דף הבית » תרופות סבתא » לימפדמה – 2 תרופות סבתות המבוססות על מרכיבים טבעיים ושימושיים
dcddedadded daadaddaddaa daddaaddaa ddedddadaddaa dadc dedadb

לימפדמה – 2 תרופות סבתות המבוססות על מרכיבים טבעיים ושימושיים

מהי לימפדמה?

לימפדמה היא הצטברות של נוזל ברקמה הרכה, בדרך כלל בזרועות וברגליים, הנגרמת על ידי מערכת לימפה לקויה או חסומה.זה יכול לגרום לנפיחות, כבדות, כאביות, הידוק ותסמינים אחרים.לימפדמה יכולה להיות מצב מאוד לא נוח ומתיש.

מערכת הלימפה היא רשת מורכבת של כלי שיט וצמתים המסייעים לנו לסנן רעלים, חיידקים וחומרים אחרים מגופנו.כאשר מערכת הלימפה חסומה, חומרים אלה יכולים להצטבר ברקמה הרכה ולגרום לימפדמה.

2 תרופות לסבתות ללימפדמה

ישנם טיפולים רבים ללימפדמה שיכולים לעזור להפחית נפיחות ולשפר את הסימפטומים.אחד הטיפולים היעילים ביותר מכונה “תרופות לסבתות” – מרכיבים טבעיים ושימושיים ששימשו במשך מאות שנים לטיפול בלימפה.להלן שתיים מהתרופות היעילות ביותר לסבתא המסייעות בהפחתת הנפיחות ולשפר את הסימפטומים של לימפדמה.

1.חומץ תפוחים

חומץ תפוחים הוא תרופה טבעית ללימפדמה ששימשה במשך מאות שנים.הוא מכיל מגוון ויטמינים ומינרלים שיכולים לעזור להפחית נפיחות ולשפר את הסימפטומים.כדי להשתמש בחומץ תפוחים ללימפדמה, מערבבים כף אחת של חומץ תפוחים עם כוס מים חמים.שתו תערובת זו פעמיים ביום לקבלת התוצאות הטובות ביותר.

2.מלחי אפסום

מלחי EPSOM הם תרופה טבעית ללימפדמה שיכולה לעזור להפחית נפיחות ולשפר את הסימפטומים.כדי להשתמש במלחי אפסום ללימפדמה, ממיסים שתי כוסות של מלחי אפסום באמבט חם.משרים באמבטיה במשך 15 עד 20 דקות כדי לעזור להפחית נפיחות ולשפר את הסימפטומים.

טיפ ייחודי ומועיל

בנוסף לשימוש בתרופות טבעיות אלה, חשוב לנוע ככל האפשר כדי להפחית את הנפיחות ולשפר את הסימפטומים.פעילות גופנית יכולה לעזור לעורר את מערכת הלימפה ולהפחית את הנפיחות באזורים שנפגעו.מתיחות עדינות ופעילות אירובית אור מועילה ביותר ללימפה.

לימפדמה היא מצב בו מערכת הלימפה אינה מסוגלת לנקז ביעילות נוזלים מרקמות הגוף, מה שמוביל לנפיחות בגפיים.זהו מצב חמור שיכול להוביל לכאב, אי נוחות וסיבוכים בריאותיים אחרים.למרבה המזל, ישנם מגוון של תרופות וטיפולים טבעיים שיכולים לעזור בניהול תסמיני לימפדמה.שניים מהתרופות הפופולריות ביותר הן תרופות סבתות, שהן תרופות צמחיות מסורתיות העשויות מרכיבים טבעיים ושימושיים.

מכשף לוז

Hitch Hazel היא אחת התרופות הסבתות הפופולריות ביותר ללימפדמה.זהו מענק טבעי המשמש באופן מסורתי להפחתת נפיחות ודלקת.ניתן ליישם אותו באופן אקטואלי על האזור המושפע, והוא זמין גם בתמיכות או כמוסות.ידוע כי Hitch Hazel משפר את זרימת הדם ומפחית את הנפיחות בגפיים, כמו גם מפחית כאב ואי נוחות.

חומץ תפוחים

חומץ תפוחים הוא עוד רפואה סבתא פופולרית ללימפדמה.זהו מענק טבעי הידוע בתכונותיו האנטי דלקתיות.ניתן ליישם חומץ תפוחים ישירות על האזור הפגוע או להילקח באופן פנימי בצורה של טוניק או קפסולה.ידוע שהוא מפחית את הנפיחות ומשפר את זרימת הדם, כמו גם מפחית כאב ואי נוחות.

תרופות טבעיות אחרות ללימפדמה

בנוסף לחומץ המכשפה וחומץ תפוחים, ישנם מגוון של תרופות טבעיות אחרות שיכולות לעזור בניהול תסמיני לימפדמה.אלו כוללים:

 • טיפול בעיסוי
 • פעילות גופנית
 • טיפול בדחיסה
 • תוספי צמחים
 • שינויים תזונתיים
 • דיקור סיני
 • הידרותרפיה

ידוע כי טיפולים אלה מסייעים בהפחתת הנפיחות, לשפר את זרימת הדם ולהפחית את אי הנוחות.חשוב לדבר עם הרופא שלך לפני שתנסה טיפולים חדשים.

סיכום

לימפדמה היא C רציניondition שיכול להוביל לכאב, אי נוחות וסיבוכים בריאותיים אחרים.למרבה המזל, ישנם מגוון של תרופות וטיפולים טבעיים שיכולים לעזור בניהול תסמיני לימפדמה.שניים מהתרופות הפופולריות ביותר הן תרופות סבתות, כמו מכשפה לוז וחומץ תפוחים.בנוסף לשני התרופות הללו, ישנם מגוון תרופות טבעיות אחרות שיכולות לעזור בניהול תסמיני לימפדמה.חשוב לדבר עם הרופא שלך לפני שתנסה טיפולים חדשים.

שאלות נפוצות

 • מהי לימפדמה? לימפדמה היא מצב בו מערכת הלימפה אינה מסוגלת לנקז ביעילות נוזלים מרקמות הגוף, מה שמוביל לנפיחות בגפיים.זהו מצב רציני שיכול להוביל לכאב, אי נוחות וסיבוכים בריאותיים אחרים.
 • מהן תרופות סבתות? תרופות סבתות הן תרופות צמחיות מסורתיות העשויות ממרכיבים טבעיים ושימושיים.לעתים קרובות הם משמשים להפחתת נפיחות, לשפר את זרימת הדם ולהפחתת כאב ואי נוחות.
 • אילו תרופות טבעיות אחרות זמינות ללימפדמה? תרופות טבעיות אחרות ללימפדמה כוללות טיפול בעיסוי, פעילות גופנית, טיפול בדחיסה, תוספי צמחים, שינויים תזונתיים, דיקור סיני והידרותרפיה.

לימפדמה היא מצב קשה שניתן לנהל באמצעות תרופות וטיפולים טבעיים.מכשפה לוז וחומץ תפוחים הן שתי תרופות סבתות פופולריות שיכולות לעזור להפחית נפיחות ושיפור זרימת הדם.בנוסף, קיימים מגוון של תרופות טבעיות אחרות, כמו טיפול בעיסוי, פעילות גופנית, טיפול בדחיסה, תוספי צמחים, שינויים תזונתיים והידרותרפיה.חשוב לדבר עם הרופא שלך לפני שתנסה טיפולים חדשים.למידע נוסף על Lymphedema, בקר בדף הוויקיפדיה בנושא לימפדמה .

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן