דף הבית » תרופות סבתא » 12 תרופות של סבתא לטיפול יעיל וחשוב לתנועות מעי רגילות
daadaddaddaa dadc daddaad dcdddaddc ddaddc dddadd dcdaadad

12 תרופות של סבתא לטיפול יעיל וחשוב לתנועות מעי רגילות

מעי בריא הוא מעי שמח: הסעדים של סבתא לתנועות מעי רגילות
הפתגם הישן “תפוח ביום מרחיק את הרופא” עשוי להיות נכון, אבל התזונה והסגנון החיים הנכונים יכולים לשמור על מערכת העיכול שלך כמו מכונה משומנת היטב.רבים מאיתנו לא חושבים הרבה על הבטן שלנו עד שמשהו ישתבש, אבל נקיטת צעדים פרואקטיביים כדי לשמור על איזון ובריא יכולה לעבור דרך ארוכה למניעת בעיות חמורות יותר.סבתות העבירו סעדים במשך עידנים, ורבים מהטיפים שלהן עדיין מתקיימים היום.להלן 12 תרופות של סבתא מנוסה ואמיתית לטיפול יעיל וחשוב לתנועות מעיים רגילות.

אכלו אוכלים בסיבים גבוהים

מזונות בעלי סיבים גבוהים הם חיוניים למערכת עיכול בריאה.פירות וירקות הם מקורות נהדרים לסיבים, כמו גם דגנים וקטניות.אכילת שפע של סיבים עוזרת לשמור על מעיים רגילים, והיא יכולה גם לעזור להפחית את הסיכון לבעיות עיכול שונות, כמו עצירות.

הישאר לחות

שתיית מים רבים היא המפתח לשמירה על תפקוד מערכת העיכול שלך כראוי.מים עוזרים לשמור על שרפרפים רכים כך שיוכלו לעבור דרך דרכי העיכול בקלות.זה גם עוזר לשטוף רעלים ומוצרי פסולת שיכולים לבנות ולגרום לבעיות.מכוון לשתות לפחות 8 כוסות מים ביום.

השתמש בג’ינג’ר

ג’ינג’ר כבר מזמן משמש לטיפול בבעיות עיכול, וזה עדיין תרופה פופולרית כיום.ג’ינג’ר יכול לעזור להפחית את הקיבה ובחילה, וזה עשוי אפילו לעזור להרגיע את הדלקת בדרכי העיכול.אתה יכול לשתות תה ג’ינג’ר, או להוסיף ג’ינג’ר מגורד טרי לארוחות שלך.

לאכול פרוביוטיקה

פרוביוטיקה הם חיידקים חיים שיכולים לעזור לאזן את חיידקי הבטן שלך ולקדם עיכול בריא.אתה יכול למצוא פרוביוטיקה במזונות מותססים כמו יוגורט, כרוב כבוש וקימצ’י, או שאתה יכול ליטול תוספי מזון.

הזז את גופך

פעילות גופנית טובה לכל גופך, כולל מערכת העיכול שלך.פעילות גופנית קבועה יכולה לעזור לעורר את המעי שלך ולהשאיר את הכל לזוז.מכוון לפחות 30 דקות של פעילות גופנית בכל יום.

ניהול מתח

לחץ יכול להשפיע משמעותית על מערכת העיכול שלך.רמות גבוהות של לחץ יכולות להוביל להתכווצויות, נפיחות ובעיות עיכול אחרות.קח זמן להירגע ולהירגע בכל יום כדי לעזור לשמור על בריא מערכת העיכול שלך.

נסה אקופרסורה

Acupressure שימשה במשך מאות שנים לטיפול בבעיות עיכול.זה כרוך בהפעלת לחץ על נקודות ספציפיות בגוף כדי לעזור לעורר את מערכת העיכול.אתה יכול לעשות דיקופרסורה בעצמך, או שתוכל לראות איש מקצוע לקבלת הנחיות נוספות.

שתו תה צמחים

תה צמחי מרפא יכולים לעזור להרגיע בטן מוטרדת ולקדם תנועות מעיים רגילות.כמה עשבי תיבול, כמו מנטה, קמומיל וג’ינג’ר, שימשו במשך מאות שנים כדי לעזור לבעיות עיכול.

קבל מספיק שינה

השגת מספיק שינה חשובה לבריאות הכללית, וזה חשוב במיוחד למערכת העיכול שלך.חוסר שינה יכול להוביל לירידה באנזימי העיכול, מה שעלול לגרום לבעיות עיכול.מכוון 7-8 שעות שינה בכל לילה.

אכלו לאט

אכילה מהר מדי יכולה להוביל לבעיות עיכול, אז קח את הזמן שלך כשאתה אוכל.ללעוס היטב את האוכל שלך ותן לגופך זמן לעכל אותו כראוי.

אכלו במרווחים קבועים

אכילה במרווחים קבועים עוזרת לשמור על מערכת העיכול שלך על המסלול.אם אתה הולך זמן רב מדי בלי לאכול, גופך יכול להיכנס למצב רעב, מה שעלול להוביל לבעיות עיכול.נסה לאכול משהו כל 3-4 שעות.

קח הפסקה ממזון מעובד

אוכל מעובד יכול להיות קשה במערכת העיכול שלך.נסה להגביל את צריכת המזון המעובד שלך ולהתמקד באכילת מזונות טבעיים שלמים במקום.

טיפ ייחודי ומועיל

נסה לאכול ארוחות קטנות יותר לאורך היום, במקום לאכול שתיים או שלוש ארוחות גדולות.אכילת ארוחות קטנות יותר בתדירות גבוהה יותר יכולה לעזור לשמור על מערכת העיכול שלך בפועל בצורה חלקה ולהפחית את הסיכון לבעיות עיכול.

תרופות צמחי מרפא לתנועות מעי רגילות

תרופות צמחיות הן אחד הטיפולים העתיקים והיעילים ביותר לתנועות מעיים רגילות.סבתות משתמשות בתרופות צמחיות במשך מאות שנים כדי לקדם עיכול בריא ותנועות מעי רגילות.תרופות צמחיות הן טבעיות, בטוחות וניתן להשתמש בהן כדי לסייע בהקלה על עצירות, נפיחות ובעיות עיכול אחרות.

1.עלה סנה

עלה סנה הוא עשב המשמש בדרך כלל לקידום תנועות מעיים רגילות.עלה סנה פועל על ידי גירוי שרירי המעי הגדול, המסייע להזיז שרפרף.עלה סנה מכיל גם תרכובות פעילות המסייעות לרכך צואה, מה שמקל על המעבר.עלה סנה עדין ויכול לשמש אנשים בכל הגילאים ומצבי הבריאות.

2.זרעי שומר

זרעי שומר ידועים ביתרונות העיכול שלהם.הם מכילים תרכובות המסייעות לעורר את שרירי דרכי העיכול, המסייעות לקידום תנועות מעיים רגילות.זרעי שומר ידועים גם בזכות התכונות האנטי דלקתיות והאנטיבקטריאליות שלהם, שיכולות לעזור להפחית את הנפיחות ובעיות העיכול האחרות.

3.אלוורה

אלוורה הוא עשב מרגיע ועדין שיכול לעזור להקל על עצירות ולקדם תנועות מעיים רגילות.אלוורה מכילה תרכובות המסייעות לרכך צואה ולעורר את שרירי המעי הגס, המסייע להזיז צואה.ל- Aloe Vera יש גם תכונות אנטי דלקתיות שיכולות לעזור להפחית נפיחות ובעיות עיכול אחרות.

4.Psyllium Husk

קליפת Psyllium הוא סיב מסיס המסייע לשמור על בריא דרכי העיכול ולקדם תנועות מעיים רגילות.קליפת Psyllium פועלת על ידי ספיגת מים בדרכי העיכול, המסייעת לרכך צואה ולהקל על המעבר.קליפת Psyllium ידועה גם בזכות תכונותיו האנטי-דלקתיות והאנטיבקטריאליות, שיכולות לעזור להפחית נפיחות ובעיות עיכול אחרות.

5.זרעי פשתן

זרעי פשתן הם אוכל בסיבים גבוהים שיכול לעזור לקדם תנועות מעיים רגילות.זרעי פשתן מכילים תרכובות המסייעות לעורר את שרירי המעי הגס, המסייע בהעברת שרפרף.זרעי פשתן ידועים גם בזכות תכונותיו האנטי-דלקתיות והאנטיבקטריאליות, שיכולות לעזור להפחית נפיחות ובעיות עיכול אחרות.

6.זרעי צ’יה

זרעי צ’יה הם אוכל סיבים גבוה שיכול לעזור לקדם תנועות מעיים רגילות.זרעי צ’יה מכילים תרכובות המסייעות לרכך צואה ומעוררים את שרירי המעי הגס, המסייע בהעברת צואה.זרעי צ’יה ידועים גם בזכות תכונותיהם האנטי דלקתיות ואנטיבקטריאליות, שיכולות לעזור להפחית את הנפיחות ובעיות העיכול האחרות.

7.ג’ינג’ר

ג’ינג’ר הוא עשב מחמם שיכול לעזור לקדם תנועות מעיים רגילות.ג’ינג’ר מכיל תרכובות המסייעות לעורר את שרירי המעי הגדול, המסייע בהעברת שרפרף.ג’ינג’ר ידוע גם בזכות תכונותיו האנטי-דלקתיות והאנטיבקטריאליות, שיכולות לעזור להפחית נפיחות ובעיות עיכול אחרות.

8.שורש ליקוריץ

שורש ליקוריץ הוא עשב שיכול לעזור לקדם תנועות מעיים רגילות.שורש ליקוריץ מכיל תרכובות המסייעות לרכך את הצואה ולעורר את שרירי המעי הגס, המסייע בהעברת צואה.שורש ליקריץ ידוע גם בזכות תכונותיו האנטי-דלקתיות והאנטיבקטריאליות, שיכולות לעזור להפחית נפיחות ובעיות עיכול אחרות.

9.שורש מרשמלו

שורש מרשמלו הוא עשב שיכול לעזור לקדם תנועות מעיים רגילות.שורש מרשמלו מכיל תרכובות המסייעות לרכך את הצואה ולעורר את שרירי המעי הגס, המסייע בהעברת שרפרף.שורש מרשמלו ידוע גם בזכות תכונותיו האנטי-דלקתיות והאנטיבקטריאליות, שיכולות לעזור להפחית נפיחות ובעיות עיכול אחרות.

10.אלם חלקלק

אלם החלקלק הוא עשב שיכול לעזור לקדם תנועות מעיים רגילות.אלם החלקלק מכיל תרכובות המסייעות לרכך צואה ולעורר את שרירי המעי הגס, wהוא עוזר להזיז שרפרף.ELM החלקלק ידוע גם בזכות תכונותיו האנטי-דלקתיות והאנטיבקטריאליות, שיכולות לעזור להפחית נפיחות ובעיות עיכול אחרות.

שאלות נפוצות

1.מהם היתרונות של שימוש בתרופות צמחי מרפא לתנועות מעיים רגילות?

תרופות צמחיות הן טבעיות, בטוחות וניתן להשתמש בהן

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן