דף הבית » תרופות סבתא » 12 תרופות יעילות ללא מרשם לאסטמה אצל ילדים
daadaddaddaa ddaddcddaa dcdcd dedadadd dcddadded ddadc ddcd

12 תרופות יעילות ללא מרשם לאסטמה אצל ילדים

אסטמה בילדים: מה שאתה צריך לדעת

אסטמה היא מצב המשפיע על דרכי הנשימה של הריאות, ומקשה על הנשימה.ההערכה היא שלמעלה מ- 6 מיליון ילדים בארה”ב יש אסטמה, מה שהופך אותה לאחת המחלות הכרוניות הנפוצות ביותר אצל ילדים.אסטמה יכולה להיות מופעלת על ידי אלרגנים סביבתיים, לחץ, זיהומים ואפילו פעילות גופנית.

הסימפטומים של אסטמה אצל ילדים יכולים לכלול צפצופים, שיעול, הידוק בחזה וקושי נשימה.אם נותר ללא טיפול, אסטמה יכולה להוביל לסיבוכים בריאותיים חמורים ואפילו למוות.חשוב להיות מודעים לסימני אסטמה אצל ילדים ולבקש עזרה מרופא אם ילדכם מראה אחד מהתסמינים.

תרופות ללא מרשם לאסטמה אצל ילדים

ישנם מספר תרופות ללא מרשם העומדות לרשותם כדי להקל על תסמיני אסטמה אצל ילדים.ניתן להשתמש בתרופות אלה כחלק מתכנית ניהול רחבה יותר לאסטמה, יחד עם תרופות מרשם ושינויים באורח החיים.להלן 12 תרופות יעילות ללא מרשם לאסטמה אצל ילדים:

1.סימפונות

סימפונות הם סמים שמרגיעים את השרירים בדרכי הנשימה, ומקלים על האוויר לעבור דרכם.מרחיבי הסימפונות הנפוצים ששימשו לטיפול באסטמה אצל ילדים כוללים את אלבוטרול ולבאלובוטרול.תרופות אלה זמינות הן במשאפים והן בערפיות, וניתן להשתמש בהן לפי הצורך כדי להקל על תסמיני אסטמה חריפים.

2.תרופות אנטי דלקתיות

תרופות אנטי דלקתיות משמשות להפחתת נפיחות וגירוי בדרכי הנשימה.תרופות אנטי דלקתיות שכיחות המשמשות לטיפול באסתמה אצל ילדים כוללות נתרן קרומולין ונדוקרומיל.תרופות אלה זמינות הן במשאפים והן בערפיות, וניתן להשתמש בהן כחלק מתכנית טיפול לטווח הארוך.

3.Decongestants

Decongestants הם תרופות המסייעות להפחתת הנפיחות בדרכי הנשימה.דמוקסטנטים נפוצים המשמשים לטיפול באסתמה אצל ילדים כוללים פסאודואפדרין ופנילפרין.תרופות אלה זמינות הן בצורות נוזליות והן בצורות גלולות, וניתן להשתמש בהן לפי הצורך כדי להקל על תסמיני אסטמה חריפים.

4.מרססי מלח באף

תרסיסי מלח באף הם דרך בטוחה ויעילה לסייע בהפחתת הדלקת ולפנות ריר מדרכי הנשימה.תרסיסים אלה זמינים ללא מרשם וניתן להשתמש בהם לפי הצורך כדי להקל על תסמיני אסטמה חריפים.

5.סטרואידים בשאיפה

סטרואידים בשאיפה הם תרופות המסייעות להפחתת הדלקת בדרכי הנשימה.סטרואידים נפוצים בשאיפה המשמשים לטיפול באסתמה אצל ילדים כוללים פלוטיקזון, בודסון ומומטזון.תרופות אלה זמינות הן במשאפים והן בערפיות, וניתן להשתמש בהן כחלק מתכנית טיפול לטווח הארוך.

6.תרופות צמחיות

תרופות צמחיות הן דרך בטוחה ויעילה לעזור להקל על תסמיני אסטמה אצל ילדים.תרופות צמחי מרפא נפוצות המשמשות לטיפול באסטמה אצל ילדים כוללות אקליפטוס, ג’ינג’ר וכורכום.ניתן לקחת עשבי תיבול אלה בתה או כמוסות, וניתן להשתמש בהם כחלק מתכנית טיפול ארוכת טווח.

7.תרופות הומיאופתיות

תרופות הומיאופתיות הן דרך בטוחה ויעילה לעזור להקל על תסמיני אסטמה אצל ילדים.תרופות הומיאופתיות נפוצות המשמשות לטיפול באסטמה אצל ילדים כוללות בריוניה, אלבום ארסניקום וגופרית.ניתן לקחת תרופות אלה בצורה נוזלית או גלולה, והם יכולים לשמש כחלק מתכנית טיפול לטווח הארוך.

8.תוספי תזונה

תוספי תזונה הם דרך בטוחה ויעילה לסייע בהפחתת הדלקת ולחזק את מערכת החיסון.תוספי תזונה נפוצים המשמשים לטיפול באסתמה אצל ילדים כוללים שמן דגים, פרוביוטיקה וויטמין D. ניתן ליטול תוספי מזון אלה בצורה נוזלית או גלולה, והם יכולים לשמש כחלק מתכנית טיפול לטווח הארוך.

9.מכשירי אדים

מכשירי אדים הם דרך בטוחה ויעילה לסייע בהפחתת הדלקת ולפנות ריר מדרכי הנשימה.ניתן להשתמש במכשירים אלה כדי להגדיל את הלחות באוויר, שיכולים לעזור להקל על סימפי אסטמהטומס.

10.מטהרי אוויר

מטהרי אוויר הם דרך בטוחה ויעילה לסייע בהפחתת הדלקת ולפנות מזהמים מדרכי הנשימה.ניתן להשתמש במכשירים אלה להסרת אלרגנים,

תרופות טבעיות לאסטמה אצל ילדים

הורים רבים פונים לתרופות טבעיות לאסטמה בילדיהם.תרופות טבעיות לאסטמה כוללות עשבי תיבול, תוספי מזון ושינויים באורח החיים.צמחי מרפא כמו ג’ינג’ר, שורש ליקוריץ וכורכום הם בעלי תכונות אנטי דלקתיות שעשויות לעזור להפחית את תסמיני אסטמה.תוספי מזון כמו פרוביוטיקה וחומצות שומן אומגה 3 עלולות גם להפחית דלקת ולשפר את בריאות הנשימה.שינויים באורח החיים כמו הגברת הפעילות הגופנית והפחתת הלחץ עשויים גם לשפר את בריאות הנשימה ולהפחית את תסמיני האסטמה.

עשבי תיבול

ג’ינג’ר שימש במשך מאות שנים לטיפול במחלות שונות, כולל אסטמה.לג’ינג’ר יש תכונות אנטי דלקתיות ונוגדות חמצון שעשויות לעזור להפחית דלקת בדרכי הנשימה, לשפר את הנשימה ולהפחית את תסמיני האסטמה.שורש ליקוריץ הוא עשב נוסף המשמש לסייע בהפחתת דלקת בדרכי הנשימה.שורש ליקוריץ עוזר גם להפחית את ייצור הריר, שיכול לעזור בשיפור הנשימה.כורכום הוא נוגד חמצון רב עוצמה שיש לו תכונות אנטי דלקתיות שעשויות לעזור להפחית את תסמיני אסטמה.

תוספים

פרוביוטיקה הם חיידקים מועילים שיכולים לעזור בשיפור בריאות מערכת העיכול.הגדלת מספר החיידקים המועילים במערכת העיכול עשויה לסייע בהפחתת דלקת בדרכי הנשימה, מה שיכול לסייע בהפחתת תסמיני אסטמה.חומצות שומן אומגה 3 נמצאות בתוספי שמן דגים ועלולות לעזור להפחית את הדלקת ולשפר את בריאות הנשימה.

שינויים באורח החיים

הגדלת הפעילות הגופנית יכולה לעזור בשיפור בריאות הנשימה ולהפחתת תסמיני אסתמה.פעילות גופנית קבועה יכולה לעזור בשיפור תפקוד הריאות ולהפחתת דלקת בדרכי הנשימה.הפחתת לחץ יכולה גם לעזור להפחית את תסמיני האסטמה.לחץ יכול לגרום לדלקת בדרכי הנשימה ולהחמיר את תסמיני אסטמה, ולכן חשוב למצוא דרכים להפחית את הלחץ ולשמור על אורח חיים בריא.

תרופות ללא מרשם לאסטמה אצל ילדים

בנוסף לתרופות טבעיות, ניתן להשתמש בתרופות ללא מרשם לטיפול באסטמה אצל ילדים.תרופות ללא מרשם זמינות בצורה של משאפים, נבוליזרים ותרופות דרך הפה.משאפים הם הסוג הנפוץ ביותר של תרופות לאסטמה ללא מרשם.משאפים מספקים תרופות ישירות לריאות וזמינים הן בצורות קצרות-פעולות והן בצורות ארוכות.Nebulizers הם מכשירים המשמשים למסירת תרופות בצורה ערפלית.מכשירים אלה משמשים לרוב לילדים שאינם מסוגלים להשתמש במשאפים.תרופות דרך הפה נלקחות בצורה של כדורים וזמינות הן בצורות קצרות ופעילות ארוכת שנים.

משאפים

משאפים הם אחד התרופות הנפוצות ביותר ללא מרשם לאסטמה אצל ילדים.משאפים מספקים תרופות ישירות לריאות וזמינים הן בצורות קצרות-פעולות והן בצורות ארוכות.משאפים פועלים קצרים משמשים כדי לספק הקלה מהירה מתסמיני אסטמה.משאפים הפועלים ארוכי הפעולה משמשים לבקרת תסמיני אסטמה לאורך תקופה ארוכה יותר.

nebulizers

Nebulizers הם מכשירים המשמשים למסירת תרופות בצורה ערפלית.מכשירים אלה משמשים לרוב לילדים שאינם מסוגלים להשתמש במשאפים.בדרך כלל משתמשים ב- Nebulizers להקלה לטווח הקצר בתסמיני אסטמה, אם כי ניתן להשתמש בהם גם כדי לספק תרופות לבקרה לטווח הארוך.

תרופות דרך הפה

תרופות דרך הפה נלקחות בצורה של כדורים וזמינות הן בצורות קצרות ופעילות ארוכת שנים.תרופות דרך הפה הקצרות משמשות כדי לספק הקלה מהירה מתסמיני אסטמה.תרופות דרך הפה הפועלות לאורך זמן משמשות לבקרת תסמיני אסטמה לאורך תקופה ארוכה יותר.

מסקנה

אסטמה היא מצב רציני שיכול להיות קשה לניהול אצל ילדים.ישנם תרופות טבעיות רבות ותרופות ללא מרשם רופא שיכולות לעזור להפחיתתסמיני אסטמה.תרופות טבעיות כמו עשבי תיבול, תוספי מזון ושינויים באורח החיים יכולים לסייע בהפחתת דלקת בדרכי הנשימה ולשפר את בריאות הנשימה.ניתן להשתמש בתרופות ללא מרשם כמו משאפים, נבוליזרים ותרופות דרך הפה לטיפול באסתמה אצל ילדים.חשוב לדבר עם רופא לפני שתתחיל בטיפול באסטמה אצל ילדים.

שאלות נפוצות

מהם כמה תרופות טבעיות לאסטמה אצל ילדים?

תרופות טבעיות לאסטמה בילדים כוללות עשבי תיבול, תוספי מזון ושינויים באורח החיים.צמחי מרפא כמו ג’ינג’ר, שורש ליקוריץ וכורכום הם בעלי תכונות אנטי דלקתיות שעשויות לעזור להפחית את תסמיני אסטמה.תוספי מזון כמו פרוביוטיקה וחומצות שומן אומגה 3 עלולות גם להפחית דלקת ולשפר את בריאות הנשימה.שינויים באורח החיים כמו הגברת הפעילות הגופנית והפחתת הלחץ עשויים גם לשפר את בריאות הנשימה ולהפחית את תסמיני האסטמה.

אילו סוגים של מעל

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן