דף הבית » תרופות סבתא » רגישות לשיניים – 10 תרופות של סבתא המומלצות על ידי מומחים ובריאות
dadddaddaa dcdaddadddd  daadaddaddaa dadc daddaad ddeddedcda

רגישות לשיניים – 10 תרופות של סבתא המומלצות על ידי מומחים ובריאות

רגישות לשיניים: 10 תרופות של סבתא המומלצות על ידי מומחים ובריאות

כשמדובר ברגישות לשיניים, הסיבה יכולה להיות כל דבר, החל מאמייל נחלש לשן סדוקה.ועבור אנשים רבים הכאב יכול להיות די בלתי נסבל.למרבה המזל, ישנם מספר תרופות ביתיות שיכולות לעזור להקל על אי הנוחות ולהפחית את הרגישות, שרבים מהם הועברו מדור לדור.להלן 10 סעדים של סבתא שמומחים ואנשי מקצוע בתחום הבריאות ממליצים להתמודדות עם רגישות לשיניים.

1.שטיפת מי מלח

מי מלח הם חומר חיטוי טבעי ומסייע בהפחתת הדלקת בחניכיים.לשם כך, מערבבים כפית מלח אחת בכוס קטנה של מים חמים ושלטו אותו סביב הפה שלך למשך 30 שניות.לירוק את המים ולחזור לפי הצורך.

2.סודה לשתייה

סודה לשתייה היא תרופה נהדרת לרגישות לשיניים מכיוון שהיא מסייעת בנטרול חומצות בפה ולמנוע חללים.לשימוש, מערבבים כפית סודה לשתייה עם כמות קטנה של מים ליצירת משחה.מרחו את העיסה על השן הפגועה והשאירו אותה מספר דקות לפני השטיפה במים חמים.

3.שמן ציפורן

שמן ציפורן ידוע בתכונותיו האנטיבקטריאליות והאנטי-דלקתיות, וניתן להשתמש בו כדי לסייע בהפחתת הרגישות לשיניים.כל שעליך לעשות הוא למרוח כמה טיפות שמן ציפורן על כדור כותנה ושפשף אותו על השן הפגועה.השאירו אותו לכמה דקות ואז שטפו במים חמים.

4.שטיפת מי חמצן

מי חמצן הוא חיטוי טבעי ויכול לעזור להפחית את הרגישות לשן.לשימוש, מערבבים רבע כוס מי חמצן עם כוס מים חמים ושלטו אותו סביב הפה שלך למשך 30 שניות.לירוק את המים ולחזור לפי הצורך.

5.שמן עץ התה

שמן עץ התה הוא חיטוי טבעי וניתן להשתמש בו כדי לסייע בהפחתת הרגישות לשן.פשוט מערבבים כמה טיפות שמן עץ התה עם כמות קטנה של מים ומורחים אותם על השן הפגועה.השאירו אותו לכמה דקות ואז שטפו במים חמים.

6.שורש ג’ינג’ר

שורש הג’ינג’ר ידוע בתכונותיו האנטי דלקתיות ויכול לעזור להפחית את הרגישות.לשימוש, הוסף כף של שורש ג’ינג’ר טרי מגורר לכוס מים רותחים ותן לו תלול למשך 10 דקות.מסננים את התערובת ומשתמשים בה כשטיפת פה.

7.שום

שום הוא אנטיבקטריאלי טבעי ויכול לעזור להפחית את הרגישות לשן.לשימוש, לרסק שן שום ומורחים אותו על השן הפגועה.השאירו אותו לכמה דקות ואז שטפו במים חמים.

8.כורכום

כורכום ידוע בתכונותיו האנטי דלקתיות ויכול לעזור להפחית את הרגישות לשן.לשימוש, מערבבים כפית אבקת כורכום עם כמות קטנה של מים ליצירת משחה.מרחו את העיסה על השן הפגועה והשאירו אותה מספר דקות לפני השטיפה במים חמים.

9.חומץ תפוחים

חומץ סיידר תפוחים הוא חיטוי טבעי ויכול לעזור להפחית את הרגישות לשיניים.לשימוש, מערבבים כפית חומץ תפוחים עם כוס מים חמים ושלטו אותו סביב הפה למשך 30 שניות.לירוק את המים ולחזור לפי הצורך.

10.עלי גויאבה

עלי גויאבה ידועים בתכונותיהם האנטי דלקתיות ויכולים לעזור להפחית את הרגישות לשן.לשימוש, לרסק כמה עלי גויאבה ולהחיל אותם על השן הפגועה.השאירו אותם לכמה דקות ואז שטפו במים חמים.

טיפ:

אם רגישות לשיניים נמשכת לאחר שניסתה את הסעדים הטבעיים הללו, חשוב להתייעץ עם רופא שיניים כדי לאבחן ולטפל בגורם הבסיסי.

בנוסף לתרופות ביתיות אלה, ישנם כמה שינויים באורח החיים שיכולים לעזור להפחית את הרגישות לשן.לדוגמה, הימנע ממזון ומשקאות חומציים, שיכולים להחליש אמייל ולהוביל לרגישות מוגברת.כמו כן, השתמשו במברשת שיניים עם בריסטים רכים והימנעו מצחצוח חזק מדי, מכיוון שזה יכול לפגוע עוד יותר באמייל.לבסוף, זכרו לחטוף מדי יום כדי להסיר חלקיקי מזון בין השיניים ולהפחית את הסיכון לחללים.

בסך הכל, רגישות לשיניים יכולההיו מאוד לא נוחים, אך עם שינויים באורח החיים הנכון ותרופות ביתיות, ניתן לנהל אותו ביעילות.על ידי ביצוע העצות המפורטות לעיל, אתה יכול לעזור לשמור על שיניך בריאות ונטולת כאב.

התרופות של סבתא לרגישות לשיניים

רגישות לשיניים יכולה להיות מצב כואב ולא נוח שיכול להקשות על ליהנות מכמה מהמאכלים והמשקאות שאתה אוהב.למרבה המזל, ישנם תרופות טבעיות רבות לרגישות לשיניים שהומלצו על ידי מומחים ואנשי מקצוע בתחום הבריאות.

1.שטיפת מי מלח

מי מלח הם אחד התרופות הנפוצות ביותר לרגישות לשיניים.מי מלח יכולים לעזור להפחתת הדלקת ויכולים גם לעזור להפחתת הכאב.כדי להשתמש בתרופה זו, ערבבו כפית מלח עם כוס מים חמים והשתמשו בו כשטיפת פה.אתה יכול לעשות זאת מספר פעמים ביום לקבלת התוצאות הטובות ביותר.

2.משיכת שמן

משיכת שמן

היא תרופה איורוודית מסורתית לרגישות לשיניים.תרופה זו כוללת שמן הסתובבות (בדרך כלל שמן קוקוס או שמן שומשום) בפה במשך מספר דקות.השמן מסייע בהפחתת הדלקת ויכול גם לעזור להפחתת הכאב.תרופה זו צריכה להיעשות כמה פעמים בשבוע לקבלת התוצאות הטובות ביותר.

3.הדבק כורכום

כורכום הוא אנטי דלקתי טבעי ויכול לשמש כתרופה לרגישות לשיניים.כדי להשתמש בתרופה זו, מערבבים כפית אבקת כורכום עם כמה טיפות מים כדי ליצור משחה.החל את העיסה על השיניים המושפעות והשאיר אותה כמה דקות לפני שטיפתו.

4.שטיפה של מי חמצן

מי חמצן הוא חיטוי טבעי ויכול לעזור להפחית דלקת וכאב הקשורים לרגישות לשן.כדי להשתמש בתרופה זו, ערבבו כפית מי חמצן עם כוס מים חמים והשתמשו בו כשטיפה בפה.אתה יכול לעשות זאת מספר פעמים ביום לקבלת התוצאות הטובות ביותר.

5.שום

שום הוא אנטיביוטיקה טבעית ויכול לעזור להפחית דלקת וכאב הקשורים לרגישות לשן.כדי להשתמש בתרופה זו, מועכים כמה שיני שום ומורחים את העיסה על השיניים המושפעות.השאירו אותו לכמה דקות לפני השטיפה.

6.שמן ציפורן

שמן ציפורן הוא משכך כאבים טבעי ויכול לעזור להפחית את הכאב הקשור לרגישות לשן.כדי להשתמש בתרופה זו, מערבבים כמה טיפות שמן ציפורן עם שמן נשא (כמו שמן קוקוס או שמן זית) ומורחים את התערובת על השיניים המושפעות.השאירו אותו לכמה דקות לפני השטיפה.

7.אלוורה

אלוורה היא אנטי דלקתית טבעית ויכולה לעזור להפחית דלקת וכאב הקשורים לרגישות לשיניים.כדי להשתמש בתרופה זו, מרחי ג’ל אלוורה על השיניים הפגועות והשאיר אותה כמה דקות לפני שטיפתו.

8.שמן עץ התה

שמן עץ התה הוא חיטוי טבעי ויכול לעזור להפחית דלקת וכאב הקשורים לרגישות לשן.כדי להשתמש בתרופה זו, מערבבים כמה טיפות שמן עץ התה עם שמן נשא (כמו שמן קוקוס או שמן זית) ומורחים את התערובת על השיניים הנגועות.השאירו אותו לכמה דקות לפני השטיפה.

9.סודה לשתייה

סודה לשתייה היא חיטוי טבעי ויכולה לעזור להפחית דלקת וכאב הקשורים לרגישות לשן.כדי להשתמש בתרופה זו, מערבבים כפית סודה לשתייה עם כוס מים חמים והשתמשו בה כששטיפה בפה.אתה יכול לעשות זאת מספר פעמים ביום לקבלת התוצאות הטובות ביותר.

10.יוגורט

יוגורט הוא אנטי דלקתי טבעי ויכול לעזור להפחית דלקת וכאבים הקשורים לרגישות לשיניים.כדי להשתמש בתרופה זו, החל יוגורט רגיל על השיניים הפגועות והשאיר אותה כמה דקות לפני שטיפתו.

מסקנה

רגישות לשיניים יכולה להיות מצב כואב ולא נוח, אך ישנם תרופות טבעיות רבות שיכולות לעזור להפחית דלקת וכאב.משטיפות מי מלח וכליוני כטיפולים יעילים לרגישות לשיניים.

שאלות נפוצות

האם הסעדים של סבתא באמת באמת עוזרים ברגישות לשיניים?

כן, תרופות של סבתות רבות

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן