דף הבית » תרופות סבתא » 12 תרופות של סבתא טבעית וסודית לשיעול האף של ילדים
daadaddaddaa dadc daddaad dddaddaa ddaddddaa dcdaddaddc dd

12 תרופות של סבתא טבעית וסודית לשיעול האף של ילדים

גודש באף ושיעול בילדים: תרופות סבתות טבעיות וסודיות
כאשר לילד יש אף נזלת ושיעול מתמשך, זה יכול להיות קשה לדעת מה לעשות.הורים רבים פונים לתרופות ללא מרשם, אך אלה לא תמיד הבחירה הטובה ביותר.למרבה המזל, יש המון סעדים טבעיים וסודיים שיכולים לעזור לספק הקלה לילדכם.להלן 12 תרופות טבעיות וסודיות שיש לקחת בחשבון.

1.סירופ דבש ולימון

דבש ולימון משמשים זה מכבר כתרופה טבעית לשיעול והצטננות.להכנת סירופ, מערבבים 2 כפיות דבש עם מיץ חצי לימון וכף מים חמים.תן את הסירופ הזה לילדך שלוש פעמים ביום.

2.תה ג’ינג’ר ודבש

לג’ינג’ר יש תכונות טבעיות אנטי דלקתיות ומגניבות, מה שהופך אותו לתרופה נהדרת לאף נזלת ושיעול.להכנת תה, תלולה 1 כפית של ג’ינג’ר מגורד טרי בכוס מים חמים למשך 10 דקות.מסננים את התה ומוסיפים 1 כפית דבש.תן את התה הזה לילדך שלוש פעמים ביום.

3.סירופ שום

שום משמש זה מכבר כתרופה טבעית להצטננות ושיעול.להכנת סירופ, מערבבים 4 שיני שום כתוש עם כוס דבש וכפית מיץ לימון טרי.קח 1 כפית מהסירופ כל 3-4 שעות.

4.שאיפת קיטור

שאיפת קיטור היא דרך נהדרת לפנות אף חסום ולהפחית את השיעול.לשם כך, הרתיחו מעט מים והוסיפו כמה טיפות של שמנים אתרים כמו אקליפטוס או מנטה.הניחו מגבת מעל הראש ושאפו את הקיטור למשך 10 דקות.

5.מכשיר אדים

מכשיר אדים הוא דרך מצוינת לשמור על האוויר בביתכם לח, מה שיכול לעזור להפחית את השיעול והגודש.הקפד לשמור על ניקיון האדים כדי למנוע צמיחת עובש או חיידקים.

6.ריסוס לאף מלח

תרסיס לאף מלח יכול לעזור להפחית את הדלקת ולנקות את מעברי האף.הכינו תמיסת מלח על ידי ערבוב של 1/4 כפית מלח עם 1 כוס מים חמים.אפשר לפתרון להתקרר ואז לרסס אותו לנחיריים של ילדך.

7.סירופ בצל

לבצל תכונות אנטי -מיקרוביאליות טבעיות, מה שהופך אותו לתרופה נהדרת לאף נזלת ושיעול.להכנת סירופ, מערבבים 1/2 כוס בצל קצוץ עם כוס דבש.תן 1 כפית מהסירופ כל 4 שעות.

8.שמן אורגנו

לשמן אורגנו יש תכונות אנטי דלקתיות ואנטי-מיקרוביאליות, מה שהופך אותו לתרופה טבעית נהדרת להצטננות ולשיעול.הוסף 1 טיפה של שמן אורגנו לכפית דבש ותן אותה לילדך שלוש פעמים ביום.

9.שמן שמן אתרי

שמנים אתריים כמו אקליפטוס ולבנדר יכולים לעזור להפחית את הדלקת ולנקות את מעברי האף.הכינו שפשוף על ידי ערבוב של טיפת שמן אתרים עם כפית שמן קוקוס.שפשפו את התערובת על החזה של ילדכם ובגב לפני השינה.

10.חלב כורכום

לכורכום יש תכונות אנטי דלקתיות ויכול לעזור להפחית את העומס והשיעול.להכנת חלב כורכום, מערבבים 1 כפית אבקת כורכום עם 1 כוס חלב חם.תן את זה לילדך לפני השינה.

11.חומץ תפוחים

חומץ תפוחים הוא בעל תכונות אנטי -חיטוי ואנטי -מיקרוביאליות, מה שהופך אותו לתרופה נהדרת להצטננות ולשיעול.מערבבים 1 כפית חומץ תפוחים עם כוס מים חמים ותנו אותו לילדכם שלוש פעמים ביום.

12.תה צמחים

תה צמחי מרפא כמו קמומיל, מנטה ואלדברי יכולים לעזור להפחית את הדלקת ולנקות את מעברי האף.תלול 1 כפית העשב בכוס מים חמים למשך 10 דקות.מסננים את התה ונותנים אותו לילדכם שלוש פעמים ביום.

טיפ מועיל

חשוב לזכור שתרופות טבעיות לאף ושיעול של ילדים עשויים לא תמיד להיות יעילים.אם הסימפטומים של ילדכם נמשכים או מחמירים, עדיף להתייעץ עם רופא.

הסעדים של סבתא לשיעול האף של ילדים

נזלת ואף ושיעול הם התרחשות שכיחה בקרב ילדים, במיוחד בעונת הקור והשפעת.לסבתות יש קצת טבעיות ומניעותתרופות שיכולות לעזור להקל על הסימפטומים ולספק הקלה.להלן 12 מהתרופות הטבעיות והסודיות הטובות ביותר של סבתא לשיעול האף של ילדים.

1.דבש ולימון

הדבש ולימון הוא אחד התרופות הפופולריות ביותר של סבתא לשיעול האף של ילדים.כדי להכין את המרקחת, מערבבים חלקים שווים של דבש ומיץ לימון ולשתה אותו כמה פעמים ביום.הדבש מרגיע את הגרון והלימון עוזר לפרק את העומס.

2.ג’ינג’ר וכורכום

ג’ינג’ר וכורכום הם שני עשבי תיבול אנטי דלקתיים חזקים שיכולים לעזור להפחית את הדלקת הקשורה לאף נזלת ושיעול.להכנת תה, שלב כפית אבקת ג’ינג’ר וכפית אבקת כורכום עם כוס מים רותחים.תן לזה תלול למשך 10 דקות ואז מסננים את התה.תן לילדך לשתות את זה כמה פעמים ביום להקלה.

3.שום

שום הוא תרופה טבעית נוספת שיכולה לעזור להקל על נזלת ושיעול.להכנת סירופ שום, שילב שתי שיני שום עם כוס דבש וכפית מיץ לימון.תן לילדך לקחת כפית אחת מהסירופ שלוש פעמים ביום להקלה.

4.בצל

בצל הוא תרופה טבעית נוספת שיכולה לעזור להקל על נזלת ושיעול.כדי להכין סירופ בצל, שילב בצל חתוך עם כוס דבש וכפית מיץ לימון.תן לילדך לקחת כפית אחת מהסירופ שלוש פעמים ביום להקלה.

5.חומץ תפוחים

חומץ תפוחים ידוע בתכונותיו האנטי דלקתיות ויכול לעזור להפחית את הדלקת הקשורה לאף נזלת ושיעול.להכנת סירופ חומץ תפוחים, שילב כפית חומץ תפוחים עם כוס דבש וכפית מיץ לימון.תן לילדך לקחת כפית אחת מהסירופ שלוש פעמים ביום להקלה.

6.שורש מרשמלו

שורש מרשמלו ידוע בתכונותיו המרגיעות ויכול לעזור להפחית את הדלקת הקשורה לאף נזלת ושיעול.להכנת סירופ שורש מרשמלו, שילב כפית אבקת שורש מרשמלו עם כוס דבש וכפית מיץ לימון.תן לילדך לקחת כפית אחת מהסירופ שלוש פעמים ביום להקלה.

7.מנטה

מנטה ידועה בתכונותיו המרגיעות ויכולה לעזור להפחית את הדלקת הקשורה לאף נזלת ושיעול.להכנת תה מנטה, שלב כפית עלי מנטה עם כוס מים רותחים.תן לזה תלול למשך 10 דקות ואז מסננים את התה.תן לילדך לשתות את זה כמה פעמים ביום להקלה.

8.Elderberry

Elderberry ידוע בתכונותיו האנטי -ויראליות ויכול לעזור להפחית את הדלקת הקשורה לאף נזלת ושיעול.להכנת סירופ סמאי, שילב כפית אבקת סמאי עם כוס דבש וכפית מיץ לימון.תן לילדך לקחת כפית אחת מהסירופ שלוש פעמים ביום להקלה.

9.אקליפטוס

אקליפטוס ידוע בתכונותיו האנטי דלקתיות ויכול לעזור להפחית את הדלקת הקשורה לאף נזלת ושיעול.להכנת תה אקליפטוס, שילב כפית עלי אקליפטוס עם כוס מים רותחים.תן לזה תלול למשך 10 דקות ואז מסננים את התה.תן לילדך לשתות את זה כמה פעמים ביום להקלה.

10.טימין

טימין ידוע בתכונותיו האנטי-חיוביות והאנטי דלקתיות ויכול לעזור להפחית את הדלקת הקשורה לאף נזלת ושיעול.להכנת תה טימין, שלב כפית עלי טימין עם כוס מים רותחים.תן לזה תלול למשך 10 דקות ואז מסננים את התה.תן לילדך לשתות את זה כמה פעמים ביום להקלה.

11.שורש ליקוריץ

שורש ליקריץ ידוע באנטי שלו

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן