דף הבית » תרופות סבתא » 12 תרופות ריפוי וסבתות מיוחדות לגב הדוק
daadaddaddaa daddadd ddaddaaddaa deddddddaa dcdd dddda

12 תרופות ריפוי וסבתות מיוחדות לגב הדוק

כאבי גב הדוקים: מה לעשות כאשר הסעדים של סבתא שלך לא חותכים את זה

כאבי גב הם דבר שמשפיע על מיליוני אנשים מדי שנה.מהצמצום מדי פעם לאי נוחות כרונית, כאבי גב הדוקים יכולים להיות מתישים וקשים לניהול.למרבה המזל, ישנם כמה תרופות מנוסות ואמינה שאולי סבתא שלך עברה שיכולה לעזור להקל על הכאב.להלן 12 תרופות מרפאות וסבתות מיוחדות לגב הדוק.

1.טיפול בחום וקור

טיפול בחום וקור הם שניים מהטיפולים העתיקים והיעילים ביותר לכאבי גב הדוקים.חום יכול לשפר את זרימת הדם ולהפחית את מתח השרירים, ואילו קור יכול להפחית את הדלקת ולהרדים את האזור.לקבלת התוצאות הטובות ביותר, חלופי בין שני הטיפולים.

טיפ ייחודי ומועיל:

לקבלת טיפול יעיל עוד יותר, עטפו חבילה חמה או קרה במגבת לחה לפני שמריחים אותה על הגב.זה יעזור לחום או לחדור לעומק יותר לרקמת השריר.

2.עיסוי עדין

עיסוי עדין יכול לעזור להפחית את המתח בשרירים האחוריים ולשפר את זרימת הדם.זה יכול גם לעזור להפחית כל נפיחות או דלקת.אם אתה מרגיש כואב, עיסוי קל עם שמנים או קרמים מרגיעים יכול לעזור להקל על חלק מהכאב.

3.פעילות גופנית ומתיחות

פעילות גופנית ומתיחה יכולים לעזור לחזק את השרירים האחוריים ולהגביר את הגמישות.פעילות גופנית קבועה יכולה גם לעזור להפחית את הסיכון לכאבי גב עתידיים.כמה תרגילים טובים לגב הדוק כוללים הליכה, שחייה ויוגה.

4.קומפרס חם

קומפרס חם הוא דרך נהדרת להרפות את השרירים האחוריים ולהפחית את הדלקת.כדי להכין קומפרס חם, להשרות מגבת במים חמים, להכות אותה ואז למרוח אותה על האזור הפגוע.וודא שהדחיסה לא חמה מדי לפני שמריחה אותו על העור.

5.שימוש בתרופות צמחיות

ניתן להשתמש בתרופות צמחיות ותרופות כדי לעזור להקל על הכאב והדלקת.כמה עשבי תיבול נפוצים המשמשים להקלה על כאבי גב כוללים כורכום, ג’ינג’ר וקליפת ערבה.עם זאת, חשוב לדבר עם הרופא שלך לפני שאתה לוקח תרופות צמחיות כלשהן כדי לוודא שהם בטוחים שתוכל להשתמש בהם.

6.דיקור סיני

דיקור סיני שימש במשך מאות שנים כדי לעזור להקל על הכאב.טיפול זה כרוך בהכנסת מחטים דקות לנקודות ספציפיות בגוף.זה יכול לעזור להפחית את מתח השרירים ולעורר את תהליך הריפוי הטבעי של הגוף.

7.אמבטיות מלח אפסום

אמבטיות מלח אפסום יכולות להיות דרך נהדרת להרפות את הגוף ולהפחית את המתח בשרירים האחוריים.כדי להכין אמבטיית מלח אפסום, הוסיפו שתיים לשלוש כוסות מלח אפסום לאמבטיה חמה וספיגה למשך 15 עד 20 דקות.

8.הימנע מפעילויות בעלות השפעה גבוהה

חשוב להימנע מפעילויות בעלות השפעה גבוהה כמו ריצה או קפיצה בעת התמודדות עם גב הדוק.זה יכול להחמיר את הכאב ולגרום נזק נוסף.במקום זאת, בחר בפעילויות בעלות השפעה נמוכה כמו הליכה או שחייה.

9.קח הפסקות לאורך כל היום

לקיחת הפסקות קבועות לאורך היום יכולה לעזור להפחית את המתח על השרירים האחוריים.קח כמה דקות בכל שעה לערך כדי למתוח, צא לטיול או סתם לשבת ולהירגע.

10.מקלחות חמות וקר

מקלחות חמות וקרות יכולות להיות דרך נהדרת להפחית את המתח בשרירים האחוריים.התחל על ידי התקלחות חמה למשך שתיים -שלוש דקות, ואז לעבור לקור למשך דקה אחת.חזור על מחזור זה פעמיים עד שלוש.

11.ישן על הגב שלך

שינה על גבך יכולה לעזור להפחית את המתח על שרירי האחורי.הנח כרית מתחת לרגליים כדי לשמור על עמוד השדרה שלך במצב ניטרלי.

12.קבל כיסא עיסוי

כסאות עיסוי הם דרך נהדרת לקבל הקלה מכאבי גב הדוקים.כסאות אלה מספקים עיסוי עמוק שיכול לעזור להפחית את מתח השרירים ולשפר את זרימת הדם.

על ידי שימוש בכמה מהתרופות הריפוי והסבתות המיוחדות הללו לגב הדוק, אתה יכול להפחית את הכאב ולשפר את איכות חייך.זכור לדבר תמיד עם הרופא שלך לפני שתתחיל טיפולים חדשים ולקחת הפסקות קבועותמחוספס את היום.עם הסעדים הנכונים, תוכלו למצוא הקלה מכאבי הגב הדוק שלכם.

טיפולים טבעיים לגב הדוק

גב הדוק יכול להיות לא נוח ואפילו מתיש, ומקשה על ביצוע פעילויות יומיומיות.למרבה המזל, ישנם טיפולים טבעיים רבים לגב הדוק שיכול לספק הקלה ולעזור לך לחזור לחיות את חייך.להלן 12 מהריפוי הנפוץ ביותר והתרופות של סבתא המיוחדת לגב הדוק.

1.קומפרסים חמים וקרים

החלת דחיסה חמה או קר יכולה להפחית דלקת ולספק הקלה מהידוק מאחור.להכנת דחיסה חמה, עטפו מגבת סביב בקבוק מים חמים או השתמשו בכרית חימום המוגדרת לתפאורה הנמוכה ביותר.להכנת דחיסה קרה, מלאו תיק עם קוביות קרח או חבילה קרה.מניחים את הדחיסה על האזור הפגוע למשך 15 דקות, ואז הסר אותו למשך 15 דקות.חזור על תהליך זה לפי הצורך.

2.טיפול בעיסוי

טיפול בעיסוי יכול לעזור לשחרר שרירים הדוקים ולהפחית את הנוקשות מאחור.זה יכול גם לשפר את זרימת הדם ולהפחית את הלחץ.מטפלים בעיסוי רבים מתמחים בטיפול בכאבי גב, והם יכולים להתאים טיפולים כדי לענות על הצרכים האישיים שלך.הקפד למצוא מטפל בעיסוי המנוסה בטיפול בכאבי גב.

3.תרגילי מתיחה

תרגילי מתיחה

יכולים לעזור לשחרר שרירים הדוקים ולשפר את הגמישות בגב.ניתן לבצע מתיחות עדינות מספר פעמים ביום, וניתן לבצע מתיחות אינטנסיביות יותר פעמים בשבוע.חשוב להתחיל לאט ולהקשיב לגופך.אם אתה חווה כאב או אי נוחות, עצור מייד.

טיפולים אלטרנטיביים לגב הדוק

4.דיקור סיני

דיקור סיני הוא תרגול סיני עתיק הכרוך בהכנסת מחטים זעירות לעור כדי לעורר נקודות ספציפיות בגוף.ההערכה היא שמסייעת להפחית דלקת ולשפר את זרימת הדם, מה שעלול להפחית את הכאב והנוקשות בגב.דיקור סיני יכול להתבצע על ידי מתרגל מורשה או לניהול עצמי בבית.

5.יוגה

יוגה היא דרך נהדרת לשחרר שרירים הדוקים, לשפר את הגמישות ולהפחית את הלחץ.ישנם סגנונות רבים של יוגה, ולכן חשוב למצוא כיתה שמתאימה לצרכים וליכולות שלך.חשוב גם להקשיב לגופך ולהפסיק אם אתה חווה כאב או אי נוחות.

6.תרופות צמחיות

תרופות צמחי מרפא הם מסורת עתיקה ששימשה במשך מאות שנים לטיפול במחלות שונות.תרופות צמחיות יכולות לעזור להפחית את הדלקת, לשפר את זרימת הדם ולהפחית את הכאב והנוקשות בגב.כמה צמחי מרפא נפוצים המשמשים לכאבי גב כוללים כורכום, ג’ינג’ר וקליפת ערבה לבנה.

סיכום

גב הדוק יכול להיות כואב ומתיש, אך ישנם תרופות טבעיות רבות שיכולות לספק הקלה.קומפרסים חמים וקרים, טיפול בעיסוי, תרגילי מתיחה, דיקור סיני, יוגה ותרופות צמחיות הם כולם דרכים בטוחות ויעילות להפחתת הכאב והנוקשות מאחור.אמנם ייתכן שטיפולים אלה אינם מרפא לכל, אך הם עשויים לעזור להפחית את הסימפטומים ולשפר את איכות החיים.

שאלות נפוצות

מהם טיפולים טבעיים לגב הדוק?

טיפולים טבעיים לגב הדוק כוללים קומפרסים חמים וקרים, טיפול בעיסוי, תרגילי מתיחה, דיקור סיני, יוגה ותרופות צמחיות.

האם טיפולים אלה בטוחים?

כן, טיפולים אלה הם בדרך כלל בטוחים ויעילים.עם זאת, חשוב לדבר עם הרופא שלך לפני שתתחיל בטיפול חדש כלשהו, ולהפסיק אם אתה חווה כאב או אי נוחות.

על ידי שילוב טיפולים טבעיים אלה בשגרה היומית שלך, אתה יכול להפחית את הכאב והנוקשות הקשורים לגב הדוק ולחזור לחיות את חייך.למידע נוסף על הגדרת תרופות טבעיות בקר באתר wikipedia.org.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן