דף הבית » תרופות סבתא » 12 תרופות ביתיות יעילות וזמינות לפסוריאזיס
daadaddaddaa dddaadddaa ddaddcddaa dddeddaddaa dcdadaddadd

12 תרופות ביתיות יעילות וזמינות לפסוריאזיס

מה זה פסוריאזיס?

פסוריאזיס הוא הפרעת עור כרונית ודלקתית הגורמת להופיע טלאים אדומים וקשקשניים על העור.זהו מצב שכיח שמשפיע על אנשים בכל הגילאים, המינים והגזעים.פסוריאזיס היא הפרעה אוטואימונית, כלומר מערכת החיסון של הגוף עצמה תוקפת בטעות תאים בריאים בעור.התסמינים השכיחים ביותר של פסוריאזיס הם מגרדים וכואבים על העור, כמו גם טלאים עבים וקשקשניים שיכולים להפוך לפריכים ולדמם.

תרופות ביתיות לפסוריאזיס

אמנם אין תרופה לפסוריאזיס, אך ישנם מספר תרופות ביתיות יעילות וזמינות שיכולות לעזור להפחית את הסימפטומים ולספק הקלה.להלן 12 תרופות ביתיות לפסוריאזיס שיכולות לעזור להקל על אי הנוחות ולשפר את מראה העור:

1.החל אלוורה ורה ג’ל

אלוורה הוא צמח טבעי ואנטי דלקתי המשמש במשך מאות שנים לטיפול במגוון מצבי עור, כולל פסוריאזיס.יישום ג’ל אלוורה ישירות על האזור הפגוע יכול לעזור להפחית גירוד ודלקת.

2.הימנע ממזון טריגר

מזונות מסוימים יכולים לעורר התלקחות פסוריאזיס, כמו מזון מעובד, מוצרי חלב, אלכוהול וסוכר.הימנעות ממזונות מפעילים אלה יכולה לעזור להפחית תסמינים של פסוריאזיס.

3.קח אמבטיות מלח אפסום

נמצא כי אמבטיות מלח של אפסום יעילות בהקלה על תסמיני פסוריאזיס.המלחים יכולים לעזור להפחית דלקת וגרד.

4.השתמש בחומץ תפוחים

חומץ תפוחים הוא חיטוי טבעי שיכול לעזור להפחית גירוד ודלקת.החלת כמות קטנה של חומץ תפוחים מדולל על האזור הפגוע יכולה לספק הקלה.

5.השתמש בשמן קוקוס

שמן קוקוס הוא קרם לחות טבעי שיכול לעזור להפחית את היובש והגרד.החלת שכבה דקה של שמן קוקוס על האזור הפגוע יכולה לעזור להפחית את הסימפטומים.

6.למרוח שמן עץ התה

בשמן עץ התה תכונות חיטוי ואנטי דלקתיות שיכולות לעזור להפחית גירוד ודלקת.החלת כמה טיפות שמן עץ התה על האזור הפגוע יכולה לספק הקלה.

7.ללבוש בגדים רופפים

לבישת בגדים רופפים יכולה לעזור להפחית גירוי ואי נוחות.בגדים עשויים סיבים טבעיים, כמו כותנה, הם הטובים ביותר.

8.קח תוספי ויטמין D

נמצא כי ויטמין D יעיל להפחתת תסמיני הפסוריאזיס.נטילת תוסף יומי יכולה לעזור להפחית דלקת וגרד.

9.שתו תה סרפד

תה סרפד הוא תרופה צמחית שיכולה לעזור להפחית תסמינים של פסוריאזיס.שתיית תה סרפד יכולה לעזור להפחית דלקת וגרד.

10.הימנע ממקלחות חמות

מקלחות חמות עלולות לגרום להתלקחויות של פסוריאזיס.הימנעות ממקלחות חמות ונקיטת אמבטיות פושרות במקום יכולה לעזור להפחית את הסימפטומים.

11.השתמש באמבטיות שיבולת שועל

אמבטיות שיבולת שועל הן תרופה טבעית שיכולה לעזור להפחית גירוד ודלקת.הוספת שיבולת שועל לאמבט יכולה לספק הקלה.

12.הימנע מלחץ

מתח יכול לעורר התלקחויות של פסוריאזיס.הפחתת לחץ באמצעות פעילויות כמו יוגה, מדיטציה ונשימה עמוקה יכולה לעזור להפחית את הסימפטומים.

טיפ ייחודי

הוספת 1-2 כוסות סודה לשתייה לאמבט יכולה לעזור גם להפחתת גירוד ודלקת.סודה לשתייה היא חיטוי טבעי שיכול לספק הקלה מתסמיני פסוריאזיס.

כל התרופות הבתים הללו יכולות לעזור להפחית את הסימפטומים של פסוריאזיס ולספק הקלה.חשוב לזכור כי תרופות אלה אינן תרופה לפסוריאזיס, וכי חשוב להתייעץ עם רופא לפני שתנסה אף אחד מהתרופות הללו.

שמן קוקוס

שמן קוקוס הוא אחד התרופות הביתיות הנפוצות ביותר לפסוריאזיס.הוא מכיל חומצה לאורית, המסייעת בהפחתת דלקת וגירוד הקשורים לפסוריאזיס.שמן קוקוס עשיר גם בוויטמינים ומינרלים, שיכולים לעזור בחיזוק העור ולספק לו לחות.החלת שמן קוקוס ישירות על האזור הפגוע יכול לעזור להפחית גירוד ו- FLAking.על פי ההערכה, הוא מפחית את אדמומיות וגירוי.ניתן ליישם שמן קוקוס ישירות על העור או לערבב עם מרכיבים אחרים לייצור תרופה ביתית.

אלוורה

אלוורה היא תרופה ביתית פופולרית לפסוריאזיס בגלל תכונותיו האנטי דלקתיות והריפוי.הוא מכיל גם ויטמינים ומינרלים שיכולים לעזור להפחית גירוד והתקלפות.יישום ג’ל אלוורה ישירות על העור יכול לעזור להפחית דלקת ואודם.על פי ההערכה, היא מסייעת בהפחתת קנה המידה ולרפא את העור.ניתן ליישם אלוורה ישירות על העור או לערבב עם מרכיבים אחרים לייצור תרופה ביתית.

חומץ תפוחים

חומץ תפוחים הוא תרופה ביתית פופולרית לפסוריאזיס בגלל התכונות האנטי דלקתיות והחיטוי שלה.על פי ההערכה, היא מסייעת להפחית גירוד והתקלפות הקשורים לפסוריאזיס.ניתן ליישם חומץ תפוחים ישירות על העור או לערבב עם מרכיבים אחרים כדי ליצור תרופה ביתית.חשוב לדלל את החומץ במים לפני שמריחים אותו על העור כדי למנוע גירוי.

OATMEAL

שיבולת שועל היא תרופה ביתית נפוצה לפסוריאזיס בגלל תכונותיו האנטי דלקתיות והמרגיעות.זה יכול לשמש כטיפול אקטואלי או נלקח דרך הפה.כדי להשתמש ב- OatMeal באופן מקומי, ערבבו אותו עם מים חמים ומרחו אותם ישירות על העור.ניתן להשתמש בשיבולת שועל גם באמבטיה כדי לעזור להרגיע את הגירוד וההתקלפות הקשורים לפסוריאזיס.אמבטיות שיבולת שועל יכולות גם לעזור להפחית את הדלקת.

תרופות ביתיות אחרות לפסוריאזיס

בנוסף לתרופות שהוזכרו לעיל, ישנם מספר תרופות ביתיות אחרות שניתן להשתמש בהן לטיפול בפסוריאזיס.אלה כוללים אמבטיות מלח אפסום, כורכום, שמן עץ התה, שמן פרימרוז ערב, שמן דגים, שמן אורגנו ושמן זרעי פשתן.לכל הסעדים הללו יש תכונות אנטי דלקתיות וריפוי שיכולות לעזור להפחית גירוד, מתקלף ואודם הקשורים לפסוריאזיס.חשוב להתייעץ עם איש מקצוע בתחום הבריאות לפני שתשתמש באחד מהתרופות הללו כדי להבטיח שהם בטוחים ויעילים עבור האדם.

סיכום

פסוריאזיס הוא מצב עור כרוני שיכול לגרום לטלאים אדומים, להתקלף ולגרד.אמנם אין תרופה לפסוריאזיס, אך ישנם מספר תרופות ביתיות שיכולות לעזור להפחית את הסימפטומים.שמן קוקוס, אלוורה, חומץ סיידר תפוחים ושיבולת שועל הם כולם תרופות ביתיות פופולריות לפסוריאזיס.בנוסף, אמבטיות מלח אפסום, כורכום, שמן עץ התה, שמן פרימרוז ערב, שמן דגים, שמן אורגנו ושמן זרעי פשתן יכולים כולם לעזור להפחית את הגירוד, ההתקלפות והאודם הקשורים לפסוריאזיס.חשוב להתייעץ עם איש מקצוע בתחום הבריאות לפני שתשתמש באחד מהתרופות הללו כדי להבטיח שהם בטוחים ויעילים עבור האדם.

שאלות נפוצות

  • מהם כמה תרופות ביתיות לפסוריאזיס?

    כמה תרופות ביתיות לפסוריאזיס כוללות שמן קוקוס, אלוורה, חומץ תפוחים, שיבולת שועל, אמבטיות מלח אפסום, כורכום, שמן עץ התה, שמן נרמרוז, שמן דגים, שמן אורגנו ושמן זרעי פשתן.

  • האם תרופות ביתיות יעילות לפסוריאזיס?

    תרופות ביתיות יכולות להיות יעילות בהפחתת הסימפטומים הקשורים לפסוריאזיס, כמו אדמומיות, גירוד והתקלפות.חשוב להתייעץ עם איש מקצוע בתחום הבריאות לפני שתשתמש באחד מהתרופות הללו כדי להבטיח שהם בטוחים ויעילים עבור האדם.

פסוריאזיס הוא מצב עור כרוני שיכול לגרום לטלאים אדומים, להתקלף ולגרד.אמנם אין תרופה לפסוריאזיס, אך ישנם מספר תרופות ביתיות שיכולות לעזור להפחית את הסימפטומים.תרופות ביתיות אלה נעות בין שמן קוקוס, אלוורה, חומץ תפוחים, ושיבולת שועל לאמבטיות מלח, כורכום, שמן עץ התה, שמן פרימרוז בערב, שמן דגים

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן