דף הבית » תרופות סבתא » 13 התרופות המוסמכות של סבתא זמינות בבית לשיעול וכאבי גרון
ddaadaddaddaa ddeddadedbddaa dadc daddaad ddeddaddaa ddddaa

13 התרופות המוסמכות של סבתא זמינות בבית לשיעול וכאבי גרון

טיפול בשיעול וכאבי גרון עם תרופות טבעיות

שיעול וגרונות כאב יכולות להיות מעצבנות, לא נוחות ואפילו כואבות.אך למרבה המזל, ישנם כמה תרופות טבעיות שעשויות לעזור לכם להפחית את חומרת התסמינים או משך הזמן.להלן 13 תרופות של סבתא מוסמכת שתוכלו למצוא בקלות בביתכם ולהשתמש בהם כדי לטפל בשיעול ובגרון שלכם.

לימון ודבש

מיץ לימון ודבש הם שילוב קלאסי לטיפול בכאבי גרון.החומציות של מיץ הלימון מסייעת בפירוק הריר בגרון, ואילו הדבש מרגיע את הגרון ומסייע בהפחתת הדלקת.להכנת משקה לימון ודבש מרגיע, מערבבים שתי כפיות דבש ומיץ לימון אחד בכוס מים חמים.

תה ג’ינג’ר

ג’ינג’ר ידוע בתכונותיו האנטי-דלקתיות והאנטיבקטריאליות, מה שהופך אותו לתרופה נהדרת לטיפול בכאבי גרון.להכנת תה ג’ינג’ר, מערבבים שתי כפות של ג’ינג’ר מגורד בכוס מים חמים.אפשר לתערובת לתלול למשך 10 דקות לפני השתייה.

טיפ מועיל

הוספת מעט דבש או מיץ לימון לתה הג’ינג’ר שלך יכולה לעזור להגביר את האפקט המרגיע על גרונך.

פלפל קאיין

תאמינו או לא, פלפל קאיין יכול להוות תרופה יעילה להקלה על כאב גרון.פלפל קאיין מכיל קפסאיצין, אשר הוכח כמפחית דלקת ומפחית את הכאב הקשור לכאבי גרון.כדי ליצור תרופה של פלפל קאיין, מערבבים כפית אחת של פלפל קאיין בכוס מים חמים.אפשר לתערובת לתלול למשך 10 דקות לפני השתייה.

מי מלח

גרגר עם מי מלח הוא אחד התרופות העתיקות והיעילות ביותר לכאבי גרון.המלח מסייע בהפחתת דלקת וגירוי בגרון, ואילו המים החמים מרגיעים את הגרון ועוזרים לשחרר ריר.להכנת גרגר מים מלח מערבבים כפית מלח אחת בכוס מים חמים ומגרגר למשך 30 שניות.

שום

שום הוא תרופה טבעית עוצמתית ששימשה לטיפול במגוון מחלות במשך מאות שנים.זה ידוע בתכונותיו האנטיבקטריאליות והאנטי דלקתיות, מה שהופך אותו לתרופה יעילה לכאבי גרון.כדי להכין תרופה שום, מערבבים שתי שיני שום טחון בכוס מים חמים.אפשר לתערובת לתלול למשך 10 דקות לפני השתייה.

חומץ תפוחים

חומץ סיידר תפוחים ידוע בתכונותיו האנטי דלקתיות והאנטיבקטריאליות, שיכולות לעזור להפחית את הכאב והדלקת הקשורים לכאבי גרון.כדי להכין תרופת חומץ תפוחים, ערבבו שתי כפות חומץ תפוחים בכוס מים חמים ושתייה.

טימין

טימין הוא עשב חזק ששימש לטיפול במגוון מחלות במשך מאות שנים.הוא מכיל תכונות חיטוי ואנטי דלקתיות, שיכולות לעזור להפחית את הכאב והדלקת הקשורים לכאבי גרון.כדי להכין תרופה לטימין, מערבבים כפית אחת של טימין מיובש בכוס מים חמים.אפשר לתערובת לתלול למשך 10 דקות לפני השתייה.

שמן אקליפטוס

שמן אקליפטוס ידוע בתכונותיו האנטיבקטריאליות והאנטי דלקתיות, שיכולות לעזור להפחית את הכאב והדלקת הקשורים לכאבי גרון.כדי ליצור תרופה לשמן אקליפטוס, הוסף כמה טיפות שמן אקליפטוס לכוס מים חמים ושתייה.

תה קמומיל

תה קמומיל הוא תרופה צמחית פופולרית שיכולה לעזור להפחית את הכאב והדלקת הקשורים לכאבי גרון.להכנת תה קמומיל, תלול כפית אחת של קמומיל מיובש בכוס מים חמים למשך 10 דקות לפני השתייה.

שורש מרשמלו

שורש מרשמלו הוא עשב ששימש לטיפול בכאבי גרון במשך מאות שנים.הוא מכיל תכונות אנטי דלקתיות ואנטיבקטריאליות, שיכולות לעזור להפחית את הכאב והדלקת הקשורים לכאבי גרון.כדי ליצור תרופת שורש מרשמלו, ערבבו כפית אחת של שורש מרשמלו מיובש בכוס מים חמים.אפשר לתערובת לתלול למשך 10 דקות לפני השתייה.

שורש ליקריץ

שורש ליקוריץ הוא אעשב ששימש לטיפול בכאבי גרון במשך מאות שנים.הוא מכיל תכונות אנטי דלקתיות ואנטיבקטריאליות, שיכולות לעזור להפחית את

7.לימון, דבש ומים חמים

תרופה זו היא אחת התרופות הביתיות הנפוצות ביותר לשיעול וכאבי גרון.ההערכה היא כי ההדרים בלימון מסייעים בפירוק הריר, ואילו הדבש עוזר לציפוי הגרון ולהפחית דלקת.כדי להכין תרופה זו, פשוט מערבבים יחד את מיץ חצי לימון, כפית דבש וכוס מים חמים.יש לצרוך אותו חם, וניתן לקחת אותו עד שלוש פעמים ביום להקלה.

8.גרגר מי מלח

גרגר מי מלח הוא תרופה מכובדת בזמן המשמשת במשך מאות שנים כדי לעזור להקל על גרונם ושיעול כואב.להכנת גרגר מים מלח מערבבים 1 כפית מלח עם כוס מים חמים.גרגר עם התערובת למשך מספר דקות, ואז ירק אותה החוצה.יש לחזור על תרופה זו מספר פעמים ביום לקבלת אפקט מרבי.

9.דבש וקינמון

דבש וקינמון שימשו כתרופה ביתית לשיעול וכאבי גרון במשך מאות שנים.דבש ידוע בתכונותיו המרגיעות והאנטי דלקתיות, ואילו קינמון ידוע בתכונותיו האנטי-מיקרוביאליות והאנטי דלקתיות.כדי להכין תרופה זו, מערבבים יחד כפית של דבש וקינמון כאחד, וצורכים אותה עד שלוש פעמים ביום.ניתן לקחת אותו לבד, או לערבב בכוס מים חמים למשקה מרגיע.

10.שורש מרשמלו

שורש מרשמלו הוא עשב ששימש זה מכבר לטיפול בכאבי גרון ושיעול.זה ידוע בתכונותיו המרגיעות והאנטי דלקתיות, וניתן לצרוך אותו במגוון דרכים.ניתן לקחת אותו בצורת קפסולה, ספוג כתה, או אפילו לאכול גולמי.להכנת תה שורש מרשמלו, הוסף 1 כפית מהשורש לכוס מים חמים.אפשרו לזה לתלול למשך 5 דקות, ואז מסננים ולשתות.

11.חומץ תפוחים

חומץ תפוחים הוא תרופה ביתית פופולרית לשיעול וכאבי גרון.על פי ההערכה, היא מסייעת בהפחתת הדלקת בגרון ויכולה לעזור בפירוק הריר.כדי להשתמש בתרופה זו, מערבבים יחד כפית חומץ תפוחים עם כוס מים חמים.שתו תערובת זו עד שלוש פעמים ביום להקלה.

12.ג’ינג’ר

ג’ינג’ר ידוע בתכונותיו האנטי-דלקתיות והאנטי-מיקרוביאליות, והוא שימש במשך מאות שנים לטיפול בגרונם ושיעול כואב.כדי להכין תרופת ג’ינג’ר, גרדו 1 כפית ג’ינג’ר טרי לכוס מים חמים.אפשרו לו לתלול למשך 5 דקות, ואז מסננים ולשתות.ניתן לקחת תרופה זו עד שלוש פעמים ביום להקלה.

13.כורכום

כורכום הוא עשב הידוע בתכונותיו האנטי-דלקתיות והאנטי-מיקרוביאליות.כדי ליצור תרופה כורכום, מערבבים יחד 1 כפית אבקת כורכום עם כוס חלב חם.שתו תערובת זו עד שלוש פעמים ביום להקלה.

שאלות נפוצות

ש: באיזו תדירות עלי להשתמש בתרופות ביתיות אלה לשיעול וכאבי גרון?

א: באופן כללי, יש להשתמש בתרופות ביתיות אלה עד שלוש פעמים ביום לקבלת התוצאות הטובות ביותר.עם זאת, חשוב להתייעץ עם הרופא שלך לפני שתשתמש באחד מהתרופות הללו, מכיוון שחלקם עלולים להפריע לכל תרופות שאתה לוקח.

סיכום

שיעול וגרון כואב יכולים להיות לא נוחים ולא נוחים, אך למרבה המזל, ישנם סעדים רבים של סבתא מוסמכים שיכולים לספק הקלה.תרופות אלה כוללות דבש ולימון, גרגים של מי מלח, דבש וקינמון, שורש מרשמלו, חומץ תפוחים, ג’ינג’ר וכורכום.אמנם תרופות אלה יכולות לספק הקלה, אך חשוב להתייעץ עם הרופא שלך לפני שתשתמש באף אחד מהם, מכיוון שחלקם עשויים להפריע לכל תרופות שאתה לוקח.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן