דף הבית » תרופות סבתא » 12 תרופות ביתיות מרגיעות בגלי חום
daadaddaddaa dddaadddaa dedadddaddaa dddcd dddd

12 תרופות ביתיות מרגיעות בגלי חום

גלי חום – תסמין שכיח גיל המעבר

גלי חום הם אחד הסימפטומים השכיחים ביותר של גיל המעבר אצל נשים, ומשפיעים על עד 75% מהנשים.גלי חום מאופיינים בתחושת חום פתאומית בפלג הגוף העליון, מלווה בדרך כלל בהזעה ועור עור אדום.גלי חום יכולים להימשך מספר שניות למספר דקות ויכולים להתרחש בכל שעה ביום או בלילה.

גלי חום בגיל המעבר יכולים להיות לא נוחים ולא נוחים, אך למרבה המזל, ישנם מספר תרופות ביתיות שעשויות לעזור להפחית את חומרתם ותדירותם של גלי חום.להלן 12 תרופות ביתיות מרגיעות בגלי חום.

12 תרופות ביתיות מרגיעות עבור גלי חום

1.הישאר מגניב

להישאר מגניב זו אחת הדרכים הטובות ביותר למניעת גלי חום.במהלך גיל המעבר, נסה לשמור על טמפרטורת החדר קרירה וללבוש בגדים קלים ונושמים.כמו כן, הקפידו לשתות הרבה מים שיעזרו לשמור על טמפרטורת גוף המוסדרת.

2.תרגיל באופן קבוע

פעילות גופנית קבועה יכולה לעזור להפחית את התדירות וחומרתם של גלי חום.פעילות גופנית מסייעת בקידום זרימת הדם, שיכולה לעזור בוויסות חום הגוף.שואפים לקבל לפחות 30 דקות של פעילות גופנית כל יום.

3.הימנע מפעילים

דברים מסוימים יכולים לעורר גלי חום, כמו אוכל חריף, קפאין, אלכוהול, לחץ ומשקאות חמים.נסה להימנע ככל האפשר על הטריגרים הללו.

4.אכל תזונה מאוזנת

תזונה מאוזנת העשירה בפירות, ירקות ודגנים מלאים יכולה לעזור להפחית את התדירות וחומרתם של גלי חום.אכילת תזונה בריאה תעזור גם לשמור על משקל גופך בטווח בריא, שיכול לעזור להפחית את מספר גלי החום.

5.תוספי צמחים

תוספי צמחים יכולים גם לעזור להפחית את התדירות וחומרתם של גלי חום.תוספי צמחים פופולריים שידועים כמסייעים בגלי חום כוללים קוהוש שחור, תלתן אדום ושמן פרימרוז ערב.הקפד לדבר עם הרופא שלך לפני נטילת תוספי מזון, מכיוון שתוספי מזון מסוימים עשויים לקיים אינטראקציה עם תרופות מסוימות.

6.טכניקות הרפיה

טכניקות הרפיה כמו יוגה, נשימה עמוקה ומדיטציה יכולות לעזור להפחית את התדירות וחומרתם של גלי חום.טכניקות אלה יכולות לעזור להפחית לחץ וחרדה, מה שיכול לעזור להפחית את מספר גלי החום.

7.דיקור סיני

דיקור סיני הוא טכניקת רפואה סינית מסורתית הכרוכה בהכנסת מחטים דקים לנקודות ספציפיות בגוף.דיקור סיני יכול לעזור להפחית את התדירות וחומרתם של גלי חום על ידי קידום זרימת הדם ושחרור אנדורפינים.

8.ארומתרפיה

ארומתרפיה היא תרגול ריפוי הוליסטי הכולל שימוש בשמנים אתרים לקידום הרפיה וריפוי.שמנים אתרים מסוימים כמו לבנדר וקמומיל יכולים לעזור להפחית את התדירות וחומרתם של גלי חום.

9.הימנע מעישון

ידוע כי עישון מחמיר גלי חום.אם אתה מעשן, הפסקת יכולה לעזור להפחית את התדירות וחומרתם של גלי חום.

10.הימנע מבגדים הדוקים

בגדים הדוקים יכולים להגביל את זרימת הדם, שיכולים להחמיר גלי חום.הקפידו ללבוש בגדים רופפים ונושמים כדי לעזור להפחית את התדירות וחומרתם של גלי חום.

11.הפחתת לחץ

מתח יכול להחמיר גלי חום, ולכן חשוב לנקוט צעדים להפחתת הלחץ.נסה לקבל מספיק שינה, לתרגל טכניקות הרפיה ולהימנע ככל האפשר במצבים מלחיצים.

12.קבל המון מנוחה

קבלת מנוחה רבה יכולה לעזור להפחית את התדירות וחומרתם של גלי חום.שואפים לקבל לפחות 7-8 שעות שינה בכל לילה.

טיפ ייחודי ומועיל

חשוב להישאר לחות כדי לעזור להפחית את התדירות וחומרתם של גלי חום.הקפד לשתות הרבה מים לאורך היום כדי לעזור לשמור על טמפרטורת גופך.

תרופות צמחיות הן בחירה פופולרית בקרב אלה המחפשים הקלה מהבקים חמים.רבים אותהBS שימשו במשך מאות שנים ברפואה המסורתית לטיפול במגוון מחלות, ובגזי חום אינם יוצאים מהכלל.להלן כמה עשבי תיבול שעשויים לעזור להפחית גלי חום.

Chasteberry

Chasteberry, הידוע גם בשם Vitex, הוא עשב ששימש ברפואה מסורתית במשך מאות שנים, ומאמר שהוא מסייע בוויסות ההורמונים.מחקרים מראים כי Chasteberry עשוי לעזור להפחית את התדירות וחומרתם של גלי חום.

קוהוש שחור

קוהוש שחור הוא עשב ששימש במשך מאות שנים לטיפול במגוון מחלות, כולל גלי חום.מחקרים מראים כי קוהוש שחור עשוי לעזור להפחית את התדירות ועוצמתם של גלי חום, כמו גם להפחית את הזעות הלילה.

מאכלים שיעזרו עם גלי חום

ישנם מזונות מסוימים שיכולים לעזור להפחית גלי חום, כמו גם תסמינים אחרים בגיל המעבר.להלן כמה מזונות שעשויים לעזור להפחית גלי חום.

אוכל סויה

מזונות סויה, כמו טופו, טמפה ואדממה, הם מקור טוב לאיזופלבונים, שהם תרכובות הפועלות כמו אסטרוגן בגוף.איזופלבונים עשויים לעזור להפחית את התדירות וחומרתם של גלי חום.

זרעי פשתן

זרעי פשתן הם מקור טוב לחומצות שומן אומגה 3, מה שעשוי לעזור להפחית את התדירות ועוצמתם של גלי חום.ניתן להוסיף זרעי פשתן לשייקים, שיבולת שועל, סלטים או מאפים.

תרופות ביתיות אחרות עבור גלי חום

בנוסף לתרופות צמחי מרפא ומזון, ישנם תרופות ביתיות אחרות שעשויות לעזור להפחית את התדירות וחומרתם של גלי חום.להלן כמה תרופות לבית לנסות.

  • פעילות גופנית באופן קבוע: פעילות גופנית קבועה יכולה לעזור להפחית את הלחץ, מה שיכול לעזור להפחית את עוצמת גלי החום.
  • הפחתת לחץ: לחץ יכול להחמיר גלי חום, ולכן הפחתת לחץ יכולה לעזור להפחית את התדירות ועוצמת גלי החום.
  • שמור על סביבה מגניבה: שמירה על הבית שלך וגופך קריר יכול לעזור להפחית את עוצמת גלי החום.
  • שתיית נוזלים קרים: שתיית נוזלים קרים, כמו מים קרים או תה צמחים, יכולה לעזור לקרר את הגוף ולהפחית גלי חום.
  • הימנע מפעילים: מאכלים, שתייה ופעילויות מסוימים יכולים לעורר גלי חום, ולכן הימנעות מפעילים אלה יכולה לעזור להפחית את התדירות וחומרתם של גלי חום.

סיכום

גלי חום הם סימפטום שכיח של גיל המעבר, והם יכולים להיות מאוד לא נוחים.סעדים ביתיים עשויים להיות מסוגלים לעזור להפחית את התדירות וחומרתם של גלי חום.תרופות צמחי מרפא, כמו צ’סטברי וקוהוש שחור, כמו גם אוכל כמו סויה וזרעי פשתן, עשויים לעזור להפחית גלי חום.בנוסף, תרופות ביתיות אחרות, כמו פעילות גופנית, הפחתת לחץ, שמירה על סביבה מגניבה, שתיית נוזלים קרים והימנעות מפעילים, יכולים לעזור להפחית גלי חום ולהפוך אותם לניהול יותר.

שאלות נפוצות

מהן התרופות הביתיות הטובות ביותר בגלי חום?

התרופות הביתיות הטובות ביותר בגלי חום הם תרופות צמחיות, כמו צ’סטברי וקוהוש שחור, כמו גם אוכלים כמו סויה וזרעי פשתן.בנוסף, תרופות ביתיות אחרות, כמו פעילות גופנית, הפחתת לחץ, שמירה על סביבה מגניבה, שתיית נוזלים קרים והימנעות מפעילים, יכולים לעזור להפחית גלי חום ולהפוך אותם לניהול יותר.

האם יש השפעות ארוכות טווח של גלי חום?

גלי חום בדרך כלל נמשכים רק מספר דקות ואינם גורמים להשפעות ארוכות טווח.עם זאת, אם הם הופכים תכופים מאוד או חמורים, הם יכולים להפריע לפעילויות יומיומיות ולגרום לתחושות של עייפות ועצבנות.אם אתה חווה גלי חום תכופים או חמורים, עליך לדבר עם הרופא שלך על אפשרויות טיפול.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן