דף הבית » תרופות סבתא » מה לעשות נגד גז – 16 תרופות של סבתא מיוחדת ובטוחה

מה לעשות נגד גז – 16 תרופות של סבתא מיוחדת ובטוחה

מהו גז?

גז הוא נושא עיכול נפוץ המשפיע על אנשים רבים.זהו אוסף של אוויר או גז בבטן או במעיים העלולים לגרום לכאבי בטן, להתנפח, לנפח ולגזים.גז יכול להיגרם כתוצאה מבליעת אוויר, פירוק מזונות מסוימים, או חוסר איזון בחיידקים במעיים.זה יכול להיות מביך ולא נוח, אך לרוב זה לא מזיק וניתן להקל עליו עם שינויים באורח החיים ותרופות ביתיות.

16 הסעדים של סבתא להקלה על גז

גז יכול להיות לא נוח ומביך, אך ישנם שפע של טיפולים בטוחים ויעילים שיכולים לעזור להקל על הסימפטומים.להלן 16 סעדים של סבתא שיכולים לעזור בהקלה בגז:

1.תה מנטה

שתיית תה מנטה היא דרך נהדרת להפחית את הנפיחות והגז.מנטה מכילה תרכובות טבעיות המסייעות להרפות את שרירי מערכת העיכול, ומאפשר לגז לעבור ביתר קלות.להכנת תה מנטה, תלול כפית אחת של עלי מנטה מיובשים בכוס מים רותחים למשך 10 דקות.

2.ג’ינג’ר

ג’ינג’ר הוא תרופה פופולרית לבעיות עיכול, כולל גז.זה עוזר להפחית דלקת ולהרגיע את שרירי דרכי העיכול, ומאפשר לבועות גז לעבור ביתר קלות.אתה יכול לקחת ג’ינג’ר בצורה של תה, כמוסות או תמיסות.

3.זרעי שומר

זרעי שומר ידועים בזכות תכונותיהם שמלכת הגז.הם עוזרים להפחית את הנפיחות והגז על ידי גירוי ייצור מיצי עיכול.ניתן לקחת זרעי שומר כתה, תמיסה או כמוסה.

4.חומץ תפוחים

חומץ תפוחים הוא תרופה ביתית פופולרית לבעיות עיכול, כולל גז.נחשב לסייע בהפחתת הגז על ידי גירוי ייצור מיצי עיכול.כדי להשתמש בחומץ תפוחים לגז, ערבבו כף אחת בכוס מים ושתו אותו לפני הארוחות.

5.תה קמומיל

תה קמומיל הוא תרופה פופולרית נוספת לבעיות עיכול.נחשב לסייע בהפחתת הגז והנפיחות על ידי הרגעת שרירי מערכת העיכול.להכנת תה קמומיל, תלול כפית אחת של פרחי קמומיל מיובשים בכוס מים רותחים למשך 10 דקות.

6.תה שורש שן הארי

תה שורש שן הארי הוא תרופה מסורתית לבעלי עיכול וגז.נחשב לסייע בהפחתת הגז על ידי גירוי ייצור מיצי עיכול.כדי ליצור תה שורש שן הארי, תלול כפית אחת של שורש שן הארי המיובש בכוס אחת של מים רותחים למשך 10 דקות.

7.זרעי אניס

זרעי אניס הם תרופה מסורתית לגז ולנפיחות.הם חושבים שהם מסייעים להפחית את הגז על ידי גירוי ייצור מיצי עיכול.ניתן ליטול זרעי אניס כתה, תמיסה או כמוסה.

8.זרעי מטרה

זרעי קארווי הם תרופה פופולרית לבעיות עיכול, כולל גז.הם עוזרים להפחית את הנפיחות והגז על ידי גירוי ייצור מיצי עיכול.ניתן לקחת זרעי מטרה כתה, תמיסה או כמוסה.

9.ציפורן

ציפורן הם תרופה פופולרית לבעיות עיכול, כולל גז.הם עוזרים להפחית את הנפיחות והגז על ידי גירוי ייצור מיצי עיכול.ניתן לקחת ציפורן כתה, תמיסה או כמוסה.

10.שורש ליקוריץ

שורש ליקוריץ הוא תרופה מסורתית לבעיות עיכול, כולל גז.נחשב לסייע בהפחתת הגז על ידי גירוי ייצור מיצי עיכול.ניתן ליטול שורש ליקריץ כתה, תמיסה או כמוסה.

11.סודה לשתייה

סודה לשתייה היא תרופה ביתית פופולרית לבעיות עיכול, כולל גז.נחשב לסייע בהפחתת הגז על ידי נטרול חומצות קיבה.כדי להשתמש בסודה לשתייה לגז, מערבבים כפית אחת בכוס מים ושותה אותה לפני הארוחות.

12.מיץ אלוורה

מיץ אלוורה הוא תרופה פופולרית לבעיות עיכול, כולל גז.נחשב לסייע בהפחתת הגז על ידי גירוי ייצור מיצי עיכול.כדי להשתמש במיץ אלוורה לגז, מערבבים כף אחת בכוס מים ושתה אותו לפני הארוחות.

13.מי לימון

מי לימון הם פופותרופה ביתית לבעיות עיכול, כולל גז

סיכום

מאמר זה בוחן 16 תרופות של סבתא מיוחדת ובטוחה למה לעשות נגד גז.זה כולל טיפים פשוטים כמו תה ג’ינג’ר, שתיית הרבה מים והימנעות ממזונות מסוימים, כמו גם אסטרטגיות מתקדמות יותר כמו נטילת פרוביוטיקה ותרגול יוגה.טיפים אלה יכולים לעזור להקל על תסמיני גז ותסמיני עיכול אחרים, תוך מתן הקלה ללא צורך במדדים דרסטיים יותר.

מה לעשות נגד גז – 16 תרופות של סבתא מיוחדת ובטוחה

גז הוא חוויה לא נוחה ומביכה, אך ישנם מגוון של סעדים של סבתא שיכולים לעזור להפחית את כמות הגז שאדם חווה.להלן 16 טיפים שניתן להשתמש בהם כדי להפחית את הגז והתסמינים הנלווים אליו:

1.לשתות הרבה מים

שתיית מים רבים לאורך היום יכולה לעזור במניעת גז ובעיות עיכול אחרות.מים עוזרים לשטוף רעלים ובזבוז מהגוף, והם יכולים גם לעזור להפחית את הנפיחות והעצירות.

2.הימנע ממזונות מסוימים

מזונות מסוימים יכולים להוביל לעלייה בגז.ידוע כי שעועית, ברוקולי, כרוב, מוצרי חלב, בצל ודגנים מלאים גורמים לגז.הגבלת או הימנעות ממזונות אלה יכולה לעזור להפחית את כמות הגז שאדם חווה.

3.אכלו ארוחות קטנות יותר

אכילת ארוחות קטנות יותר יכולה לעזור להפחית את הגז.אכילת ארוחות גדולות יותר עלולה לגרום לבטן לעבוד קשה יותר לעיכול המזון, מה שמוביל ליותר גז.אכילת ארוחות קטנות יותר ותדירות יותר יכולה להקל על העיכול ולהפחית את הגז.

4.תרגיל באופן קבוע

פעילות גופנית באופן קבוע יכולה לעזור להפחית את הגז.פעילות גופנית יכולה לעזור להפחית את הלחץ, מה שעלול להוביל לגז, וזה יכול גם לעזור בשיפור העיכול.

5.לועס אוכל לאט

לעיסת מזון לאט ויסודית יכולה לעזור להפחית את הגז.זה מאפשר לגוף לעכל אוכל ביתר קלות, ולהפחית את כמות הגז המיוצר.

6.נסה תה ג’ינג’ר

תה ג’ינג’ר יכול להוות תרופה מועילה לגז ובעיות עיכול אחרות.זה יכול לעזור להפחית את הנפיחות ויכול גם לעזור בשיפור העיכול.

7.קח פרוביוטיקה

פרוביוטיקה מועילה להפחתת הגז.פרוביוטיקה יכולה לעזור לאזן את החיידקים במעיים, שיכולים לעזור להפחית את הגז.

8.הימנע ממשקאות מוגזים

משקאות מוגזים יכולים להוביל לעלייה בגז.הימנעות משקאות אלה יכולה לעזור להפחית את הגז.

9.הימנע מללעוס מסטיק

מסטיק לעיסה יכול לגרום לעלייה בגז.הימנעות מסטיק יכולה לעזור להפחית את הגז.

10.הימנע ממשקאות ממותקים

משקאות ממותקים יכולים להוביל לעלייה בגז.הימנעות משקאות ממותקים יכולה לעזור להפחית את הגז.

11.הימנע מעישון

עישון יכול להוביל לעלייה בגז.הימנעות מעישון יכולה לעזור להפחית את הגז.

12.לאכול פירות וירקות

אכילת פירות וירקות יכולה לעזור להפחית את הגז.פירות וירקות עשירים בסיבים תזונתיים, שיכולים לעזור בשיפור העיכול ולהפחתת הגז.

13.הימנע מממתיקים מלאכותיים

ממתיקים מלאכותיים יכולים להוביל לעלייה בגז.הימנעות מממתיקים מלאכותיים יכולה לעזור להפחית את הגז.

14.תרגול יוגה

יוגה יכולה להיות תרופה מועילה לגז.יוגה יכולה לעזור להפחית את הלחץ ושיפור העיכול, מה שיכול לעזור להפחית את הגז.

15.הימנע מבגדים צמודים

לבישת בגדים צמודים יכולה להוביל לעלייה בגז.הימנעות מבגדים צמודים יכולה לעזור להפחית את הגז.

16.נסה זרעי שומר

זרעי שומר יכולים להוות תרופה מועילה לגז.זרעי שומר יכולים לעזור להפחית את הנפיחות ויכולים גם לעזור בשיפור העיכול.

שאלות נפוצות

ש: מה אני יכול לעשות כדי להפחית את הגז?

ת: ישנם מגוון דברים שאתה יכול לעשות כדי להפחית את הגז.שתיית הרבה מים, הימנעות מאוכלים מסוימים, אכילת ארוחות קטנות יותר, פעילות גופנית באופן קבוע, לועס אוכל לאט, מנסה תה ג’ינג’ר, נטילת פרוביוטיקה, הימנעות משקאות מוגזים, הימנעות מלעוסת מסטיק, הימנעות משקאות סוכרים, הימנעות מעישון

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן