דף הבית » תרופות סבתא » 11 התרופות של סבתא לטיפול מהיר וזמין בבית כדי לחסל פצעים
ddaadaddaddaa dadc daddaad dcdddaddc deddda dddeddf ddd

11 התרופות של סבתא לטיפול מהיר וזמין בבית כדי לחסל פצעים

טיפול בפצעים בבית
פצעים הם חלק מצער מהחיים, אך הם לא חייבים להיות מקור לפחד, כאב ואי נוחות.למרבה המזל, ישנם מספר תרופות ביתיות שניתן להשתמש בהן כדי לסייע בטיפול בפצעים במהירות וביעילות.סבתות ברחבי העולם העבירו את סודותיהן במשך דורות, ועכשיו תוכלו ליהנות מחוכמתן.להלן 11 סעדים של סבתא לטיפול מהיר בפצעים בבית.

נקי וטיפול בפצע

השלב הראשון הוא לנקות ולטפל בפצע.התחל על ידי שטיפת הפצע בעדינות במים חמים וסבון.אם הפצע עמוק או שיש לו לכלוך או פסולת בפנים, השתמש בפינצטה כדי להסיר בזהירות את החפצים הזרים.יש לשטוף את הפצע במים נקיים ולטאט יבש במטלית נקייה.ברגע שהפצע נקי, החל משחה אנטיביוטית למניעת זיהום.

השתמש בתרופות טבעיות

סבתות ברחבי העולם השתמשו בתרופות טבעיות לטיפול בפצעים במשך מאות שנים.רבים מהתרופות הללו עדיין יעילות כיום.כמה תרופות טבעיות כוללות דבש, שום, אלוורה וכורכום.החל מרכיבים אלה ישירות על הפצע או הכין משחה כדי להחיל על הפצע.

טיפ:

לקבלת טיפול יעיל יותר, הכינו משחה של שום ודבש והחלו על הפצע 3-4 פעמים ביום.

מכסים את הפצע

ברגע שהפצע נקי ומטפל, חשוב לכסות אותו בתחבושת סטרילית או רוטב.זה יעזור לשמור על נקייה של הפצע ונקייה מזיהום.שנה את ההלבשה באופן קבוע כדי לשמור על ניקיון הפצע ולמנוע זיהום.

הישאר לחות

שתיית שפע נוזלים יכולה לעזור להאיץ את תהליך הריפוי.מים חיוניים לריפוי פצעים, ולכן שואפים לשתות לפחות 8 כוסות מים ביום.בנוסף, שתיית מיצי פירות וירקות טריים יכולה לעזור לספק לגוף ויטמינים ומינרלים חיוניים הנחוצים לריפוי פצעים נכון.

הרם את הפצע

הרמת הפצע יכולה לעזור להפחית נפיחות ואי נוחות.העלו בעדינות את האזור המושפע מעל רמת ליבכם.זה יעזור לפצע לרפא מהר יותר ולהפחית את הסיכון לזיהום.

הימנע מגרד הפצע

שריטת הפצע עלולה לגרום נזק נוסף ולהאט את תהליך הריפוי.זה יכול גם להכניס חיידקים לפצע, ולהגדיל את הסיכון לזיהום.שמור את הפצע מוגן ומכוסה בתחבושת או רוטב כדי למנוע גירוי.

החל קומפרסים קרים

החלת דחיסה קרה יכולה לעזור להפחית נפיחות ודלקת.קומפרסים קרים יכולים גם לעזור להפחית את הכאב ואי הנוחות.מרחו קומפרס קר על הפצע למשך 15 דקות כל כמה שעות.

החל קומפרס חום

דחיסת חום יכולה לעזור לקדם ריפוי ולהפחתת הכאב.מרחו קומפרס חום על הפצע למשך 15 דקות כל כמה שעות.אין להשתמש בקומפרי חום על פצעים פתוחים, מכיוון שזה יכול להגדיל את הסיכון לזיהום.

אכל תזונה מזינה

אכילת תזונה בריאה ומאוזנת יכולה לעזור להאיץ את תהליך הריפוי.אכילת שפע של פירות וירקות יכולה לעזור לספק לגוף ויטמינים ומינרלים חיוניים הנחוצים לריפוי פצעים נכון.בנוסף, אכילת מזונות עשירים בחלבון יכולה לעזור לבנות ולתקן רקמות.

קבל המון מנוחה

מנוחה וקבלת שינה רבה חיונית לריפוי פצעים נכון.שינה עוזרת להפחתת לחץ ונותנת לגוף זמן לרפא.שואפים לקבל לפחות 8 שעות שינה ללילה.

ראה רופא

אם הפצע לא משתפר או מחמיר, חשוב לפנות לרופא.זה נכון במיוחד אם הפצע עמוק או אם הוא מלווה בחום, אדמומיות, נפיחות או כאב.רופא יכול לספק הערכה וטיפול נוספים.

הטיפול בפצעים בבית יכול להיות דרך בטוחה ויעילה לעזור להם להחלים במהירות.על ידי עקוב אחר 11 הסעדים של סבתא אלה, אתה יכול לעזור להבטיח שהפצע שלך יירפא כראוי וללא סיבוך.זכור לשמור על ניקיון הפצע, להשתמש בתרופות טבעיות, לכסות את הווnd, הישאר לחות, הרם את הפצע, הימנע מגרד, מרח קומפרס קר וחום, אכל תזונה מזינה, זוכה למנוחה רבה ורואה רופא אם הפצע לא משתפר.בטיפול ובתשומת לב נאותה, אתה יכול לעזור לפצע שלך להחלים במהירות וביעילות.

שימוש בתרופות ביתיות לטיפול בפצעים

שימוש בתרופות ביתיות לטיפול בפצעים הוא דרך נהדרת להפחית את הכאב ולקדם ריפוי.סבתות משתמשות בתרופות אלה במשך מאות שנים, והן עדיין יעילות כיום.11 הסעדים של סבתא אלה לטיפול מהיר וזמינים בבית כדי לחסל פצעים אינם רק חסכוניים, אלא יכולים לשמש גם למגוון פצעים.

דבש

דבש הוא אחד התרופות הפופולריות ביותר לריפוי פצעים.תכונותיו האנטיבקטריאליות הטבעיות עוזרות להפחתת הדלקת, להפחית את הסיכון לזיהום ולקדם ריפוי מהיר יותר.ניתן ליישם דבש ישירות על הפצע, או לערבב במים חמים ולהחיל אותו כדחיסה.

כורכום

כורכום הוא תרופה מסורתית נוספת לריפוי פצעים.יש לו תכונות טבעיות חיטוי ואנטיבקטריאלי, המסייעות להפחתת דלקת, לקדם ריפוי פצעים ולהפחית את הסיכון לזיהום.ניתן ליישם כורכום ישירות על הפצע, או לערבב במים חמים ולהחיל אותו כדחיסה.

שום

שום הוא עוד תרופה ביתית נהדרת לריפוי פצעים.תכונותיו הטבעיות האנטיבקטריאליות והאנטי -חיוביות עוזרות להפחתת הדלקת, להפחית את הסיכון לזיהום ולקדם ריפוי מהיר יותר.ניתן ליישם שום ישירות על הפצע, או לערבב במים חמים ולהחיל אותו כדחיסה.

שמן קוקוס

שמן קוקוס הוא עוד תרופה ביתית נהדרת לריפוי פצעים.תכונותיו הטבעיות האנטיבקטריאליות והנטי -פטרייתיות עוזרות להפחתת הדלקת, להפחית את הסיכון לזיהום ולקדם ריפוי מהיר יותר.ניתן ליישם שמן קוקוס ישירות על הפצע, או לערבב במים חמים ולהחיל אותו כדחיסה.

אלוורה

אלוורה היא תרופה מסורתית נוספת לריפוי פצעים.תכונותיו הטבעיות של חיטוי ואנטיבקטריאליות עוזרות להפחתת הדלקת, להפחית את הסיכון לזיהום ולקדם ריפוי מהיר יותר.ניתן ליישם אלוורה ישירות על הפצע, או לערבב במים חמים ולהחיל אותו כדחיסה.

שמן לבנדר

שמן לבנדר הוא עוד תרופה ביתית נהדרת לריפוי פצעים.תכונותיו הטבעיות של חיטוי ואנטיבקטריאליות עוזרות להפחתת הדלקת, להפחית את הסיכון לזיהום ולקדם ריפוי מהיר יותר.ניתן ליישם שמן לבנדר ישירות על הפצע, או לערבב במים חמים ולהחיל אותו כדחיסה.

מיץ לימון

מיץ לימון הוא עוד תרופה ביתית נהדרת לריפוי פצעים.תכונותיו הטבעיות של חיטוי ואנטיבקטריאליות עוזרות להפחתת הדלקת, להפחית את הסיכון לזיהום ולקדם ריפוי מהיר יותר.ניתן ליישם מיץ לימון ישירות על הפצע, או לערבב במים חמים ולהחיל אותו כדחיסה.

חומץ

חומץ הוא תרופה מסורתית נוספת לריפוי פצעים.תכונותיו הטבעיות של חיטוי ואנטיבקטריאליות עוזרות להפחתת הדלקת, להפחית את הסיכון לזיהום ולקדם ריפוי מהיר יותר.ניתן ליישם חומץ ישירות על הפצע, או לערבב במים חמים ולהחיל אותו כדחיסה.

שמן עץ התה

שמן עץ התה הוא עוד תרופה ביתית נהדרת לריפוי פצעים.תכונותיו הטבעיות של חיטוי ואנטיבקטריאליות עוזרות להפחתת הדלקת, להפחית את הסיכון לזיהום ולקדם ריפוי מהיר יותר.ניתן ליישם שמן עץ התה ישירות על הפצע, או לערבב במים חמים ולהחיל אותו כדחיסה.

תפוח אדמה

תפוחי אדמה הם תרופה מסורתית נוספת לריפוי פצעים.התכונות הטבעיות של חיטוי ואנטיבקטריאליות שלהם עוזרות להפחתת דלקת, להפחית את הסיכון לזיהום ולקדם ריפוי מהיר יותר.ניתן למרוח תפוחי אדמה ישירות על הפצע, או לערבב במים חמים ולהחיל אותו כדחיסה.

כרוב

כרוב הוא עוד תרופה ביתית נהדרת לריפוי פצעים.תכונותיו הטבעיות של חיטוי ואנטיבקטריאליות עוזרות להפחתת הדלקת, להפחית את הסיכון לזיהום ולקדם ריפוי מהיר יותר.ניתן ליישם כרוב ישירות על הפצע, או לערבב במים חמים ולהחיל אותו כדחיסה.

סיכום

סבתות משתמשות בתרופות ביתיות לטיפול בפצעים במשך מאות שנים, והן עדיין יעילות כיום.11 הסעדים של סבתא אלה לטיפול מהיר וזמינים בבית כדי לחסל פצעים כוללים דבש, כורכום, שום, שמן קוקוס, אלוורה, שמן לבנדר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן