דף הבית » תרופות סבתא » 10 התרופות של סבתא יעילה ורפואית לשיעול יבש בילדים
ddaadaddaddaa dadc daddaad ddaddcd ddadaddddaa dcdaddaddc

10 התרופות של סבתא יעילה ורפואית לשיעול יבש בילדים

שיעול הוא בעיה שכיחה אצל ילדים.זה יכול להיות סימן לבעיה בריאותית בסיסית, כמו הצטננות, אלרגיות או אפילו אסטמה.בעוד שרוב השיעול היבש אינן חמורות, הן יכולות להיות מטרידות ומפריעות למדי.למרבה המזל, ישנם מספר תרופות טבעיות שניתן להשתמש בהן כדי לסייע בהפגת הסימפטומים של שיעול יבש אצל ילדים.להלן 10 תרופות של סבתא יעילות ומגובה רפואית לשיעול יבש בילדים.

דבש

דבש שימש במשך מאות שנים כתרופה טבעית לשיעול.זהו נוגד חמצון טבעי ובעל תכונות אנטי דלקתיות שיכולות לעזור להרגיע את כאב הגרון ולהפחית את הדלקת בדרכי הנשימה.לילדים מעל גיל אחד, ניתן לערבב דבש עם מים חמים או תה ולקבל עד שלוש פעמים ביום.

ג’ינג’ר

לג’ינג’ר תכונות אנטי דלקתיות שיכולות לעזור להפחית דלקת בדרכי הנשימה ולספק הקלה משיעול יבש.ניתן לקחת אותו כתה או בצורה כמוסה.לילדים מעל גיל שניים, מומלץ שהם ייקחו עד שתי כפיות ג’ינג’ר ליום.

שום

שום הוא חומר אנטי דלקתי ואנטיבקטריאלי שיכול לעזור להפחית דלקת בדרכי הנשימה ולספק הקלה משיעול יבש.ניתן לקחת אותו בצורת כמוסות או להוסיף למזון.לילדים מעל גיל שניים, מומלץ לקחת שני שיני שום ליום.

Steam

קיטור הוא דרך נהדרת לעזור לשחרר ריר ולהרגיע שיעול יבש.זה יכול להיעשות על ידי ישיבה בחדר אמבטיה מהביל או באמצעות מכשיר אדים.לילדים מעל גיל שניים, מומלץ שהם ייקחו קיטור עד 15 דקות פעמיים ביום.

מי מלח

גרגרי מי מלח יכולים לעזור להפחית דלקת בדרכי הנשימה ולספק הקלה משיעול יבש.לילדים מעל גיל שניים, מומלץ לגרוס עם מי מלח עד שלוש פעמים ביום.

שמן אקליפטוס

שמן אקליפטוס הוא חומר אנטי דלקתי ואנטי-פסמודי שיכול לעזור להפחית דלקת בדרכי הנשימה ולספק הקלה משיעול יבש.לילדים מעל גיל שניים, מומלץ לששא את אדים של שמן אקליפטוס עד 10 דקות פעמיים ביום.

מיץ לימון

מיץ לימון הוא מעמד טבעי שיכול לעזור להפחית דלקת בדרכי הנשימה ולספק הקלה משיעול יבש.לילדים מעל גיל שניים, מומלץ לקחת כפית מיץ לימון מעורבב עם מים חמים עד שלוש פעמים ביום.

חומץ תפוחים

חומץ תפוחים הוא חומר אנטי דלקתי ואנטי-פסמודי שיכול לעזור להפחית דלקת בדרכי הנשימה ולספק הקלה משיעול יבש.לילדים מעל גיל שניים, מומלץ לקחת כפית חומץ תפוחים מעורבב עם מים חמים עד שלוש פעמים ביום.

תה מנטה

תה מנטה הוא חומר אנטי דלקתי ואנטי-פסמודי שיכול לעזור להפחית דלקת בדרכי הנשימה ולספק הקלה משיעול יבש.לילדים מעל גיל שניים, מומלץ שהם ייקחו עד שתי כוסות תה מנטה ליום.

טימין

טימין הוא חומר אנטי דלקתי ואנטי-פסמודי שיכול לעזור להפחית דלקת בדרכי הנשימה ולספק הקלה משיעול יבש.לילדים מעל גיל שניים, מומלץ שהם ייקחו עד שתי כפיות טימין ליום.

טיפ ייחודי

חשוב לזכור שכאשר נותנים לילדכם כל תרופה טבעית, עדיף להתייעץ עם הרופא או רופא הילדים שלכם תחילה כדי להבטיח שהתרופה תהיה בטוחה לילדכם.

ניתן להשתמש בכל התרופות הטבעיות הללו כדי לעזור להקל על הסימפטומים של שיעול יבש אצל ילדים.עם זאת, אם השיעול של ילדכם נמשך או מחמיר, חשוב לפנות לרופא לקבוע את הגורם הבסיסי.

6.דבש

דבש ידוע בתכונותיו האנטי דלקתיות, אנטי-חיפושיות ואנטיבקטריאליות.הוא מציע הקלה מרגיעה משיעול יבש.דבש עוזר לצפות ולהרגיע את הגרון ועוזר להפחית את הדלקת הגורמת לייבושלְהִשְׁתַעֵל.זה גם עוזר לדכא את רפלקס השיעול.לילדים מעל גיל שנה ניתן להוסיף כפית דבש לכוס מים או תה חמים.חשוב לציין שלעולם אין לתת דבש לילדים מתחת לגיל שנה.

7.סירופ בצל

סירופ בצל הוא תרופה נפוצה לשיעול יבש.זה מיוצר עם בצל, דבש ומים, וניתן לקחת אותו שלוש פעמים ביום כדי לעזור להפחית את הגירוי והדלקת בגרון.פשוט מערבבים בצל עם כוס מים אחת, מסננים את התערובת והוסיפו שתי כפות דבש.ניתן ליטול ישירות או לערבב את הסירופ עם תה או מיץ.

8.תה ג’ינג’ר

ידוע שג’ינג’ר הוא מדכא שיעול טבעי.הכנת תה ג’ינג’ר עם דבש יכולה לעזור להרגיע את השיעול היבש ולהקל על גירוי בגרון.להכנת תה ג’ינג’ר, הרתיחו כוס מים אחת והוסיפו כפית אחת של ג’ינג’ר מגורד.תן לתה תלול למשך 10 דקות, ואז מסננים אותו והוסיפו כפית דבש אחת.

9.גרגר מי מלח

גרגרי מי מלח הם תרופה ביתית יעילה לשיעול יבש.מי מלח מסייעים בהפחתת נפיחות בגרון ומסייעים לשחרר ריר.כל שעליך לעשות הוא לערבב כפית מלח אחת בכוס מים חמים וגרגר למשך 30 שניות.יש לירוק את מי המלח לאחר הגרגול.

10.שאיפת קיטור

שאיפת קיטור היא תרופה פשוטה ויעילה לשיעול יבש.שאיפת קיטור מסייעת לשחרר ריר, להפחית דלקת ולנקות את דרכי הנשימה.מרתיחים סיר מים ומוסיפים כמה טיפות של שמנים אתרים כמו אקליפטוס או לבנדר.מניחים מגבת מעל הראש ושאפו את הקיטור למשך 10 דקות.

סיכום

שיעול יבש יכול להיות סימפטום קשה לטיפול, במיוחד אצל ילדים.למרבה המזל, ישנם מגוון תרופות רפואיות וסבתות שיכולות לעזור להפחית את הגירוי והדלקת בגרון.תרופות אלה כוללות דבש, סירופ בצל, תה ג’ינג’ר, גרגרי מי מלח ושאיפת אדים.חשוב לציין כי אין להשתמש בתרופות אלה במקום ייעוץ או טיפול רפואי.

שאלות נפוצות

ש: באיזו תדירות עלי לתת לילד שלי דבש לשיעול יבש?

ת: ניתן לתת דבש לילדים מעל גיל שנה.עדיף לתת לילדכם כפית דבש אחת, מעורבבת עם כוס מים או תה חמים, שלוש פעמים ביום.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן