיחשב מיושנים, הם עדיין משמשים כיום על ידי אנשים רבים.בפרט, ישנם מספר מרכיבים טבעיים שניתן להשתמש בהם כדי להחשיך את העיניים.להלן 13 מהתרופות הפופולריות ביותר של סבתא הזקנה להבהרת העיניים, על בסיס מרכיבים טבעיים.

שמן שקדים

שמן שקדים הוא תרופה פופולרית לחיקת העיניים.זה גבוה בוויטמין E, המסייע בחיזוק העור העדין סביב העיניים ועוזר להגן עליהם מפני קרני ה- UV המזיקות של השמש.ניתן להשתמש בשמן שקדים ישירות על העפעפיים ומתחת לעיניים.זה יכול לשמש גם כמסיכת עיניים על ידי ערבובו עם קצת דבש ומריחתו על העיניים למשך 15 דקות.

מלפפון

ידוע כי מלפפונים הם תרופה מצוינת לעיגולים כהים סביב העיניים.תכונות הקירור של מלפפונים עוזרות להפחתת נפיחות ולהאיר את העור סביב העיניים.להכנת מסיכת עיניים מלפפון, פשוט חותכים מלפפון לפרוסות דקות והניחו אותם על עיניכם העצומות למשך 15 דקות.

טיפ:

כשמשתמשים במלפפון כדי להפחית עיגולים כהים סביב העיניים, חשוב להיות עדין ולא לשפשף את הפרוסות חזק מדי.

מי ורדים

למים ורדים תכונות מועילות רבות, כולל יכולתם להפחית דלקת ולרענן את העור סביב העיניים.ניתן ליישם מי ורדים ישירות על העיניים בעזרת כדור כותנה או לשמש כשטיפה בעין על ידי דילולם במים.

תפוח אדמה

תפוחי אדמה הם תרופה יעילה לעיגולים כהים סביב העיניים.העמילן בתפוחי אדמה עוזר להפחית נפיחות ולהבהיר את העור.להכנת מסיכת עיניים תפוחי אדמה, מועכים תפוח אדמה ומורחים אותה על העיניים למשך 15 דקות.

כורכום

כורכום הוא חומר נוגד חמצון וחומר אנטי דלקתי חזק המסייע לקידום עור בריא.ניתן להשתמש בו כדי להחשיך את העיניים על ידי הכנת משחה של אבקת כורכום ומים, ומריחתו על העיניים למשך 15 דקות.

תה קמומיל

תה קמומיל ידוע בתכונותיו המרגיעות והאנטי דלקתיות.זה יכול לשמש שטיפה של עיניים על ידי תום שתי שקיות תה קמומיליות בכוס מים חמים, ואז מתאמץ על התה ומשתמש בו כשוטף עין.

שמן קוקוס

שמן קוקוס הוא קרם לחות טבעי שיכול לעזור להפחית נפיחות ולהבהיר את העור סביב העיניים.ניתן ליישם אותו ישירות על העפעפיים ומתחת לעיניים.

שמן זית

שמן זית הוא קרם לחות טבעי נוסף שניתן להשתמש בו כדי להחשיך את העיניים.הוא עשיר בנוגדי חמצון ועוזר להפחית נפיחות ולהאיר את העור.ניתן למרוח שמן זית ישירות על העפעפיים ומתחת לעיניים.

אבוקדו

אבוקדו הוא קרם לחות טבעי שיכול לעזור להזין ולהגן על העור העדין סביב העיניים.זה יכול לשמש כמסיכת עיניים על ידי ריסוק אבוקדו והפעלתו על העיניים למשך 15 דקות.

מיץ לימון

מיץ לימון הוא עיקרי טבעי שיכול לעזור להפחית נפיחות ולהבהיר את העור סביב העיניים.זה יכול לשמש כשטיפה בעיניים על ידי דילולו במים ושימוש בו כשטיפת עיניים.

עגבנייה

עגבניות עשירות בנוגדי חמצון ויכולות לעזור להפחית נפיחות ועיגולים כהים סביב העיניים.להכנת מסיכת עיניים עגבניות, פשוט מועכים עגבנייה ומורחים אותה על העיניים למשך 15 דקות.

עלי כוסברה

עלי הכוסברה ידועים בתכונותיהם האנטי דלקתיות והנוגדי חמצון.הם יכולים לשמש כשטיפה של עיניים על ידי הרתחת קומץ עלי כוסברה בכוס מים ומשתמשת בו כשטיפת עיניים.

זרעי חילבה

זרעי חילבה הם תרופה טבעית לעיגולים כהים סביב העיניים.להכנת מסיכת עיניים של זרעי חילבה, טחונים קומץ זרעי חילבה לאבקה ומערבבים אותה עם קצת דבש.מרחו את התערובת על העיניים למשך 15 דקות.

מסקנה

חינה

חינה משמשת במשך מאות שנים באזורים שונים בעולם כדי להחשיך את העיניים.זהו צבע טבעי שמקורו בעלים של צמח הנקרא Lawsonia inermis.אבקת החינה מעורבבת במים או מיץ לימון ליצירת משחה, המופעלת לאחר מכן על העפעפיים למשך מספר דקות.לאחר מכן מוסרים את העיסה המיובשת, והעיניים צריכות להיראות כהות יותר.חינה היא דרך בטוחה וטבעית להחשיך את העיניים, אך חשוב להשתמש במוצרי חינה טבעיים נטולי כימיקלים.

היתרונות של חינה

חינה מועילה לעיניים מכיוון שמדובר בצבע טבעי ואינו מכיל כימיקלים קשים.זה יכול גם לעזור להפחית נפיחות ודלקת בעיניים.על פי ההערכה, לחינה יש תכונות חיטוי ואנטי -מיקרוביאליות, שיכולות לעזור להפחית את הסיכון לזיהומים בעיניים.

חסרונות של חינה

למרות שבאופן בדרך כלל חינה בטוחה, ישנם כמה חסרונות לשימוש בה כדי להחשיך את העיניים.ראשית, זה יכול להיות קשה להסיר את העיסה המיובשת מהעפעפיים, וזה יכול לגרום לצעקי אם יישארו ארוכים מדי.שנית, אם משחת החינה אינה מיושמת כראוי, היא עלולה לגרום לגירוי או לשינוי צבע העור סביב העיניים.

שמן קיק

שמן קיק הוא תרופה טבעית פופולרית נוספת לחיקת העיניים.הוא מופק מפולי הצמח של קיק והוא עשיר בחומצות שומן, שיכולות לעזור להזין את העור העדין סביב העיניים.בדרך כלל מיושם שמן קיק על העפעפיים ומשאיר על הלילה.חומצות השומן בשמן הקיק יעזרו לחות את העור סביב העיניים ולגרום לו להיראות כהה יותר.

היתרונות של שמן קיק

שמן קיק מועיל לעיניים מכיוון שמדובר בשמן טבעי העשיר בחומצות שומן.זה יכול לעזור להזין ולהתייבש את העור סביב העיניים, וזה יכול גם לעזור להפחית נפיחות ועיגולים כהים.בנוסף, בשמן קיק יש תכונות אנטי -פטרייתיות ואנטיבקטריאליות, שיכולות לעזור להגן על העיניים מפני זיהום.

חסרונות של שמן קיק

למרות ששמן קיק יכול להועיל לעיניים, הוא יכול גם לגרום לגירוי ואודם אם משתמשים בו לעתים קרובות מדי.בנוסף, שמן קיק יכול להיות קשה להסיר מהעפעפיים, והוא יכול לגרום לעקיצות אם הוא נכנס לעיניים.לכן חשוב לנקוט בזהירות בעת שימוש בשמן קיק כדי להחשיך את העיניים.

סיכום

13 התרופות של סבתא ותיקה המבוססות על מרכיבים טבעיים כדי להחשיך את העיניים כוללות חינה ושמן קיק.חינה היא צבע טבעי שמקורו בעלים של צמח הנקרא Lawsonia inermis, והוא מיושם על העפעפיים למשך מספר דקות.שמן קיק מוצק מהשעועית של צמח קיק ועשיר בחומצות שומן, שיכולות לעזור להזין את העור העדין סביב העיניים.גם חינה וגם שמן קיק בטוחים בדרך כלל, אך הם יכולים לגרום לגירוי ואודם אם משתמשים בהם לעתים קרובות מדי.

שאלות נפוצות

באיזו תדירות יש להשתמש בחינה ושמן קיק כדי להחשיך את העיניים?

יש להשתמש בשמן חינה ושמן קיק רק מדי פעם כדי להחשיך את העיניים.אין להשאיר חינה על העפעפיים יותר מכמה דקות, ואין להשאיר שמן קיק על הלילה.בנוסף, חשוב לנקוט בזהירות בעת שימוש בשמן חינה או קיק, מכיוון שהם יכולים לגרום לגירוי ואודם אם משתמשים בהם לעתים קרובות מדי.

האם שמן חינה או קיק טוב יותר לחשיכה של העיניים?

ניתן להשתמש גם בחינה וגם בשמן קיק כדי להחשיך את העיניים, אך בדרך כלל חינה נחשבת לבטוחה ויעילה יותר.חינה היא צבע טבעי שאינו מכיל כימיקלים קשים, והוא יכול לעזור להפחית נפיחות ודלקת בעיניים.שמן קיק יכול גם להועיל, אך הוא יכול לגרום לגירוי ואודם אם משתמשים בהם לעתים קרובות מדי.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן