דף הבית » תרופות סבתא » 10 תרופות יעילות וביתיות לאדמומיות בצוואר
daadaddaddaa ddaddcddaa ddddaadddaa dcdddeddedddaa ddadd

10 תרופות יעילות וביתיות לאדמומיות בצוואר

מה גורם לאדמות בצוואר?

אדמומיות בצוואר יכולה להיגרם על ידי מגוון גורמים.אלה כוללים כוויות שמש, גירוי בעור, רוזציאה ואפילו מצבים רפואיים מסוימים.ברוב המקרים, אדמומיות בצוואר נגרמת כתוצאה מתגובה דלקתית, שיכולה להיגרם על ידי מגוון דברים כמו אלרגיות, חומרים מגרים סביבתיים או אפילו תרופות מסוימות.

10 תרופות יעילות וביתיות לאדמומיות בצוואר

ניתן לטפל באדמומיות בצוואר במגוון תרופות ביתיות ושינויים באורח החיים.להלן 10 תרופות פשוטות ויעילות שיכולות לעזור להפחית את האדמומיות בצוואר.

1.ללבוש קרם הגנה

לבישת קרם הגנה היא אחת הדרכים הטובות ביותר להגן על עורך מפני כוויות שמש וצורות אחרות של נזק לעור.בחר קרם הגנה עם SPF של לפחות 30 והקפד למרוח אותו כל שעתיים כשאתה בשמש.

2.הימנע מגירויים

אם יש לך עור רגיש, חשוב להימנע מגירויים כמו מוצרי טיפוח עור, סבונים קשים וניחוחות.במקום זאת, בחר במוצרים עדינים, היפואלרגניים והימנע משימוש במוצרים רבים מדי בבת אחת.

3.השתמש בקרם לחות

שמירה על עורך לחות חיונית להפחתת האדמומיות בצוואר.בחר קרם לחות המיועד במיוחד לסוג העור שלך ומרוח אותו כל יום.

4.הימנע ממקלחות חמות

מקלחות חמות יכולות להתייבש ולעצבן את עורך, מה שעלול להחמיר את האדמומיות בצוואר.במקום זאת, בחר במקלחות פושרות והימנע מלהישאר במקלחת יותר מדי זמן.

5.החל קומפרסים קרים

החלת קומפרסים קרים על האזור הפגוע יכולה לעזור להפחית דלקת ואדמומיות.משרים מטלית נקייה במים קרים ומורחים אותו על האזור המושפע למשך 15-20 דקות.

6.השתמש בג’ל אלוורה

ג’ל אלוורה יכול לעזור להרגיע ולרפא עור מגורה.מרחו כמות קטנה של ג’ל אלוורה על האזור המושפע והשאירו אותו מספר דקות לפני שטיפתו.

7.החל שמן קוקוס

שמן קוקוס עשיר בוויטמינים ובחומצות שומן, שיכולות לעזור להרגיע ולרפא עור מגורה.מרחו כמות קטנה של שמן קוקוס על האזור המושפע והשאירו אותו מספר דקות לפני שטיפתו.

8.קח אמבטיה שיבולת שועל

אמבטיות שיבולת שועל יכולות לעזור להפחית דלקת ולהרגיע את העור הרגיז.כדי לבצע אמבטיה שיבולת שועל, מערבבים 1 כוס שיבולת שועל לאמבטיה חמה והשרגו בתוכה למשך 15-20 דקות.

9.השתמש בתה ירוק

תה ירוק עשיר בנוגדי חמצון, שיכולים לעזור להפחית דלקת ואדמומיות בצוואר.להכנת דחיסת תה ירוק, תלולים שתי שקיות תה ירוק בכוס מים חמים למשך 10 דקות, ואז אפשרו לו להתקרר.החל את שקיות התה המקוררות על האזור המושפע למשך 15-20 דקות.

10.קח תוסף אנטי דלקתי

תוספי מזון אנטי דלקתיים מסוימים, כמו שמן דגים, יכולים לעזור להפחית דלקת ואדמומיות בצוואר.שוחח עם הרופא שלך לפני שאתה לוקח תוספי מזון.

טיפ ייחודי ומועיל

לקבלת הקלה נוספת, נסה להוסיף כמה טיפות של שמן אתרי לבנדר למי האמבט או קרם הלחות שלך.שמן לבנדר ידוע בתכונותיו המרגיעות והאנטי דלקתיות, שיכולות לעזור להפחית את האדמומיות בצוואר.

דבש

דבש הוא קרם לחות טבעי ויש לו גם תכונות אנטי-בקטריאליות שיכולות להועיל בטיפול באדמומיות בצוואר.החלת דבש ישירות על האזור הפגוע יכולה לעזור להרגיע ולהפחית את הדלקת.כדי להשתמש בדבש לטיפול באדמומיות על הצוואר, מרחו שכבה דקה של הדבש על האזור הפגוע והשאירו למשך 10-15 דקות.ואז, שטפו את האזור במים חמים.חזור על תהליך זה מדי יום עד שהאדמומיות שוכנת.

אלוורה

אלוורה הוא צמח טבעי עם תכונות ריפוי רבות שיכולות להועיל בטיפול באדמומיות על הצוואר.אלוורה מכילה תכונות אנטי דלקתיות ומרגיעות שיכולות לעזור להפחית את האדמומיות.כדי להשתמש באלוורה לטיפול באדמומיות על הצוואר, מרחו שכבה דקה של אלוורה ישירות על האזור הפגוע והשאירו אותה למשך 10-15 דקות.ואז, שטפו את האזור במים חמים.Repeat תהליך זה מדי יום עד שהאדמומיות שוכנת.

שמן קוקוס

שמן קוקוס הוא קרם לחות טבעי ויכול להועיל בטיפול באדמומיות בצוואר.הוא מכיל תכונות אנטי דלקתיות ומרגיעות שיכולות לעזור להפחית את האדמומיות.כדי להשתמש בשמן קוקוס לטיפול באדמומיות על הצוואר, מרחו שכבה דקה של השמן על האזור הפגוע והשאירו אותו למשך 10-15 דקות.ואז, שטפו את האזור במים חמים.חזור על תהליך זה מדי יום עד שהאדמומיות שוכנת.

חומץ תפוחים

חומץ תפוחים הוא חומצה טבעית שיכולה להועיל בטיפול באדמומיות על הצוואר.הוא מכיל תכונות אנטי-דלקתיות ואנטי-חיטוי שיכולות לעזור להפחית את האדמומיות.כדי להשתמש בחומץ תפוחים לטיפול באדמומיות על הצוואר, מערבבים חלק אחד של חומץ תפוחים עם מים חלק אחד ומורחים את התערובת ישירות על האזור הפגוע.השאירו אותו למשך 10-15 דקות ואז שטפו את האזור במים חמים.חזור על תהליך זה מדי יום עד שהאדמומיות שוכנת.

שמן זית

שמן זית הוא קרם לחות טבעי ויכול להועיל בטיפול באדמומיות בצוואר.הוא מכיל תכונות אנטי דלקתיות ומרגיעות שיכולות לעזור להפחית את האדמומיות.כדי להשתמש בשמן זית לטיפול באדמומיות על הצוואר, מרחו שכבה דקה של השמן על האזור המושפע והשאירו אותו למשך 10-15 דקות.ואז, שטפו את האזור במים חמים.חזור על תהליך זה מדי יום עד שהאדמומיות שוכנת.

מלפפון

מלפפון הוא צמח טבעי שיכול להועיל בטיפול באדמומיות על הצוואר.הוא מכיל תכונות אנטי דלקתיות ואנטי בקטריאליות שיכולות לעזור להפחית את האדמומיות.כדי להשתמש במלפפון לטיפול באדמומיות על הצוואר, חותכים מלפפון לפרוסות דקות ומרחים את הפרוסות ישירות על האזור הנגוע.השאירו את הפרוסות למשך 10-15 דקות ואז שטפו את האזור במים חמים.חזור על תהליך זה מדי יום עד שהאדמומיות שוכנת.

תה קמומיל

תה קמומיל הוא משקה טבעי שיכול להועיל בטיפול באדמומיות על הצוואר.הוא מכיל תכונות אנטי דלקתיות ומרגיעות שיכולות לעזור להפחית את האדמומיות.כדי להשתמש בתה קמומיל לטיפול באדמומיות על הצוואר, תלול שקית תה קמומילית בכוס מים חמים למשך 10 דקות.לאחר מכן, מסננים את התה ונותנים לו להתקרר לטמפרטורת החדר.מרחו את התה המקורר ישירות על האזור המושפע והשאירו אותו למשך 10-15 דקות.ואז, שטפו את האזור במים חמים.חזור על תהליך זה מדי יום עד שהאדמומיות שוכנת.

שמן עץ התה

שמן עץ התה הוא שמן טבעי שיכול להועיל בטיפול באדמומיות על הצוואר.הוא מכיל תכונות אנטי-דלקתיות ואנטי-חיטוי שיכולות לעזור להפחית את האדמומיות.כדי להשתמש בשמן עץ התה לטיפול באדמומיות על הצוואר, מערבבים שמן עץ תה חלק אחד עם שלושה חלקים מים ומרחים את התערובת ישירות על האזור הפגוע.השאירו אותו למשך 10-15 דקות ואז שטפו את האזור במים חמים.חזור על תהליך זה מדי יום עד שהאדמומיות שוכנת.

סודה לשתייה

סודה לשתייה היא חומר אלקליין טבעי שיכול להועיל בטיפול באדמומיות על הצוואר.הוא מכיל תכונות אנטי-דלקתיות ואנטי-חיטוי שיכולות לעזור להפחית את האדמומיות.כדי להשתמש בסודה לשתייה לטיפול באדמומיות על הצוואר, ערבבו אחד

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן