דף הבית » תרופות סבתא » 12 תרופות סבתות פופולריות ואורגניות לזיהום באף

12 תרופות סבתות פופולריות ואורגניות לזיהום באף

מהי זיהום באף?

זיהום באף, המכונה גם סינוסיטיס, הוא מצב רפואי שכיח הנגרם כתוצאה מדלקת בסינוסים.זה בדרך כלל נגרם על ידי זיהום נגיפי או חיידקי, אך זה יכול להיגרם גם כתוצאה מתגובה אלרגית.זיהומים באף עלולים לגרום לכאב, לחץ וגודש באף ובפנים.התסמינים כוללים כאב ראש, חום, רגישות בפנים, פריקת אף וטפטוף שלאחר האף.

תרופות לסבתא לזיהום באף

תרופות לסבתא אורגנית הן דרך פופולרית לטיפול באופן טבעי בזיהומים באף.להלן 12 מהתרופות הסבתות הפופולריות ביותר לזיהום באף:

1.שאיפת קיטור

שאיפת קיטור היא תרופה סבתא פשוטה אך יעילה להקלת גודש באף.כל מה שאתה צריך לעשות זה להרתיח סיר מים, לשפוך אותו לקערה ולהניח את הראש מעל הקערה עם מגבת עטופה מעל הראש.זה יעזור לפתוח את מעברי האף ולאפשר לאדים להגיע לסינוסים.

2.חומץ תפוחים

חומץ תפוחים הוא תרופה סבתא פופולרית לזיהומים באף.על פי ההערכה, היא פועלת בכך שהיא עוזרת לדלל ריר והפחתת דלקת.כדי להשתמש בחומץ תפוחים לזיהום באף, מערבבים 1 כף של חומץ סיידר תפוחים עם כוס 1 מים חמים וגרגר איתו מספר פעמים ביום.

3.שום

שום שימש זה מכבר כתרופה טבעית לזיהומים באף.על פי ההערכה, שום פועל על ידי הפחתת דלקת ועזרה ברירית דקה.כדי להשתמש בשום לזיהום באף, מערבבים 1 כף של שום טחון עם כוס מים חמים ומגרגר איתו מספר פעמים ביום.

4.מי מלח

מי מלח הם תרופה סבתא פופולרית לזיהומים באף.על פי ההערכה, היא פועלת בכך שהיא עוזרת לדלל ריר והפחתת דלקת.כדי להשתמש במי מלח לזיהום באף, מערבבים 1 כפית מלח עם 1 כוס מים חמים וגרגר עימו מספר פעמים ביום.

5.דבש

דבש הוא תרופה סבתא פופולרית לזיהומים באף.על פי ההערכה, היא פועלת בכך שהיא עוזרת לדלל ריר והפחתת דלקת.כדי להשתמש בדבש לזיהום באף, מערבבים 1 כף דבש עם כוס מים חמים וגרגר איתו מספר פעמים ביום.

6.כורכום

כורכום הוא תרופה סבתא פופולרית לזיהומים באף.על פי ההערכה, היא פועלת על ידי עזרה בהפחתת הדלקת ולהגביר את מערכת החיסון.כדי להשתמש בכורכום לזיהום באף, מערבבים 1 כפית כורכום עם כוס חלב חם ושותה אותו מספר פעמים ביום.

7.ג’ינג’ר

ג’ינג’ר הוא תרופה סבתא פופולרית לזיהומים באף.על פי ההערכה, היא פועלת על ידי עזרה בהפחתת הדלקת ולהגביר את מערכת החיסון.כדי להשתמש בג’ינג’ר לזיהום באף, מערבבים 1 כפית של ג’ינג’ר מגורד עם כוס מים חמים ושתה אותם מספר פעמים ביום.

8.שמן אקליפטוס

שמן אקליפטוס הוא תרופה סבתא פופולרית לזיהומים באף.על פי ההערכה, היא פועלת על ידי עזרה בהפחתת הדלקת ולפתוח את מעברי האף.כדי להשתמש בשמן אקליפטוס לזיהום באף, מערבבים כמה טיפות של שמן אקליפטוס עם כוס מים רותחים ושאיפו את הקיטור מספר פעמים ביום.

9.שמן מנטה

שמן מנטה הוא תרופה סבתא פופולרית לזיהומים באף.על פי ההערכה, היא פועלת על ידי עזרה בהפחתת הדלקת ולפתוח את מעברי האף.כדי להשתמש בשמן מנטה לזיהום באף, מערבבים כמה טיפות שמן מנטה עם כוס מים רותחים ושאפו את הקיטור מספר פעמים ביום.

10.מיץ לימון

מיץ לימון הוא תרופה סבתא פופולרית לזיהומים באף.על פי ההערכה, היא פועלת על ידי עזרה בהפחתת הדלקת ולפתוח את מעברי האף.כדי להשתמש במיץ לימון לזיהום באף, מערבבים 1 כף מיץ לימון עם 1 כוס מים חמים ומגרגר איתו מספר פעמים ביום.

11.שורש ליקוריץ

שורש ליקוריץ הוא תרופה סבתא פופולרית לזיהומים באף.על פי ההערכה, היא פועלת על ידי עזרה בהפחתת הדלקת ולפתוח את מעברי האף.כדי להשתמש בשורש ליקריץ לזיהום באף, ערבבו 1 כפית שורש ליקריץ עם כוס מים חמים ו- Dמשך אותו כמה פעמים ביום.

12.עפרות

תרופות ביתיות לזיהום באף

זיהומים באף יכולים להיות לא נוחים, ואם לא נותרו לא מטופלים, יכולים להוביל לסיבוכים חמורים.למרבה המזל, ישנם תרופות טבעיות רבות שיכולות לעזור להקל במהירות על אי הנוחות ולהפחית את הסימפטומים.להלן 12 תרופות סבתא פופולריות ואורגניות בהן ניתן להשתמש לטיפול בזיהום באף.

1.שטיפת מי מלח

שטיפת מי מלח היא תרופה יעילה וקלה לטיפול בזיהום באף.זה עוזר לרזה ריר, לשטוף מזהמים ולהרטיב את האף.כדי להשתמש בתרופה זו, ערבבו כפית מלח אחת עם כוס מים חמים.השתמש במזרק האף או במזרק נורה כדי להפריע את הפיתרון לכל נחיריים.חזור על תהליך זה עד ארבע פעמים ביום.

2.שאיפת קיטור

שאיפת קיטור היא דרך נהדרת להדק ריר ולהפחית את העומס.מרתיחים מעט מים בסיר ומוסיפים אליו כמה טיפות של שמן אקליפטוס או מנטול.הניחו מגבת מעל הראש והסיר ושאיפו את הקיטור.ביצוע זה במשך 10 דקות יכול לעזור להפחית את תסמיני הזיהום באף.

3.נטי סיר

השימוש בסיר נטי הוא דרך יעילה להשקות את מעברי האף ולהשטף ריר ומזהמים.כדי להשתמש בתרופה זו, מלאו את סיר הנטי בתמיסה העשויה מכפית מלח אחת וכוס מים חמים ומזוקקים.נשען מעל כיור, הטה את הראש לצד אחד והכניס את זרבובית סיר נטי לנחירית שלך.שופכים בעדינות את הפיתרון לנחיריים שלך ותן לו לזרום את הנחיר האחר.חזור על תהליך זה עם הנחיר האחר.

4.שמן חרדל

שמן חרדל הוא תרופה מצוינת לזיהום באף.זה עוזר להפחתת דלקת, לנקות ריר ולהקל על העומס.כדי להשתמש בתרופה זו, מערבבים כפית אחת של שמן חרדל וכפית דבש אחת.מחממים את התערובת למשך מספר שניות ואז מרחו אותה על החזה והגב העליון.אתה יכול גם להוסיף כמה טיפות שמן חרדל לסיר מים רותחים ולשאוף את הקיטור.

5.שום

לשום תכונות אנטיבקטריאליות ואנטי-דלקתיות טבעיות שיכולות לעזור להפחית את זיהום האף.כדי להשתמש בתרופה זו, מערבבים כפית אחת של מיץ שום עם כפית דבש אחת.צרכו תערובת זו פעמיים ביום כדי להפחית את הסימפטומים של זיהום באף.ניתן להוסיף גם כמה שיני שום למים רותחים ולשאוף את הקיטור.

6.חומץ תפוחים

חומץ תפוחים הוא תרופה יעילה לטיפול בזיהום באף.זה עוזר לדלל ריר, להפחית דלקת ולהגביר את מערכת החיסון.כדי להשתמש בתרופה זו, מערבבים כפית אחת של חומץ תפוחים וכוס מים חמים.שתו תערובת זו שלוש פעמים ביום כדי להפחית את תסמיני הזיהום באף.

7.ג’ינג’ר

ג’ינג’ר הוא תרופה מצוינת לזיהום באף.זה עוזר להפחית דלקת ולהילחם בזיהום.כדי להשתמש בתרופה זו, מערבבים כפית אחת של ג’ינג’ר מגורד וכפית דבש אחת.צרכו תערובת זו פעמיים או שלוש ביום כדי להפחית את הסימפטומים של זיהום באף.

8.כורכום

כורכום הוא תרופה יעילה לזיהום באף.זה עוזר להפחית דלקת ולהילחם בזיהום.כדי להשתמש בתרופה זו, מערבבים כפית אחת של אבקת כורכום עם כפית דבש אחת.צרכו תערובת זו פעמיים או שלוש ביום כדי להפחית את הסימפטומים של זיהום באף.

9.קינמון

קינמון הוא תרופה יעילה לזיהום באף.זה עוזר להפחית דלקת ולהגביר את מערכת החיסון.כדי להשתמש בתרופה זו, ערבבו כפית אחת של אבקת קינמון וכפית דבש אחת.צרכו תערובת זו פעמיים או שלוש ביום כדי להפחית את הסימפטומים של זיהום באף.

10.חילבה

חילבה היא תרופה יעילה לזיהום באף.זה עוזר להפחתת דלקת ולנקות ריר.כדי להשתמש בתרופה זו, מערבבים כפית אחת של אבקת חילבה וכפית דבש אחת.צרכו תערובת זו פעמיים או שלוש ביום כדי להפחית את הסימפטומים של זיהום באף.

11.ליקריץ

ליקריץ הוא תרופה יעילה לזיהום באף.זה עוזר להפחתת הדלקתולהילחם בזיהום.כדי להשתמש בתרופה זו, ערבבו כפית אחת של אבקת ליקוריץ וכפית דבש אחת.צרכו תערובת זו פעמיים או שלוש ביום כדי להפחית את הסימפטומים של זיהום באף

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן