דף הבית » תרופות סבתא » מניעת הפה והגפיים – 22 הסעדים של סבתא בריאה ואיכותית
dedaddadaa ddad ddddadddd ddadadddd dadc daddaad ddadd

מניעת הפה והגפיים – 22 הסעדים של סבתא בריאה ואיכותית

גוף האדם הוא מערכת מורכבת ומרתקת של איברים וגפיים הדורשים טיפול ותשומת לב לשמירה על בריאות ורווחת.שמירה על בריאות הפה והגפיים היא חלק חשוב מכך, מכיוון שאלו משתמשים מדי יום ויכולים לסבול מבלאי.למרבה המזל, ישנן מספר אסטרטגיות פשוטות ויעילות שיכולות לעזור במניעת מחלות ותנאים של הפה והגפיים.

סבתות היו מזמן מקור לחוכמה וידע כשמדובר בטיפול בגופנו ולמוחנו, ולעתים קרובות יש להן עצות מועילות כיצד לשמור על בריאות הפה והגפיים.להלן 22 תרופות סבתות בריאות ואיכותיות שיכולות לעזור במניעת מחלות ומצבים של הפה והגפיים.

שטפו את הפה באופן קבוע

הצעד הראשון והחשוב ביותר במניעת תנאי הפה והגפיים הוא להבטיח שהפה נשמר נקי.המשמעות היא צחצוח שיניים, לשון וחניכיים פעמיים ביום, וחוט דנטלי בין שיניים לפחות פעם ביום.סבתות ממליצות לעתים קרובות להשתמש במשחת שיניים טבעית מכיוון שהדבר עוזר לשמור על האיזון הטבעי של הפה.

גפיים נקייה כראוי

חשוב לשמור על הגפיים נקייה ויבשה על מנת למנוע זיהומים.סבתות ממליצות להשתמש בסבון עדין ומים כדי לשטוף את הגפיים, ולהטפח עליהן יבש לאחר מכן כדי למנוע את הבניית הלחות.

טיפ: הימנע משימוש בסבונים וכימיקלים קשים על הגפיים מכיוון שזה יכול להפשיט את השמנים הטבעיים ולהוביל לגירוי בעור.

תרגיל באופן קבוע

פעילות גופנית קבועה חיונית לשמירה על שרירי ומפרקי הפה והגפיים חזקים ובריאים.סבתות ממליצות על פעילויות כמו הליכה, שחייה ורכיבה על אופניים שכן אלה מושפעים נמוכים וניתן לעשות זאת מבלי להתאמץ על הגוף.

אכל תזונה מאוזנת

אכילת תזונה מאוזנת חיונית לשמירה על בריאות הפה והגפיים.סבתות ממליצות לאכול שפע של פירות וירקות טריים שכן אלה עמוסים בוויטמינים ומינרלים שיכולים לעזור לחזק את הגוף.הם גם ממליצים להימנע ממזון מעובד מכיוון שאלו יכולים להיות עשירים בסוכרים ושומנים לא בריאים.

קבל בדיקות רגילות

בדיקות רגילות חשובות לזיהוי כל בעיה בפה ובגפיים בשלב מוקדם.סבתות ממליצות לבקר אצל רופא השיניים כל חצי שנה לבדיקה, ולבקר ברופא אם מתעוררים חששות בריאותיים כלשהם.

ניהול מתח

לחץ יכול להשפיע באופן משמעותי על בריאות הפה והגפיים, מכיוון שהוא יכול להוביל להרגלי אכילה לקויים, חוסר פעילות גופנית והיגיינה לקויה.סבתות ממליצות למצוא דרכים בריאות לניהול מתח כמו יוגה, מדיטציה ונשימה.

הימנע מטבק ואלכוהול

טבק ואלכוהול יכולים להשפיע משמעותית על בריאות הפה והגפיים, מכיוון שהם עלולים להזיק לחניכיים, שיניים, עור ושרירים.סבתות ממליצות להימנע ככל האפשר על חומרים אלה.

השתמש בתרופות טבעיות

סבתות ממליצות לעתים קרובות להשתמש בתרופות טבעיות לשמירה על בריאות הפה והגפיים.זה יכול לכלול שימוש בצמחי מרפא ושמנים אתרים לעיסויים, כמו גם נטילת פרוביוטיקה ותוספי מזון אחרים להגברת מערכת החיסון.

קבל המון מנוחה

קבלת מנוחה רבה חיונית לשמירה על בריאות הפה והגפיים, מכיוון שהוא נותן לגוף זמן לתקן ולהצעיר.סבתות ממליצות לכוון ל 7-9 שעות שינה ללילה, ומקפידות לקחת הפסקות קבועות לאורך כל היום.

הימנע מחשיפה לכימיקלים

חשיפה לכימיקלים עלולה להזיק לפה ובגפיים, מכיוון שהם יכולים לגרות את העור ולגרום לדלקת.סבתות ממליצות להימנע ככל האפשר על חשיפה לכימיקלים, ולהשתמש במוצרים טבעיים בעת ניקוי הבית.

ללבוש קרם הגנה

השמש יכולה להזיק לעור, ולכן חשוב להגן עליו עם קרם הגנה.סבתות ממליצות להשתמש בקרם הגנה טבעי עם SPF של 30 ומעלה, ולהגיש מחדש כל שעתיים כשיצאדלתות.

שתו הרבה מים

להישאר לחות הוא חיוני לשמירה על בריאות הפה והגפיים, מכיוון שהיא מסייעת לשמור על סיכה של העור והשרירים.סבתות ממליצות לשתות שמונה כוסות מים ביום, ולהימנע ככל האפשר על משקאות ממותקים.

ללבוש בגדים מתאימים

חשוב ללבוש בגדים המתאימים למזג האוויר והפעילות.סבתות ממליצות ללבוש בגדים רופפים הנושמים ומאפשרים לתרופות הטבעיות

למניעת הפרעות בפה וגפיים

מניעת הפרעות בפה וגפיים הוא חלק חשוב בשמירה על בריאות הכללית.סבתות השתמשו מזמן תרופות טבעיות לקידום בריאות טובה וטיפול במחלות.להלן 22 תרופות של סבתא בריאה ואיכותית שיכולות לעזור במניעת הפרעות בפה וגפיים.

1.ציפורן ודבש

ניתן להשתמש ב

ציפורן ודבש כדי לסייע במניעת הפרעות בפה וגפיים.ציפורן הוא חיטוי רב עוצמה ובעל תכונות אנטי-ויראליות, שיכולות לעזור במניעת התפשטות של חיידקים הגורמים למחלות.דבש הוא חיטוי טבעי ויכול גם לעזור להפחית את הדלקת.כדי להשתמש בתרופה זו, מערבבים כפית של שיני טחון עם כף דבש.מרחו את התערובת על האזור הפגוע והשאירו אותה 30 דקות לפני השטיפה במים חמים.

2.שמן שום ושמן זית

ניתן להשתמש ב

שום ושמן זית כדי לסייע במניעת הפרעות בפה וגפיים.שום הוא אנטיביוטיקה טבעית, שיכולה לעזור במניעת התפשטות הזיהום.שמן זית הוא אנטי דלקתי טבעי ויכול לעזור להפחית נפיחות וכאב.כדי להשתמש בתרופה זו, מערבבים שתי שיני שום עם שתי כפות שמן זית.מרחי את התערובת על האזור המושפע והשאיר אותה דולקת למשך 30 דקות לפני השטיפה במים חמים.

3.חומץ מרווה וחומץ תפוחים

ניתן להשתמש ב

מרווה וחומץ סיידר תפוחים כדי לסייע במניעת הפרעות בפה וגפיים.מרווה הוא חיטוי טבעי ויכול לעזור להפחית את הדלקת.חומץ סיידר תפוחים הוא עיקרי טבעי ויכול לעזור להפחית נפיחות.כדי להשתמש בתרופה זו, מערבבים כפית מרווה מיובשת עם כף חומץ תפוחים.מרחי את התערובת על האזור המושפע והשאיר אותה דולקת למשך 30 דקות לפני השטיפה במים חמים.

4.קינמון וכורכום

ניתן להשתמש ב

קינמון וכורכום כדי לסייע במניעת הפרעות בפה וגפיים.קינמון הוא אנטי דלקתי טבעי ויכול לעזור להפחית נפיחות וכאב.כורכום הוא חיטוי טבעי ויכול לעזור להפחית את התפשטות הזיהום.כדי להשתמש בתרופה זו, מערבבים כפית קינמון טחון עם כפית אבקת כורכום.מרחי את התערובת על האזור המושפע והשאיר אותה דולקת למשך 30 דקות לפני השטיפה במים חמים.

5.מיץ ג’ינג’ר ולימון

ניתן להשתמש ב

מיץ ג’ינג’ר ומיץ לימון כדי לסייע במניעת הפרעות בפה וגפיים.ג’ינג’ר הוא אנטי דלקתי טבעי ויכול לעזור להפחית נפיחות וכאב.מיץ לימון הוא עיקרי טבעי ויכול לעזור להפחית את התפשטות הזיהום.כדי להשתמש בתרופה זו, מערבבים כפית של ג’ינג’ר מגורד טרי עם כף מיץ לימון.מרחי את התערובת על האזור המושפע והשאיר אותה דולקת למשך 30 דקות לפני השטיפה במים חמים.

הסעדים של סבתא נוספת למניעת הפרעות בפה וגפיים

 • שמן קוקוס וכורכום
 • קאיין פלפל וג’ינג’ר
 • חילבה ודבש
 • אלוורה ודבש
 • שמן שום ושמן קוקוס
 • מיץ לימון ודבש
 • שמן קוקוס ודבש
 • חומץ תפוחים ודבש
 • כורכום ודבש
 • ג’ינג’ר ודבש
 • קינמון ודבש
 • סודה לשתייה ודבש
 • שום ודבש
 • שמן ציפורן ושמן קוקוס
 • פלפל קאיין ודבש
 • חילבה ושמן קוקוס
 • אלוורה ושמן קוקוס
 • שמן כורכום וקוקוס
 • שמן ג’ינג’ר ושמן קוקוס
 • קינמון וקוקושמן אגוזים
 • סודה לשתייה ושמן קוקוס

ניתן להשתמש ב

תרופות טבעיות אלה כדי לסייע במניעת הפרעות בפה וגפיים.כל המרכיבים המשמשים בסעדים אלה הם טבעיים ומשמשים במשך מאות שנים לקידום בריאות טובה וטיפול במחלות.לפני השימוש באף אחד מ

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן