דף הבית » תרופות סבתא » ניקוי כבד – 13 תרופות סבתות מיוחדות ושימושיות
daddadd dbdd daadaddaddaa daddaaddaa deddddddaa ddadded

ניקוי כבד – 13 תרופות סבתות מיוחדות ושימושיות

מהו ניקוי כבד?

ניקוי כבד הוא תהליך הסרת הרעלים מהכבד על מנת לשפר את בריאותו ותפקודו הכללי.הכבד הוא האיבר הגדול ביותר בגוף ואחראי על סינון החוצה וביטול רעלים מהגוף.כאשר הכבד מתעומס יתר על המידה ברעלים, הוא יכול לגרום למגוון בעיות בריאות, כמו עייפות, בעיות עיכול ואפילו בעיות עור.זו הסיבה שחשוב לנקות את הכבד באופן קבוע כדי לשמור על בריאותו ולתפקד כראוי.

13 התרופות של סבתא לניקוי כבד

להלן 13 תרופות סבתות מיוחדות ושימושיות לניקוי כבד:

 • שתו הרבה מים: שתיית הרבה מים היא אחת הדרכים הפשוטות והיעילות ביותר לנקות את הכבד.זה עוזר לשטוף רעלים ובזבוז מהגוף, תוך שמירה על תפקוד הכבד כראוי.מכוון לשתות לפחות 8 כוסות מים ביום.
 • לאכול תזונה בריאה: אכילת תזונה בריאה חיונית לבריאות הכבד.לצרוך שפע של פירות וירקות טריים, דגנים מלאים, חלבונים רזים ושומנים בריאים כדי לתמוך בתהליך הניקוי של הכבד.
 • הוסף סיבים לתזונה שלך: סיבים עוזרים להיקשר לרעלים בכבד ועוזר לחסל אותם מהגוף.מכוון להשיג לפחות 25-35 גרם סיבים ליום ממקורות כמו פירות, ירקות, אגוזים, זרעים וקטניות.
 • אכלו אוכלים מרים: אוכלים מרים, כמו ירקות שן הארי, ארטישוק, וירקות עלים כהים, עוזרים לעורר את הכבד ולקדם את תהליכי הניקוי שלו.נסה להוסיף מזונות אלה לתזונה שלך.
 • שום: לשום יש תכונות נוגדות חמצון ואנטי דלקתיות חזקות, מה שהופך אותו לבחירה מצוינת לניקוי כבד.נסה להוסיף שום לארוחות או לקחת תוסף שום.
 • סלק: סלק עשיר בנוגדי חמצון ומסייע בהגנה על הכבד מפני נזק חמצוני.נסה להוסיף סלק לתזונה שלך או לשתות מיץ סלק.
 • לימון: לימונים עשירים בנוגדי חמצון ועוזרים לשטוף רעלים מהגוף.נסה לשתות מי לימון כל בוקר או להוסיף מיץ לימון לארוחות שלך.
 • כורכום: כורכום עשיר בנוגדי חמצון ומסייע בהפחתת הדלקת בגוף.נסה להוסיף כורכום לארוחות שלך או לקחת תוסף כורכום.
 • חומץ תפוחים: חומץ תפוחים עוזר לאזן את רמות החומציות של הגוף ועוזר לשטוף רעלים מהגוף.נסה לשתות כוס מים מעורבב עם כף חומץ תפוחים בכל בוקר.
 • ג’ינג’ר: ג’ינג’ר מסייע בהפחתת הדלקת ועוזר בשיפור העיכול.נסה להוסיף ג’ינג’ר לארוחות שלך או לשתות תה ג’ינג’ר.
 • כוסברה: כוסברה עוזרת להיקשר למתכות כבדות ועוזרת לשטוף אותם מהגוף.נסה להוסיף כוסברה לארוחות שלך או לשתות תה כוסברה.
 • שורש שן הארי: שורש שן הארי מסייע בשיפור העיכול ועוזר לשטוף רעלים מהגוף.נסה להוסיף שורש שן הארי לארוחות שלך או לשתות תה שורש שן הארי.
 • גדילן חלב: גדילן חלב מסייע בהגנה על הכבד מפני נזק ועוזר להגביר את תהליכי הניקוי הרעלים שלו.נסה לקחת תוסף גדילן חלב.

טיפ שימושי

חשוב לציין כי למרות שהסעדים של סבתא אלה יכולים להועיל בניקוי הכבד, הם אינם מהווים תחליף לייעוץ וטיפול רפואי.אם אתם חווים תסמינים או בעיות בריאות הקשורות לכבד, חשוב להתייעץ עם הרופא שלכם.

מסקנה

ניקוי כבד הוא חלק חשוב בשמירה על בריאות ובריאות הכללית.הכבד אחראי לסינון ולבטל רעלים מהגוף, וכאשר הוא מתעומס יתר על המידה ברעלים, הוא יכול לגרום למגוון בעיות בריאות.הסעדים של סבתא הם דרך נהדרת לשמור על בריאות הכבד ולתפקד כראוי.על ידי שתיית הרבה מים, אכילת תזונה בריאה, הוספת סיבים לתזונה שלך, אכילת מזונות מרים וניצול עשבי תיבול ותוספי מזוןאתה יכול לעזור לתמוך בתהליך הניקוי של הכבד ולהשאיר אותו מתפקד בצורה אופטימלית.

ניקוי כבד עם הסעדים של סבתא – חלק 2

סבתות משתמשות בתרופות טבעיות לטיפול ולריפוי מחלות במשך מאות שנים, ורבות מהן עדיין משמשות כיום.עם כמה חריגים, תרופות אלה בטוחות ויעילות.עם המרכיבים הנכונים וקצת זמן, סבתות יצרו כמה מהתרופות היעילות ביותר לניקוי כבד המשמשות כיום.במאמר זה נחקור 13 מהתרופות הסבתות המיוחדות והשימושיות ביותר לניקוי כבד.

1.גדילן חלב

גדילן חלב הוא עשב ששימש במשך מאות שנים לטיפול בבעיות בכבד ובכיס המרה.הוא מכיל את סילמרין, שלפי ההערכה יש תכונות נוגדות חמצון ואנטי דלקתיות שעשויות לסייע בהגנה על הכבד מפני נזק.מחקרים הראו כי גדילן חלב יכול לסייע בהפחתת תסמינים של מחלות כבד, כמו צהבת, ועשוי לסייע בהגנה מפני סוגים מסוימים של סרטן.מומלץ לקחת 250-500 מג גדילן חלב ליום לקבלת התוצאות הטובות ביותר.

2.שורש שן הארי

שורש שן הארי משמש במשך מאות שנים לטיפול בבעיות בכבד ובכיס המרה.הוא מכיל מספר תרכובות פעילות, כולל טרקסטרול ואינולין, שלפי ההערכה יש תכונות נוגדות חמצון ואנטי דלקתיות שיכולות לעזור להגן על הכבד מפני נזק.מחקרים הראו גם כי שורש שן הארי עשוי לסייע בהפחתת תסמינים של מחלות כבד ועשויים לסייע בהגנה מפני סוגים מסוימים של סרטן.מומלץ לקחת 500-1000 מ”ג שורש שן הארי לתוצאות הטובות ביותר.

3.כורכום

כורכום הוא תבלין ששימש במשך מאות שנים לטיפול בבעיות בכבד ובכיס המרה.הוא מכיל כורכומין, שלפי ההערכה יש תכונות נוגדות חמצון ואנטי דלקתיות שעשויות לסייע בהגנה על הכבד מפני נזק.מחקרים הראו גם כי כורכום עשוי לסייע בהפחתת תסמינים של מחלות כבד ועשויים לסייע בהגנה מפני סוגים מסוימים של סרטן.מומלץ לקחת 500-1000 מ”ג כורכום ליום לקבלת התוצאות הטובות ביותר.

4.שום

שום הוא עשב ששימש במשך מאות שנים לטיפול בבעיות בכבד ובכיס המרה.הוא מכיל אליצין, שלפי ההערכה יש תכונות נוגדות חמצון ואנטי דלקתיות שעשויות לסייע בהגנה על הכבד מפני נזק.מחקרים הראו כי שום עשוי לסייע בהפחתת תסמינים של מחלות כבד ועשויים לסייע בהגנה מפני סוגים מסוימים של סרטן.מומלץ לקחת 500-1000 מ”ג שום ליום לקבלת התוצאות הטובות ביותר.

5.ארטישוק

ארטישוק הוא עשב ששימש במשך מאות שנים לטיפול בבעיות בכבד ובכיס המרה.הוא מכיל סינרין, שלפי ההערכה יש תכונות נוגדות חמצון ואנטי דלקתיות שעשויות לסייע בהגנה על הכבד מפני נזק.מחקרים הראו גם כי ארטישוק עשוי לעזור להפחית את הסימפטומים של מחלות כבד ועשויים לסייע בהגנה מפני סוגים מסוימים של סרטן.מומלץ לקחת 500-1000 מ”ג ארטישוק ליום לקבלת התוצאות הטובות ביותר.

6.שורש ברדוק

שורש ברדוק הוא עשב המשמש במשך מאות שנים לטיפול בבעיות בכבד ובכיס המרה.הוא מכיל ליגנים, שלפי ההערכה יש תכונות נוגדות חמצון ואנטי דלקתיות שעשויות לסייע בהגנה על הכבד מפני נזק.מחקרים הראו כי שורש ברדוק עשוי לעזור להפחית תסמינים של מחלות כבד ועשויים לסייע בהגנה מפני סוגים מסוימים של סרטן.מומלץ לקחת 500-1000 מ”ג שורש ברדוק ליום לקבלת התוצאות הטובות ביותר.

7.תלתן אדום

תלתן אדום הוא עשב ששימש במשך מאות שנים לטיפול בבעיות בכבד ובכיס המרה.הוא מכיל איזופלבונים, שלפי ההערכה יש תכונות נוגדות חמצון ואנטי דלקתיות שעשויות לסייע בהגנה על הכבד מפני נזק.מחקרים הראו כי תלתן אדום עשוי לסייע בהפחתת תסמינים של מחלות כבד ועשויים לסייע בהגנה מפני סוגים מסוימיםשל סרטן.מומלץ לקחת 500-1000 מ”ג תלתן אדום ליום לקבלת התוצאות הטובות ביותר.

8.סלק

סלק הוא עשב ששימש במשך מאות שנים לטיפול בבעיות בכבד ובכיס המרה.הוא מכיל Betalains, שלפי ההערכה יש תכונות נוגדות חמצון ואנטי דלקתיות שעשויות לעזור להגן על הכבד מפני נזק.מחקרים הראו גם כי סלק עשוי לסייע בהפחתת תסמינים של מחלות כבד ועשוי לסייע בהגנה מפני סוגים מסוימים של סרטן.מומלץ לקחת 500-1000

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן