דף הבית » תרופות סבתא » פצעים לבנים על הפנים – 24 תרופות מזינות ובית
dadadaddd dcddaddd dadc ddadaddd daadaddaddaa dedddaddaa dd

פצעים לבנים על הפנים – 24 תרופות מזינות ובית

כאב לבן על הפנים יכול להוות מקור ללחץ ואי נוחות.בעוד שפצעים לבנים על הפנים בדרך כלל אינם מזיקים, הם עדיין יכולים להיות קשורים ולגרום לאי נוחות.למרבה המזל, ישנם כמה תרופות טבעיות שיכולות לעזור להרגיע ולטפל בפצעים לבנים על הפנים.

מה גורם לפצעים לבנים על הפנים?

פצעים לבנים על הפנים יכולים להיגרם על ידי מגוון גורמים, החל מגירוי בעור למצב רפואי בסיסי.ברוב המקרים, הפצעים אינם מזיקים וניתן לטפל בהם בתרופות ביתיות.הגורמים השכיחים לפצעים לבנים על הפנים כוללים:

 • עור יבש
 • אלרגיות
 • עקיצות חרקים
 • זיהומים פטרייתיים
 • זיהומים נגיפיים
 • גירוי בעור ממוצרי קוסמטיקה או מטען העור
 • זיהומים חיידקיים

24 תרופות מזינות וביתיות לפצעים לבנים על הפנים

למרבה המזל, ישנם כמה תרופות טבעיות שיכולות לעזור לטפל בפצעים לבנים על הפנים.להלן 24 תרופות מזינות ובית שיכולות לעזור להרגיע ולרפא פצעים לבנים על הפנים.

1.אלוורה

אלוורה היא תמצית צמחית טבעית בעלת תכונות אנטי דלקתיות וריפוי.ניתן ליישם אותו ישירות על האזור המושפע כדי להרגיע ולרפא את הפצעים הלבנים על הפנים.

2.שמן קוקוס

שמן קוקוס הוא קרם לחות טבעי שיכול לעזור להרגיע ולרפא פצעים לבנים על הפנים.זה יכול גם לעזור במניעת גירוי ויובש נוספים.

3.דבש

דבש הוא חיטוי טבעי ובעל תכונות אנטיבקטריאליות ואנטי דלקתיות.ניתן ליישם אותו ישירות על האזור המושפע כדי לעזור להרגיע ולרפא פצעים לבנים על הפנים.

4.חומץ תפוחים

חומץ תפוחים הוא חיטוי טבעי ויכול לעזור בטיפול בפצעים לבנים על הפנים.ניתן לדלל אותו במים ולהחיל ישירות על הכאבים.הקפידו לדלל את החומץ, מכיוון שהוא יכול להיות מעצבן מאוד לעור.

5.שמן עץ התה

שמן עץ התה הוא חיטוי טבעי ובעל תכונות אנטיבקטריאליות וגם אנטי דלקתיות.ניתן ליישם אותו ישירות על האזור הפגוע כדי לסייע בטיפול בפצעים לבנים על הפנים.

6.מיץ לימון

מיץ לימון הוא אנטיבקטריאלי טבעי ויכול לעזור בטיפול בפצעים לבנים על הפנים.ניתן לדלל אותו במים ולהחיל ישירות על האזור המושפע.

7.סודה לשתייה

סודה לשתייה היא חיטוי טבעי ויכול לעזור בטיפול בפצעים לבנים על הפנים.ניתן לערבב אותו עם מים לייצור משחה ולהחיל ישירות על האזור המושפע.

8.קרח

קרח יכול לעזור להפחית דלקת ולהרגיע פצעים לבנים על הפנים.ניתן ליישם אותו ישירות על האזור המושפע עד 10 דקות בכל פעם.

9.מכשפה לוז

לוז מכשפה הוא עיקרי טבעי ויכול לעזור להפחית דלקת ולהרגיע פצעים לבנים על הפנים.ניתן ליישם אותו ישירות על האזור המושפע.

10.תה ירוק

תה ירוק הוא נוגד חמצון טבעי ויכול לעזור להפחית דלקת ולהרגיע פצעים לבנים על הפנים.ניתן ליישם אותו ישירות על האזור המושפע או לצרוך אותו כמשקה.

11.זרעי חילבה

זרעי חילבה הם אנטי דלקתיים טבעיים ויכולים לעזור להפחית דלקת ולהרגיע פצעים לבנים על הפנים.הם יכולים להיות טחונים לעיסה ולהחיל ישירות על האזור המושפע.

12.שום

שום הוא אנטיביוטיקה טבעית ויכול לעזור לטפל בפצעים לבנים על הפנים.ניתן לרסק אותו וליישם אותו ישירות על האזור המושפע.

13.כורכום

כורכום הוא חיטוי טבעי ויכול לעזור בטיפול בפצעים לבנים על הפנים.ניתן לערבב אותו עם מים לייצור משחה ולהחיל ישירות על האזור המושפע.

14.שמן חוחובה

שמן חוחובה הוא קרם לחות טבעי ויכול לעזור להרגיע ולרפא פצעים לבנים על הפצעים הלבנים על הפנים: תרופות מזינות ובית

פצעים לבנים על הפנים הם מצב עור נפוץ שיכול להיות מביך ולא נוח.למרבה המזל, ישנם מגוון טיפולים שיכולים לעזור להפחית את הסימפטומים ולשפר את מראה העור.אוכלים אגוזתזונה זורמת ושימוש בתרופות ביתיות הם שניים מהטיפולים הנפוצים והיעילים ביותר לפצעים לבנים על הפנים.

תזונה מזינה לפצעים לבנים על הפנים

תזונה מזינה חיונית לשמירה על עור בריא.אכילת מזונות עשירים בוויטמינים, מינרלים ונוגדי חמצון יכולה לעזור להפחית את הדלקת ולשפר את הבריאות הכללית של העור.כמה מהמזונות הטובים ביותר להפחתת פצעים לבנים על הפנים כוללים:

 • פירות וירקות, כמו תפוחים, תפוזים, תרד ועגבניות
 • חלבונים רזים, כמו עוף, דגים וקטניות
 • דגנים מלאים, כמו שיבולת שועל, אורז חום וקינואה
 • שומנים בריאים, כמו אבוקדו, אגוזים וזרעים

בנוסף לאכילת תזונה מזינה, חשוב גם לשתות הרבה מים.שתיית לפחות שמונה כוסות מים ביום יכולה לעזור לשטוף רעלים ולשמור על העור לחות.

תרופות ביתיות לפצעים לבנים על הפנים

בנוסף לאכילת תזונה מזינה, ישנם גם מגוון של תרופות ביתיות שיכולות לעזור להפחית את הסימפטומים של פצעים לבנים על הפנים.להלן כמה מהתרופות הביתיות היעילות ביותר:

 • חומץ תפוחים: מדלל חומץ תפוחים עם מים ומרחי אותו ישירות על האזורים שנפגעו מפצעים לבנים.חומץ תפוחים הוא חיטוי שיכול לעזור להפחית דלקת ולהפחית את הסימפטומים של פצעים לבנים.
 • אלוורה: אלוורה יש תכונות אנטיבקטריאליות ואנטי-דלקתיות טבעיות שיכולות לעזור להפחית את הגירוי והדלקת.החל ג’ל אלוורה ישירות על האזורים שנפגעו מספר פעמים ביום.
 • דבש: דבש הוא אנטיבקטריאלי טבעי שיכול לעזור להפחית דלקת ולהפחית את הסימפטומים של פצעים לבנים.החל דבש ישירות על האזורים המושפעים מספר פעמים ביום.
 • שמן עץ התה: שמן עץ התה יש תכונות טבעיות אנטי-חיטוי ואנטי דלקתיות שיכולות לעזור להפחית את הגירוי והדלקת.החל כמה טיפות של שמן עץ התה ישירות על האזורים שנפגעו מספר פעמים ביום.
 • שום: לשום יש תכונות אנטיבקטריאליות ואנטי-דלקתיות טבעיות שיכולות לעזור להפחית את הגירוי והדלקת.החל שום ישירות על האזורים שנפגעו מספר פעמים ביום.

חשוב לציין שחלק מהתרופות הביתיות הללו עלולות לגרום לגירוי בעור אצל אנשים מסוימים.הקפידו לבדוק שטח עור קטן לפני שתפעילו אף אחד מהתרופות הללו כדי להבטיח שאין לכם תגובה שלילית.

שאלות נפוצות

מהן כמה גורמים נפוצים לפצעים לבנים על הפנים?

הגורמים השכיחים לפצעים לבנים על הפנים כוללים חשיפה לשמש, עור יבש ומצבי עור מסוימים כמו אקנה, פסוריאזיס ואקזמה.

האם יש תופעות לוואי ארוכות טווח של שימוש בתרופות ביתיות לפצעים לבנים על הפנים?

באופן כללי, תרופות ביתיות לפצעים לבנים על הפנים נחשבים לבטוחים ואין להם תופעות לוואי לטווח הארוך.עם זאת, חשוב לבדוק אזור קטן של עור לפני יישום כל אחד מהתרופות הללו כדי להבטיח שאין לך תגובה שלילית.

לסיכום, פצעים לבנים על הפנים יכולים להיות מביכים ולא נוחים.אכילת תזונה מזינה ושימוש בתרופות ביתיות הם שניים מהטיפולים היעילים ביותר להפחתת הסימפטומים ושיפור מראה העור.על ידי ביצוע תזונה בריאה ושימוש בתרופות ביתיות טבעיות, אתה יכול להפחית את הסימפטומים של פצעים לבנים על הפנים ולשפר את הבריאות הכללית של עורך.

למידע נוסף, בקרו ב wikipedia.org לקבלת הגדרה על פצעים לבנים על הפנים – 24 תרופות מזינות ובית.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן