דף הבית » תרופות סבתא » 11 תרופות של סבתא זקנה ומרגיעה לדלקת חניכיים במהלך ההיריון
daadaddaddaa dadc daddaad ddadad ddedadddad dcddcdadaa ddad

11 תרופות של סבתא זקנה ומרגיעה לדלקת חניכיים במהלך ההיריון

מה זה דלקת חניכיים במהלך ההיריון?

דלקת חניכיים במהלך ההיריון היא מצב המתרחש כאשר החניכיים המקיפות את השיניים נעשות נפוחות ותרך בגלל עלייה בהורמונים מסוימים.זוהי בעיה שכיחה שחוו נשים הרות רבות ויכולה להוביל לעששת, מחלות חניכיים ואפילו לידה מוקדמת.למרבה המזל, ישנם תרופות טבעיות רבות שיכולות לעזור להפחית את הסימפטומים של דלקת חניכיים במהלך ההיריון.

11 הסעדים של סבתא זקנה ומרגיעה לדלקת חניכיים במהלך ההיריון

1. שטיפת מי מלח: שטיפת מי מלח היא אחד התרופות היעילות הביתיות לדלקת חניכיים במהלך ההיריון.מערבבים כפית מלח אחת בכוס מים חמים והשתמשו בו כשטיפת פה כדי לעזור להפחית דלקת ואי נוחות.

2. שמן עץ התה: שמן עץ התה בעל תכונות חיטוי ואנטי דלקתיות שיכולות לעזור להפחית דלקת חניכיים.מערבבים כמה טיפות של שמן עץ התה עם מעט מים חמים והשתמשו בהם כשטיפת פה פעמיים ביום.

3. שמן ציפורן: שמן ציפורן שימש במשך מאות שנים להפחתת כאב שיניים ודלקת מסטיק.הניחו כמה טיפות שמן ציפורן על האצבע ועגו אותו בעדינות על האזור הפגוע.עשה זאת פעמיים ביום לקבלת התוצאות הטובות ביותר.

4. עלי גויאבה: ידוע כי עלי הגויאבה בעלי תכונות אנטי דלקתיות שיכולות לעזור להפחית את הנפיחות והכאב הקשור לדלקת חניכיים.הרתיחו כמה עלי גויאבה במים ומשתמשים בהם כשטיפת פה.עשה זאת פעמיים ביום לקבלת התוצאות הטובות ביותר.

5. כורכום: לכורכום יש תכונות אנטי דלקתיות וחיטוי חזקות שיכולות לעזור להפחית את הדלקת והכאבים הקשורים לדלקת חניכיים.מערבבים מעט אבקת כורכום עם מעט מים חמים והשתמשו בה כשטיפת פה.עשה זאת פעמיים ביום לקבלת התוצאות הטובות ביותר.

6. מיץ לימון: ידוע כי מיץ לימון הוא בעל תכונות אנטי-חיטוי ואנטי דלקתיות שיכולות לעזור להפחית את הדלקת והכאב הקשור לדלקת חניכיים.מערבבים מעט מיץ לימון עם מעט מים חמים ומשתמשו בו כשטיפת פה.עשה זאת פעמיים ביום לקבלת התוצאות הטובות ביותר.

7. אלוורה: אלוורה היא אנטי דלקתית טבעית שיכולה לעזור להפחית את הדלקת והכאב הקשורים לדלקת חניכיים.חלץ קצת ג’ל אלוורה טרי ומרחי אותו ישירות על האזור הפגוע.עשה זאת פעמיים ביום לקבלת התוצאות הטובות ביותר.

.הרתיחו כמה עלים נאים במים ומשתמשים בהם כשטיפת פה.עשה זאת פעמיים ביום לקבלת התוצאות הטובות ביותר.

9. סודה לשתייה: ידוע כי סודה לשתייה בעלת תכונות אנטי-חיטוי ואנטי דלקתיות שיכולות לעזור להפחית את הדלקת והכאבים הקשורים לדלקת חניכיים.מערבבים מעט סודה לשתייה עם מעט מים חמים והשתמשו בו כשטיפת פה.עשה זאת פעמיים ביום לקבלת התוצאות הטובות ביותר.

10. זרעי חילבה: ידוע כי זרעי חילבה הם בעלי תכונות אנטי-חיטוי ואנטי דלקתיות שיכולות לעזור להפחית את הדלקת והכאב הקשור לדלקת חניכיים.הרתיחו כמה זרעי חילבה במים ומשתמשים בהם כשטיפת פה.עשה זאת פעמיים ביום לקבלת התוצאות הטובות ביותר.

11. חומץ תפוחים: ידוע כי חומץ תפוחים יש תכונות אנטי-חיטוי ואנטי דלקתיות שיכולות לעזור להפחית את הדלקת והכאבים הקשורים לדלקת חניכיים.מערבבים כף של חומץ תפוחים עם מעט מים חמים והשתמשו בו כשטיפת פה.עשה זאת פעמיים ביום לקבלת התוצאות הטובות ביותר.

טיפ ייחודי ומועיל

חשוב לשמור על היגיינת דרך הפה טובה במהלך ההיריון כדי למנוע את הופעת דלקת החניכיים.הקפד לצחצח שיניים פעמיים ביום עם מברשת שיניים עם ברזל רך וחוט דנטלי לפחות פעם ביום.זה יסייע בהסרת רובד ולהפחית את הסיכון לדלקת חניכיים.

אפשרויות טיפול לדלקת חניכיים במהלך ההיריון

לנשים בהריון הסובלות מדלקת חניכיים יש כמה אפשרויות בכל הקשור לטיפול במצב.השלב הראשון הוא לטפל בגורם הבסיסי לדלקת, הקשורה בדרך כלל לחיידקים בפה.זה אומר לשמור על היגיינת דרך הפה טובה, כולל צחצוח וחוט דנטליפעמיים ביום.אכילת תזונה בריאה והימנעות מחטיפים ממותקים יכולה גם לעזור.

הסעדים של סבתא זקנה ומרגיעה

בנוסף לשלבים שלמעלה, ישנם מספר תרופות של סבתא ישנה ומרגיעה שניתן להשתמש בהן לטיפול בדלקת חניכיים במהלך ההיריון.תרופות אלה שימשו במשך דורות ובדרך כלל בטוחים לנשים בהריון.

 • שטיפת מי מלח: זוהי תרופה יעילה וקלה.כל שעליך לעשות הוא לערבב כפית מלח בכוס מים חמים ולהשתמש בו כדי לשטוף את הפה שלך פעמיים ביום.המלח מסייע בהפחתת הדלקת ויכול לעזור להפחית חיידקים בפה.
 • משחת סודה לשתייה: מערבבים סודה לשתייה עם מעט מים ליצירת משחה.החל על האזור הפגוע ויוצא למשך מספר דקות לפני השטיפה.זה יכול לעזור להפחית דלקת.
 • הדבק כורכום: לכורכום יש תכונות אנטי דלקתיות ויכול לעזור להפחית את הנפיחות הקשורה לדלקת חניכיים.מערבבים כפית אבקת כורכום עם מעט מים לייצור משחה ומרחים על האזור הפגוע להקלה.
 • שמן עץ התה: שמן עץ התה הוא בעל תכונות חיטוי ואנטי דלקתיות ויכול לעזור להפחית את הנפיחות הקשורה לדלקת חניכיים.לדלל כמה טיפות שמן עץ התה במים ושימוש בשטיפת פה.
 • שמן קוקוס: שמן קוקוס יש תכונות טבעיות אנטי-חיטוי ואנטי דלקתיות ויכול לעזור להפחית את הנפיחות הקשורה לדלקת חניכיים.לשטוף כף שמן קוקוס סביב הפה שלך במשך כמה דקות לפני יריקה.
 • שום: לשום יש תכונות חיטוי ואנטי דלקתיות ויכול לעזור להפחית את הנפיחות הקשורה לדלקת חניכיים.כל שעליך לעשות הוא ללעוס שן שום למשך כמה דקות לפני יריקה.
 • שמן ציפורן: שמן ציפורן יש תכונות אנטי-חיטוי ואנטי דלקתיות ויכול לעזור להפחית את הנפיחות הקשורה לדלקת חניכיים.לדלל כמה טיפות שמן ציפורן במים ולהשתמש בשטיפת פה.
 • אלוורה: אלוורה יש תכונות אנטי דלקתיות ויכולות לעזור להפחית את הנפיחות הקשורה לדלקת חניכיים.החל ג’ל אלוורה ישירות על האזור המושפע להקלה.
 • תמצית וניל: תמצית וניל היא בעלת תכונות אנטי דלקתיות ואנטיבקטריאליות ויכולה לעזור להפחית את הנפיחות הקשורה לדלקת חניכיים.החל כמה טיפות של תמצית וניל ישירות על האזור המושפע להקלה.
 • מיץ לימון: למיץ לימון יש תכונות אנטי-חיטוי ואנטי דלקתיות ויכול לעזור להפחית את הנפיחות הקשורה לדלקת חניכיים.כל שעליך לעשות הוא לערבב כפית מיץ לימון עם כוס מים חמים ולהשתמש בו כדי לשטוף את הפה שלך פעמיים ביום.
 • שמן טימין: שמן טימין יש תכונות אנטי-חיטוי ואנטי דלקתיות ויכול לעזור להפחית את הנפיחות הקשורה לדלקת חניכיים.לדלל כמה טיפות שמן טימין במים ולהשתמש בשטיפת פה.

אמצעי זהירות בעת שימוש בסעדים של סבתא

למרות שסעדים אלה בדרך כלל בטוחים לנשים בהריון, חשוב להתייעץ עם הרופא שלך לפני השימוש בהן.בנוסף, הקפד לעקוב אחר ההוראות בזהירות ולהשתמש רק בסעדים כמומלצים.

שאלות נפוצות

מה זה דלקת חניכיים?

דלקת חניכיים היא דלקת של החניכיים שיכולים להיגרם על ידי חיידקים בפה.זה נפוץ בעיקר בקרב נשים בהריון, ובדרך כלל הוא תוצאה של היגיינת הפה לקויה.

כיצד אוכל למנוע דלקת חניכיים במהלך ההיריון?

הדרך הטובה ביותר למנוע דלקת חניכיים במהלך ההיריון היא לשמור על היגיינת הפה טובה, כולל צחצוח וחוט דנטלי פעמיים ביום.אכילת תזונה בריאה והימנעות מחטיפים ממותקים יכולה גם לעזור.בנוסף, חלק מהסעדים של סבתא זקנה ומרגיעה עשויים להועיל.

האם זה בטוח להשתמש בתרופות של סבתא לדלקת חניכיים במהלך ההיריון?

מרבית הסעדים של סבתא זקנה ומרגיעה לדלקת חניכיים במהלך ההיריון הם בדרך כלל בטוחים לנשים בהריון.עם זאת, זה חשוב

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן