דף הבית » תרופות סבתא » 13 הסעדים של סבתא בטוחים ומומלצים על ידי מומחים לצוואר נוקשה
ddadadddd dadc daddaad ddddddd ddeddedcdaddd dadc ddd

13 הסעדים של סבתא בטוחים ומומלצים על ידי מומחים לצוואר נוקשה

מרגיע צוואר נוקשה עם הסעדים של סבתא

כולנו חווינו את הכאב ואי הנוחות של צוואר נוקשה.זה יכול להיגרם על ידי ישיבה במצב מביך, שינה במצב לא נוח, או מסוגי פעילות גופנית מסוימים.לא משנה מה הסיבה, צוואר נוקשה יכול להוות מטרד אמיתי ויכול להפריע לפעילויות היומיומיות שלנו.למרבה המזל, ישנם תרופות של סבתא שיכולות לעזור להקל על הכאב והנוקשות.

הדרך הטובה ביותר להתקרב לצוואר נוקשה היא להשתמש בשילוב של תרופות, כולל כאלה שניתן לעשות בבית.להלן 13 תרופות של סבתא הבטוחות ומומלצות על ידי מומחים לצוואר נוקשה.

למרוח חום

חום יכול לעזור להפחית את הכאב והקשיחות הקשורים לצוואר נוקשה.ניתן ליישם חום עם בקבוק מים חמים, כרית חימום, דחיסה חמה או אמבטיה חמה.החום עוזר להרפות את השרירים ולספק הקלה מכאב ונוקשות.

קחו מקלחת חמה

התקלחות חמה יכולה להיות דרך נהדרת להקל על הכאב והקשיחות של צוואר נוקשה.המים החמים עוזרים להרפות את השרירים ולספק הקלה מאי נוחות.

החל קרח

קרח יכול לשמש גם להפחתת כאבים וקשיחות הקשורים לצוואר נוקשה.ניתן ליישם קרח עם חבילת קרח, דחיסה קרה או אמבטיה קרה.קרח מסייע בהפחתת הדלקת ולספק הקלה מכאב ונוקשות.

לִמְתוֹחַ

מתיחות יכולות להיות דרך נהדרת להפחית את הכאב והקשיחות הקשורים לצוואר נוקשה.מתיחות יכולות לעזור לשחרר שרירים צמודים ולספק הקלה מאי נוחות.

טיפים H2 למתיחה

כשמתוחסים את הצוואר, חשוב לנוע לאט ובעדינות.הימנע מתנועות מטלטלות או הקפצה.כמו כן, הקפידו להחזיק כל מתיחה לפחות 30 שניות.

עיסוי H2

עיסוי הצוואר יכול להיות דרך נהדרת להקל על הכאב והנוקשות הקשורים לצוואר נוקשה.עיסוי הצוואר יכול לעזור לשחרר שרירים הדוקים ולספק הקלה מאי נוחות.

טיפ ייחודי H3
לקבלת הקלה נוספת, נסה להשתמש בכמה טיפות שמן אתרים, כמו לבנדר או קמומיל, בשמן העיסוי שלך.שמנים אתריים יכולים לעזור להרפות את השרירים ולספק הקלה נוספת מכאב ונוקשות.

השתמש בכריות

שימוש בכריות יכול לעזור בשיפור היציבה ולהפחתת הכאב והקשיחות הקשורים לצוואר נוקשה.בעת שינה, השתמש בכרית תומכת ונוחה.בעת הישיבה, השתמש בכרית כדי לספק תמיכה לצוואר ובכתפיים.

לְהִרָגַע

הרגעת הצוואר והכתפיים יכולה לעזור להפחית את הכאב והנוקשות הקשורים לצוואר נוקשה.לקיחת כמה רגעים להרפות את הצוואר והכתפיים יכולה לעזור לספק הקלה מאי נוחות.

הימנע מלחץ

לחץ יכול לגרום למתח בצוואר ובכתפיים, מה שעלול להוביל לכאב ונוקשות.חשוב לנסות להפחית ככל האפשר לחץ כדי לעזור להפחית את הכאב והקשיחות הקשורים לצוואר נוקשה.

תרגיל

פעילות גופנית של הצוואר והכתפיים יכולה לעזור להפחית את הכאב והנוקשות הקשורים לצוואר נוקשה.פעילות גופנית יכולה לעזור לחזק ולגוון את השרירים בצוואר ובכתפיים, שיכולים לעזור לספק הקלה מאי נוחות.

לאכול בריא

אכילת תזונה בריאה ומאוזנת יכולה לעזור להפחתת הדלקת ולספק הקלה מכאבים ונוקשות הקשורים לצוואר נוקשה.אכילת שפע של פירות, ירקות ודגנים מלאים יכולה לעזור לשמור על בריאות הגוף ולספק הקלה מאי נוחות.

לישון מספיק

קבלת מספיק שינה יכולה לעזור להפחית את הכאב והנוקשות הקשורים לצוואר נוקשה.שינה על מזרן נוח והימנעות משינה במצב לא נוח יכול לעזור לספק הקלה מאי נוחות.

ראה רופא

אם הכאב והנוקשות הקשורים לצוואר נוקשה נמשכים, חשוב לפנות לרופא.רופא יכול לעזור באבחון הגורם לכאב ולנוקשות ולספק טיפול והקלה מאי נוחות.

סיכום

צוואר נוקשה יכול להוות מטרד אמיתי ויכול להפריע לפעילויות היומיומיות שלנו.למרבה המזל, ישנם תרופות של סבתא שיכולות לעזור להקל על הכאב ונוּקְשׁוּת.החלת חום, שימוש בקרח, מתיחה, עיסוי, שימוש בכריות, הרגע, הימנעות מתח, פעילות גופנית, אכילה בריאה, שינה מספקת, ולראות רופא יכול לעזור לספק הקלה מכאב ונוקשות הקשורים לצוואר נוקשה.

חלק 2: תרופות טבעיות לצוואר נוקשה

צוואר נוקשה יכול להיות חוויה כואבת ולא נוחה.כשמנסים למצוא הקלה, אנשים רבים פונים לתרופות טבעיות כחלופה בטוחה ויעילה לתרופות.במאמר זה נחקור 13 תרופות של סבתא המומלצות על ידי מומחים להקלה על צוואר נוקשה.

1.קומפרסים חמים וקרים

חום יכול לעזור להקל על מתח השרירים, ואילו קור יכול להפחית את הדלקת.לסירוגין בין קומפרסים חמים לקור יכול לעזור להפחית את קשיחות הצוואר.כדי ליצור קומפרס חם, פשוט משרים מטלית כביסה במים חמים.כדי ליצור דחיסה קרה, עטפו כמה קוביות קרח בבד או השתמשו בחפיסה קרה.החל את הדחיסה על האזור המושפע למשך 10 דקות בכל פעם.

2.עיסוי

עיסוי בעדינות של הצוואר והכתפיים יכול לעזור להפחית את הכאב והנוקשות.אם אינך מצליח לקבל עיסוי מקצועי, אתה יכול להשתמש בכמה טכניקות פשוטות בבית.התחל על ידי יישום לחץ עדין על האזור הפגוע באמצעות קצות האצבעות והפרקים שלך.לאחר מכן, השתמש בכפות הידיים שלך כדי ללוש את השרירים בתנועה סיבובית.עיסוי למשך 10 דקות וחזור על פי הצורך.

3.נמתח

מתיחה יכולה לעזור להפחית את מתח השרירים ולשפר את הגמישות.מתיחות צוואר, כתף וגב עליון מועילות כולם להקלה על צוואר נוקשה.כדי לבצע מתיחת צוואר, הטו את הראש לאט לאט שמאלה והחזק למשך 10 שניות.לאחר מכן, הטו את הראש ימינה והחזק למשך 10 שניות.חזור על תרגיל זה מספר פעמים.

4.פעילות גופנית

פעילות גופנית סדירה יכולה לעזור בחיזוק השרירים בצוואר ובכתפיים, שיכולים לעזור להפחית את הנוקשות.תרגילים בעלי השפעה נמוכה כמו הליכה, שחייה ויוגה מועילים כולם להקלה על צוואר נוקשה.מכוון לפחות 30 דקות של פעילות גופנית ביום.

5.תנוחה

שמירה על תנוחה טובה יכולה לעזור להפחית את קשיחות הצוואר.כשאתה יושב, וודא שהצוואר והכתפיים שלך נינוחים ועמוד השדרה שלך במצב ניטרלי.כשאתה עומד, שמור על הראש והכתפיים בקנה אחד עם המותניים.הימנע משטוף וכישוף.

6.מקלחות חמות

התקלחות או אמבטיה חמה יכולה לעזור להפחית את מתח השרירים וקשיחות.כדי למקסם את היתרונות, הוסף כמה טיפות של שמנים אתרים כמו לבנדר או אקליפטוס למים.משרים את האמבט למשך 10 עד 15 דקות וחזור על פי הצורך.

7.שמנים אתרים

שמנים אתרים יכולים לעזור להפחית כאב ודלקת.שמנים אתרים פופולריים לצוואר נוקשה כוללים לבנדר, אקליפטוס, מנטה ורוזמרין.לשימוש, הוסף כמה טיפות שמן אתרי לשמן נשא כמו קוקוס או שמן חוחובה.לאחר מכן, לעסות את התערובת לאזור הפגוע.

8.תוספי צמחים

עשבי תיבול מסוימים יכולים לעזור להפחית כאב ודלקת.כורכום, ג’ינג’ר ובוסווליה מועילים כולם להקלה על צוואר נוקשה.לשימוש, חפש תוספי מזון בצורת קפסולה או תמיסה.עקוב אחר הוראות החבילה למינון.

9.דיקור סיני

דיקור סיני הוא טיפול ברפואה סינית מסורתית הכולל החדרת מחטים עדינות לנקודות ספציפיות בגוף.זה יכול לעזור להפחית את הכאב והנוקשות בצוואר.אם תרצה לנסות דיקור, הקפד למצוא דיקור רישיון.

10.משחות אקטואליות

משחות אקטואליות יכולות לספק הקלה זמנית מכאבי צוואר ונוקשות.חפש קרמים או ג’לים המכילים מנטול, קפסאיצין או קמפור.החל שכבה דקה של המשחה על האזור המושפע ועיסוי בעדינות.

11.שינה

קבלת שינה מספקת חיונית להפחתת כאבי צוואר וקשיחות.נסה להשיג 7 עד 8 שעות שינה ללילה.כדי להבטיח שהצוואר שלך נמצא במצב נוח בזמן שאתה ישן, השתמש בכריתהתומך בצוואר ובכתפיים שלך.

12.הפחתת מתח

לחץ יכול להחמיר את כאבי הצוואר והקשיחות.כדי להפחית לחץ, תרגול טכניקות הרפיה כמו נשימה עמוקה, מדיטציה

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן