דף הבית » תרופות סבתא » 10 הבית והסעדים הסודיים של סבתא לעצירות כרונית
ddddaa dddadadddd ddadddddd dadc daddaad dcdadaddaddaa

10 הבית והסעדים הסודיים של סבתא לעצירות כרונית

התרופות הביתיות של סבתא לעצירות כרונית

ככל שאנו רוצים, איננו יכולים תמיד להימנע מהתקף העצירות מדי פעם.אך למרבה המזל, לסבתות שלנו היו תרופות משלהן לכך שהועברו במשך שנים.תרופות ביתיות אלה מנוסות ונכונות, ומגיעות לעתים קרובות מדורות של משפחות.

עצירות, או חוסר היכולת התכופה לעבור צואה, יכולים להיגרם על ידי מגוון גורמים הכוללים הרגלי תזונה, אורח חיים ומצבים רפואיים.אמנם חשוב לפנות לייעוץ רפואי אם המצב נמשך, אך ישנם כמה תרופות ביתיות פשוטות שניתן להשתמש בהן כדי להקל על עצירות כרונית.

1.הגדל את צריכת הסיבים שלך

דיאטה שדי שפל בסיבים יכולה להוביל לעצירות, ולכן חשוב לוודא שאתה מקבל מספיק בתזונה שלך.הכמות המומלצת של הסיבים למבוגרים היא 25-30 גרם ליום.הוספת מזונות עשירים בסיבים כמו דגנים מלאים, פירות וירקות לתזונה יכולה לעזור להקל על עצירות.

2.לשתות שפע נוזלים

שתיית שפע נוזלים חיונית לשמירה על מערכת העיכול שלך בצורה חלקה.מכוון לשתות לפחות 8 כוסות מים ביום, ויותר אם אתה פעיל פיזית.נוזלים אחרים כמו תה צמחים, מיצים ומרקים יכולים גם לעזור לשמור על מערכת העיכול שלך.

3.תרגיל באופן קבוע

פעילות גופנית יכולה לעזור לעורר את מערכת העיכול שלך ולשמור עליה פועלת בצורה חלקה.שואפים לקבל לפחות 30 דקות של פעילות גופנית ביום.זה יכול לכלול פעילויות כמו הליכה, ריצה קלה, שחייה או יוגה.

4.תרופות צמחיות

התרופות הביתיות של סבתא כוללות לעתים קרובות עשבי תיבול כמו מנטה, ג’ינג’ר וקמומיל.עשבי תיבול אלה יכולים לעזור להרפות את שרירי מערכת העיכול ולקדם תנועת מעיים בריאה.אתה יכול לשתות עשבי תיבול אלה כתה או לקחת אותם בצורת קפסולה.

5.הימנע ממזון מעובד

מזון מעובד וג’אנק דלים בסיבים תזונתיים ויכולים להוביל לעצירות.נסה להגביל את הצריכה שלך של מזונות אלה ולבחור במזונות שלמים ולא מעובדים במקום זאת.

6.קח פרוביוטיקה

פרוביוטיקה הם חיידקים מועילים שיכולים לעזור לשמור על בריאות העיכול שלך.ניתן למצוא אותם במזונות כמו יוגורט, קפיר וכבוש.אתה יכול גם ליטול תוספי פרוביוטיקה אם לא תספיק לתזונה שלך.

7.הישאר לחות לאורך כל היום

הישארות לחות לאורך כל היום חשובה לשמירה על מערכת העיכול שלך בצורה חלקה.שואפים לשתות לפחות 8 כוסות מים הפרושות לאורך כל היום.

8.הימנע מקפאין ואלכוהול

קפאין ואלכוהול יכולים לשמש כמשתן, כלומר הם יכולים להוביל להתייבשות ועצירות.נסה להגביל את הצריכה שלך של חומרים אלה ולבחור במים במקום.

9.אכלו ארוחות קטנות יותר ותכופות יותר

אכילת ארוחות קטנות יותר ותדירות יותר לאורך היום יכולה לעזור לשמור על מערכת העיכול שלך בצורה חלקה.אכילה יותר מדי בבת אחת יכולה להוביל לעצירות, אז נסו להגביל את גדלי המנות שלכם.

10.קח תוספי מגנזיום

מגנזיום הוא מינרל חיוני שיכול לעזור לווסת את מערכת העיכול שלך.נטילת תוסף מגנזיום יכולה לעזור להקל על עצירות.

טיפ מועיל

אם אתה נאבק עם עצירות כרונית, חשוב לוודא שאתה מקבל מספיק סיבים, נוזלים ופעילות גופנית בשגרת היומיום שלך.תרופות צמחיות, פרוביוטיקה ותוספי מגנזיום יכולים גם לעזור להקל על הסימפטומים שלך.

חלק 2 – התרופה הביתית של סבתא לעצירות כרונית

סבתות משתמשות במגוון תרופות ביתיות לעצירות כרונית לאורך השנים.חלקם הם שינויים תזונתיים פשוטים או הרגלי אורח חיים, בעוד שאחרים מסתמכים על מרכיבים טבעיים אשר מאמינים כי הם מסייעים בקידום הסדירות.להלן מבט על 10 מהתרופות הביתיות של הסבתא הנפוצה ביותר לעצירות כרונית.

1.הגדל את צריכת המים שלך

הגדלת צריכת המים שלך היא אחד התרופות הבסיסיות והפשוטות ביותר לעצירות כרונית.מים עוזרים to העבר מזון דרך מערכת העיכול שלך, ועוזר למנוע שרפרפים קשים ויבשים.שואפים לשתות 8-10 כוסות מים ביום כדי לעזור לשמור על מערכת העיכול שלך בצורה חלקה.

2.פירות וירקות

הוספת הרבה פירות וירקות לתזונה שלך יכולה לעזור להפחית את העצירות.פירות וירקות עשירים בסיבים תזונתיים, מה שמסייע לשמור על תפקוד מערכת העיכול שלך כראוי.נסה לכלול בתזונה שפע של פירות וירקות טריים, עשירים בסיבים סיבים עשירים.

3.שזיפים שזיפים ושזיפים מיץ

שזיפים מיץ ומיץ שזיפים הם תרופה קלאסית לעצירות.שזיפים מיובשים מכילים משלשלים טבעיים הנקראים סורביטול, המסייע לרכך צואה ושמירה על מערכת העיכול שלך מתפקדת כראוי.אתה יכול לאכול שזיפים מיומנים או לשתות מיץ שזיפים כדי לעזור להקל על עצירות.

4.פעילות גופנית

פעילות גופנית חשובה לבריאות הכללית, אך היא יכולה גם לעזור להפחית את העצירות.פעילות גופנית עוזרת לעורר את מערכת העיכול שלך, שיכולה לעזור לשמור על העניינים.שואפים לקבל לפחות 30 דקות של אימון בכל יום לעיכול אופטימלי.

5.תוספי מגנזיום

מגנזיום הוא מינרל שעוזר להרפות את השרירים בדרכי העיכול.נטילת תוספי מגנזיום יכולה לעזור להפחית את העצירות.שוחח עם הרופא שלך לפני שאתה לוקח תוספי מגנזיום, מכיוון שמגנזיום רב מדי יכול להיות בעל תופעות לוואי חמורות.

6.תה צמחים

תה צמחי מרפא הם דרך נהדרת לקבל הידרציה נוספת ולעזור להפחית את העצירות.כמה תה צמחי מרפא, כמו קמומיל, שן הארי, ומנטה, יכולים לעזור לעורר עיכול ולהשאיר את הדברים.

7.שמן קיק

שמן קיק הוא תרופה ביתית מיושנת לעצירות כרונית.שמן קיק עוזר לעורר את מערכת העיכול ויכול לעזור לרכך ולהעביר צואה.חשוב לציין כי יש להשתמש בשמן קיק במשורה, מכיוון שהוא יכול להיות מסוכן אם נלקח במינונים גדולים.

8.Psyllium Husk

קליפת Psyllium היא תוסף סיבים טבעי שיכול לעזור להפחית את העצירות.זה עוזר לספוג מים בדרכי העיכול, שיכולות לעזור לרכך צואה ולהשאיר את הדברים לנוע.שוחח עם הרופא שלך לפני שאתה לוקח קליפת Psyllium, מכיוון שהוא יכול להפריע לתרופות מסוימות.

9.חלב מגנזיה

חלב מגנזיה הוא סוג של משלשלן המסייע לרכך צואה ולעורר עיכול.יש להשתמש בו במשורה ורק כאשר סעדים אחרים נכשלו.שוחח עם הרופא שלך לפני שאתה לוקח חלב מגנזיה, מכיוון שהוא יכול להיות מסוכן אם נלקח במינונים גדולים.

10.חומץ תפוחים

חומץ תפוחים הוא תרופה מיושנת לעצירות.זה עוזר לעורר עיכול ויכול לעזור לרכך ולהעביר צואה.נסה להוסיף כף של חומץ תפוחים לכוס מים ולשתות אותו בכל יום כדי לעזור להפחית את העצירות.

סיכום

סבתות משתמשות במגוון תרופות ביתיות לעצירות כרונית במשך שנים.תרופות אלה נעות בין הגדלת צריכת המים שלך ועד נטילת חלב מגנזיה.נסה לשלב חלק מהתרופות הללו בשגרת היומיום שלך כדי לעזור להפחית את העצירות.הקפד לדבר עם הרופא שלך לפני שאתה נוטל כל סוג של משלשל או תוסף, מכיוון שהם יכולים להיות מסוכנים אם הם נלקחים במינונים גדולים.

שאלות נפוצות

מהן כמה תרופות ביתיות לעצירות כרונית?

כמה מהתרופות הביתיות הנפוצות ביותר לעצירות כרונית כוללות הגדלת צריכת המים שלך, הוספת פירות וירקות נוספים לתזונה שלך, שתיית מיץ גיזום ותה צמחים, נטילת תוספי מגנזיום, שימוש בשמן קיק, נטילת קליפת פסיליום, נטילת חלב מגנזיה ומגנישתיית חומץ תפוחים.

הוא

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן