דף הבית » תרופות סבתא » 10 תרופות סבתא בריאות וותיקות לכאבי בטן עליונים
daadaddaddaa daddaad ddaddddaa dddaaddaddaa dcdbddd dddf

10 תרופות סבתא בריאות וותיקות לכאבי בטן עליונים

כאבי בטן עליונים יכולים להוות סימן למשהו רציני, ולכן חשוב להתייחס אליו ברצינות ולקבל עזרה רפואית במידת הצורך.אבל במקרים קלים, הסעדים של סבתא יכולים להוות עזרה רבה.במאמר זה נסתכל על 10 תרופות סבתות ישנות לכאבי בטן עליונים שהוכחו כיעילים.

1.ג’ינג’ר

ג’ינג’ר הוא תרופה ישנה עבור מחלות רבות, כולל כאבי בטן עליונים.נחשב להפחית דלקת ולקידום בריאות העיכול.אתה יכול לקחת ג’ינג’ר בצורה של תה, על ידי הוספת כמה פרוסות שורש ג’ינג’ר טרי לכוס מים רותחים.אתה יכול גם לקנות אבקת ג’ינג’ר או כמוסות מחנות מזון הבריאות ולקחת אותה לפי ההוראות על החבילה.

2.זרעי שומר

זרעי שומר הם תרופה ישנה לבעיות עיכול רבות, כולל כאבי בטן עליונים.נחשבו לזרעי שומר השפעות אנטי דלקתיות ויכולים לעזור להפחית את הגז והנפיחות.כדי להשתמש בזרעי שומר, תוכלו להוסיף כפית זרעי שומר לכוס מים רותחים ולתת להם לתלול למשך 10 דקות.מסננים את הנוזל ושותים אותו.אתה יכול גם לקנות אבקת זרעי שומר וכמוסות מחנות מזון הבריאות ולקחת אותה לפי ההוראות על החבילה.

טיפ ייחודי

נסה להוסיף כמה טיפות מיץ לימון לתה זרעי שומר כדי להפוך אותו לחידה יותר.

3.תה קמומיל

תה קמומיל הוא תרופה ישנה לבעיות עיכול רבות, כולל כאבי בטן עליונים.נחשב להפחית דלקת ולקידום עיכול.כדי להשתמש בתה קמומיל, הוסף כפית פרחי קמומיל מיובשים לכוס מים רותחים ותן לו תלול למשך 10 דקות.מסננים את הנוזל ושותים אותו.אתה יכול גם לקנות שקיות תה קמומיליות מחנות מזון הבריאות ולהכין את התה על פי ההוראות על החבילה.

4.תה מנטה

תה מנטה הוא תרופה ישנה לבעיות עיכול רבות, כולל כאבי בטן עליונים.נחשב להפחית דלקת ולקידום עיכול.כדי להשתמש בתה מנטה, הוסף כפית של עלי מנטה מיובשים לכוס מים רותחים ותן לו תלול למשך 10 דקות.מסננים את הנוזל ושותים אותו.אתה יכול גם לקנות שקיות תה מנטה מחנות מזון הבריאות ולהכין את התה לפי ההוראות על החבילה.

5.שורש ליקוריץ

שורש ליקוריץ הוא תרופה ישנה לבעיות עיכול רבות, כולל כאבי בטן עליונים.נחשב להפחית דלקת ולקידום עיכול.כדי להשתמש בשורש ליקריץ, הוסף כפית של שורש ליקוריס מיובש לכוס מים רותחים ותן לו תלול למשך 10 דקות.מסננים את הנוזל ושותים אותו.אתה יכול גם לקנות אבקת שורש ליקריץ או כמוסות מחנות מזון הבריאות ולקחת אותה לפי ההוראות על החבילה.

6.מי לימון

מי לימון הם תרופה ישנה לבעיות עיכול רבות, כולל כאבי בטן עליונים.נחשב להפחית דלקת ולקידום עיכול.כדי להשתמש במי לימון, הוסף מיץ של לימון אחד לכוס מים חמים ושתה אותו.אתה יכול גם להוסיף כפית דבש כדי להפוך אותו ליותר טעים.

7.חומץ תפוחים

חומץ תפוחים הוא תרופה ישנה לבעיות עיכול רבות, כולל כאבי בטן עליונים.נחשב להפחית דלקת ולקידום עיכול.כדי להשתמש בחומץ תפוחים, הוסף כף של חומץ תפוחים לכוס מים חמים ושתה אותו.אתה יכול גם להוסיף כפית דבש כדי להפוך אותו ליותר טעים.

8.תה קינמון

תה קינמון הוא תרופה ישנה לבעיות עיכול רבות, כולל כאבי בטן עליונים.נחשב להפחית דלקת ולקידום עיכול.כדי להשתמש בתה קינמון, הוסף כפית קינמון טחון לכוס מים רותחים ותן לו תלול למשך 10 דקות.מסננים את הנוזל ושותים אותו.אתה יכול גם לקנות שקיות תה קינמון מחנות מזון הבריאות ולהכין את התה על פי ההוראות על החבילה.

9.שמן קמומיל ופפרמנט

שמן קמומיל ושמן מנטה הם תרופות ישנות לבעיות עיכול רבות, כולל כאבי בטן עליונים.נחשב להפחית דלקתD לקדם עיכול.כדי להשתמש בשמן קמומיל ומנטה מנטה, הוסיפו כמה טיפות של כל שמן לכוס מים חמים ושתו אותו.אתה יכול גם לקנות כמוסות שמן קמומיל ופפרמנט מחנות מזון הבריאות ולקחת אותה לפי ההוראות על החבילה.

10.DANDEL

תרופות טבעיות יותר לכאבי בטן עליונים

כאבי בטן עליונים יכולים להוות סימן למגוון רחב של מצבים רפואיים.אמנם חשוב לדבר עם רופא כדי לשלול בעיות חמורות, אך ישנם מספר תרופות טבעיות שיכולות לעזור להקל על הכאב הקשור לכאבי בטן עליונים.הסעדים של סבתא הם דרך נהדרת להתחיל, מכיוון שהם שימשו במשך מאות שנים ולעתים קרובות הם עדינים ויעילים.להלן 10 תרופות טבעיות נוספות שעשויות לעזור בכאבי בטן עליון.

1.ארומתרפיה

ארומתרפיה, או שימוש בשמנים אתרים, יכולים להיות דרך נהדרת להפחית כאב ולחץ.ניתן להשתמש בשמנים אתרים רבים, כמו לבנדר, אקליפטוס, מנטה ושמן עץ התה, להפחתת הכאב.כל שעליך לעשות הוא להוסיף כמה טיפות של השמן לפי בחירתך לאמבט חם או למפזר ולשאוף את הניחוח המרגיע.אתה יכול גם לעסות את השמן ישירות לאזור הפגוע.

2.דיקור סיני

דיקור סיני הוא תרגול סיני עתיק הכרוך בהכנסת מחטים דקים לנקודות ספציפיות בגוף כדי לאזן את אנרגיית הגוף.זה יכול לעזור להפחית את הכאב, כמו גם להפחית את הלחץ והחרדה.דיקור סיני יכול להיעשות במסגרת מקצועית או בבית בעזרת ספר הדרכה.

3.תה צמחים

תה צמחים יכול להיות דרך נהדרת להפחית כאב ולהרגיע את מערכת העיכול.תה קמומיל, ג’ינג’ר, מנטה ותה ליקוריץ יכולים כולם לעזור להפחית את הכאב וליישב את הבטן.אתה יכול למצוא תה אלה ברוב חנויות המזון הבריאות.

4.טיפול בחום

החלת חום על האזור יכולה לעזור להפחית את הכאב ולהרגיע את השרירים.אתה יכול להשתמש בכרית חימום או בבקבוק מים חמים עטופים במגבת כדי למרוח חום על האזור הפגוע.הקפד לא למרוח את החום זמן רב מדי, מכיוון שהוא יכול לגרום לגירוי בעור.

5.פעילות גופנית עדינה

פעילות גופנית עדינה, כמו הליכה, יוגה או מתיחה, יכולה לעזור להפחית את הכאב ולהרגיע את השרירים.פעילות גופנית יכולה גם לעזור להפחית את הלחץ ושיפור העיכול.הקפד להקשיב לגופך ולהפסיק אם אתה חווה כאב כלשהו.

6.עיסוי

העיסוי

יכול לעזור להרפות את השרירים ולהפחית את הכאב.אתה יכול לקבל עיסוי ממקצוען או להשתמש בכדור עיסוי או ברולר קצף כדי לעסות את האזור בעצמך.הקפד למרוח לחץ עדין ולהפסיק אם אתה חווה כאב כלשהו.

7.פרוביוטיקה

פרוביוטיקה הם חיידקים מועילים שיכולים לעזור בשיפור העיכול ולהפחתת הכאב.אתה יכול למצוא פרוביוטיקה בתוספי מזון או במזון מותסס, כמו יוגורט, קפיר וכבוש.פרוביוטיקה יכולה לעזור להפחית את הנפיחות והשיפור של בריאות העיכול הכוללת.

8.חומץ תפוחים

חומץ תפוחים הוא תרופה נהדרת לבעיות עיכול רבות.זה יכול לעזור להפחית את הנפיחות ולהפחתת הכאב.מערבבים 1 כפית של חומץ תפוחים עם 8 אונקיות מים ושותים אותו לפני הארוחות.

9.הימנע ממזונות מסוימים

מזונות מסוימים יכולים להחמיר כאבי בטן.הימנע ממזונות עשירים בשומן, כמו מזון מטוגן, כמו גם מזון מעובד, מוצרי חלב וקפאין.אכילת ארוחות קטנות יותר לעתים קרובות יותר יכולה לעזור גם להפחתת הכאב.

10.ניהול מתח

לחץ יכול להחמיר כאבי בטן, ולכן חשוב למצוא דרכים להפחתת לחץ.מדיטציה, נשימה עמוקה וארומתרפיה יכולים לעזור להפחית את הלחץ ולהפחתת הכאב.

סיכום

כאבי בטן עליונים יכולים להוות סימן למגוון רחב של מצבים רפואיים, וחשוב לדבר עם רופא כדי לשלול כל סוגיות חמורות.עם זאת, ישנם מספר תרופות טבעיות שיכולות לעזור להפחית את הכאב ולשפר את בריאות העיכול הכוללת.הסעדים של סבתא, כמו ארומתרפיה, דיקור סיני, תה צמחים, טיפול בחוםy, פעילות גופנית עדינה, עיסוי, פרוביוטיקה, חומץ תפוחים והימנעות מאוכלים מסוימים, יכולים להיות דרך נהדרת להתחיל.בנוסף, טכניקות ניהול מתח, כמו מדיטציה ונשימה עמוקה, יכולות לעזור להפחית את הלחץ ולהפחתת הכאב.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן