דף הבית » תרופות סבתא » 12 הסעדים של סבתא שכדאי לדעת והם נפלאים לשלשול
ddadadddd dadc daddaad dadbddd dcddadaa dddd dadadcdddd dc

12 הסעדים של סבתא שכדאי לדעת והם נפלאים לשלשול

אימוץ הסעדים של סבתא לשלשול

שלשול הוא אחד המחלות הנפוצות ביותר ויכול להיגרם על ידי מגוון גורמים, החל מרעלת מזון לנגיף.למרבה המזל, ישנם כמה תרופות ידועות שסבתותינו משתמשות במשך מאות שנים כדי להקל על תסמיני השלשול.במאמר זה נחקור 12 מהתרופות הללו ונדון כיצד ניתן להשתמש בהם כדי לעזור בניהול אי הנוחות של השלשול.

1.תה קמומיל

תה קמומיל קיים כבר מאות שנים והוא ידוע בתכונותיו המרגיעות והמרגיעות.יש לו גם תכונות אנטי דלקתיות ואנטי-עקסמודיות, מה שהופך אותו לבחירה נהדרת לטיפול בבחילה, התכווצויות ושלשול.להכנת התה, תלול כפית אחת של פרחי קמומיל מיובשים בכוס מים רותחים למשך 10 דקות.מסננים את התה ושותים אותו עד ארבע פעמים ביום.

2.תה מנטה

תה מנטה הוא תרופה צמחית נוספת המשמשת במשך מאות שנים לטיפול במחלות בטן כמו שלשול.זה ידוע בהשפעותיו המרגיעות והמרגיעות וגם מסייע בהפחתת הדלקת והתכווצויות.להכנת התה, תלול כפית אחת של עלי מנטה מיובשים בכוס מים רותחים למשך 10 דקות.מסננים את התה ושותים אותו עד ארבע פעמים ביום.

טיפ:

לקבלת התוצאות הטובות ביותר, עדיף להשתמש בעלים מנטה טריים בעת הכנת התה.

3.תה ג’ינג’ר

ג’ינג’ר הוא עוד תרופה צמחית המשמשת במשך מאות שנים לטיפול במחלות בטן כמו שלשול.זה ידוע בתכונותיו האנטי-דלקתיות והאנטי-עקסמודיות, מה שהופך אותו לתרופה יעילה להקלה על התכווצויות והפחתת דלקת.להכנת התה, תלול כפית אחת של ג’ינג’ר מגורד טרי בכוס מים רותחים למשך 10 דקות.מסננים את התה ושותים אותו עד ארבע פעמים ביום.

4.פרוביוטיקה

פרוביוטיקה הם מיקרואורגניזמים המסייעים לשמור על איזון בריא של חיידקים במערכת העיכול.הם יכולים לעזור להפחית את תסמיני השלשול על ידי שחזור איזון החיידקים הטובים במעיים.ניתן למצוא פרוביוטיקה במזונות מותססים כמו יוגורט, קפיר וכבוש.לחלופין, אתה יכול גם לקחת תוסף פרוביוטיקה.

5.חומץ תפוחים

חומץ תפוחים הוא תרופה פופולרית לטיפול בשלשול.זה עוזר להפחית את תסמיני השלשול על ידי שחזור איזון החומצה בקיבה.כדי להשתמש בו, מערבבים עד שתיים כפיות של חומץ תפוחים בכוס מים חמים ושותים אותו עד שלוש פעמים ביום.

6.דבש

דבש הוא תרופה טבעית ששימשה במשך מאות שנים לטיפול במחלות עיכול כמו שלשול.זה עוזר להפחית את תסמיני השלשול על ידי ציפוי רירית דרכי העיכול ומתן אפקט מרגיע.כדי להשתמש בו, מערבבים כף דבש אחת בכוס מים חמים ושתה אותו עד שלוש פעמים ביום.

7.יוגורט

יוגורט הוא מקור נהדר לפרוביוטיקה, שיכול לעזור להפחית את תסמיני השלשול.זה גם גבוה בסידן, המסייע בהצבת שרפרפים רופפים ובכך להפחית את תדירות השלשול.כדי להשתמש בו, אכלו כוס יוגורט רגיל פעמיים עד שלוש ביום.

8.מי קוקוס

מי קוקוס הם תרופה טבעית המשמשת במשך מאות שנים לטיפול במחלות עיכול כמו שלשול.הוא גבוה באלקטרוליטים, המסייעים לחדש נוזלים ומינרלים שאבדו.כדי להשתמש בו, שתו כוס מי קוקוס פעמיים עד שלוש ביום.

9.מרק

מרק הוא תרופה טבעית נוספת ששימשה במשך מאות שנים לטיפול במחלות עיכול כמו שלשול.הוא גבוה באלקטרוליטים ובמינרלים, המסייעים לחדש נוזלים ומינרלים שאבדו.כדי להשתמש בו, שתו כוסות עד שתי כוסות מרק פעמיים עד שלוש ביום.

10.מי אורז

מי אורז הם תרופה טבעית המשמשת במשך מאות שנים לטיפול במחלות עיכול כמו שלשול.הוא עשיר בפחמימות, המסייעות לספוג עודפי מים בדרכי העיכול ובכך להפחית את תדירות השלשול.כדי להשתמש בו, הרתיחו כוס אורז אחת בארבע כוסות וואטr למשך 15 דקות.מסננים את האורז ושותים את המים פעמיים עד שלוש פעמים ביום.

11.בננות

בננות הן מקור נהדר לאשלגן, אשר

9.מי קוקוס

מי קוקוס הם תרופה עתיקה לשלשול המשמשת בתרבויות רבות במשך מאות שנים.יש לו אלקטרוליטים טבעיים, שיכולים לעזור להחזיר את איזון הנוזלים בגוף ולעזור לאזן מחדש את דרכי העיכול.מי קוקוס מספקים גם מינרלים חיוניים שיכולים לעזור לחדש אלקטרוליטים ומינרלים שאבדו שאבדו במהלך התקף שלשול.שתיית כמה כוסות מי קוקוס לאורך היום יכולה לעזור בטיפול בתסמיני השלשול ולמנוע התייבשות.

10.זרעי כמון

זרעי כמון הם תרופה פשוטה אך יעילה לשלשול.ידוע כי זרעי כמון סובלים מתכונות אנטי-חיטוי, אנטי דלקתיות ואנטי-מיקרוביאליות שיכולות לעזור להפחית את הדלקת בדרכי העיכול ולהפחית את תסמיני השלשול.לשימוש, משרים 1 כפית זרעי כמון בכוס מים חמים למשך כעשר דקות.מסננים את התערובת ושותה אותה פעמיים ביום כדי להפחית את תסמיני השלשול.

11.גזר

גזר עשיר בסיבים תזונתיים ויכולים לעזור לספוג עודפי מים בדרכי העיכול, שיכולות לעזור להפחית את תסמיני השלשול.אכילת גזר גולמי יכולה לעזור להפחית את הדלקת בדרכי העיכול ולחזק את מערכת העיכול.גזר יכול גם לעזור לחדש את האלקטרוליטים והמינרלים האבודים שאבדו במהלך התקף שלשול.אכילת 1-2 גזר ביום יכולה לעזור להפחית את תסמיני השלשול.

12.בננות

בננות הן תרופה נפלאה לשלשול שכן הם עשירים באשלגן וסיבים, שיכולים לעזור להפחית את תסמיני השלשול ולהחזיר את איזון האלקטרוליטים בגוף.בננות יכולות גם לעזור לחדש מינרלים ואלקטרוליטים שאבדו שאבדו במהלך התקף שלשול.אכילת בננה ביום יכולה לעזור להפחית את תסמיני השלשול ולמנוע התייבשות.

סיכום

הסעדים של סבתא הם דרך נפלאה לטפל בשלשול מבלי לפנות לתרופות קשות.ישנם מגוון של תרופות שיכולות לעזור להפחית את הדלקת והתסמינים של שלשול, כולל ג’ינג’ר, יוגורט, שום, זרעי כמון, גזר ובננות.תרופות אלה יכולות לעזור להחזיר את איזון האלקטרוליטים בגוף ולעזור להפחית את תסמיני השלשול.בשימוש ובזהירות נאותים, תרופות אלה יכולות להיות דרך נהדרת לטפל בשלשול ולמנוע התייבשות.

שאלות נפוצות

מהן כמה מהתרופות של הסבתא לשלשול?

כמה מהתרופות הפופולריות ביותר של סבתא לשלשול כוללות ג’ינג’ר, יוגורט, שום, מי קוקוס, זרעי כמון, גזר ובננות.ידוע כי תרופות אלה בעלות תכונות אנטי דלקתיות, חיטוי ואנטי-מיקרוביאליות שיכולות לעזור להפחית את הדלקת בדרכי העיכול ולהפחית את תסמיני השלשול.

האם זה בטוח להשתמש בתרופות של סבתא לשלשול?

כן, בדרך כלל זה בטוח להשתמש בתרופות של סבתא לשלשול.עם זאת, חשוב לנקוט בזהירות בעת שימוש בסעדים אלה מכיוון שהם עשויים לקיים אינטראקציה עם תרופות מסוימות או להחמיר מצבים מסוימים.עדיף תמיד להתייעץ עם רופא לפני שתשתמש בסעדים אלה.

האם עלי להשתמש בתרופות של סבתא לשלשול במקום תרופות?

לא, אין להשתמש בתרופות של סבתא במקום תרופות.אמנם תרופות אלה יכולות לעזור להפחית את תסמיני השלשול, אך אין להשתמש בהן כתחליף לתרופות שנקבע על ידי רופא.אם אתה חווה שלשול חמור או מתמשך, עדיף לפנות לייעוץ רפואי.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן