דף הבית » תרופות סבתא » כאבי שיניים לתינוקות – 21 תרופות של סבתא המומלצות על ידי מומחים והמטבח
dbddd daddadddd dcdaaddaddaddaa daadaddaddaa dadc daddaad d

כאבי שיניים לתינוקות – 21 תרופות של סבתא המומלצות על ידי מומחים והמטבח

כאשר תינוק בקיעת שיניים, יכול להיות הרבה אי נוחות וכאב.טבעי שהורה ירצה למצוא דרכים להקל על הכאב של התינוק.אמנם אין פיתרון בגודל אחד מתאים לכל כאבי שיניים לתינוקות, אך ישנם כמה תרופות טבעיות שיכולות לעזור.במאמר זה נחקור כמה מהתרופות המומלצות ביותר עבור כאבי שיניים לתינוקות, כמו גם כמה טיפים לשימוש בהם בבטחה וביעילות.

הסעדים של סבתא

ישנם תרופות מסורתיות רבות לכאבי שיניים לתינוקות שהועברו מדור לדור.להלן כמה מהתרופות הפופולריות ביותר שמומחים ממליצים לנסות:

 • קומפרס קר, כמו בד קר או כף קרה, מיושם על הפנים או החניכיים.
 • גרגר עם מי מלח חמים.
 • לעסות את החניכיים של התינוק באצבע נקייה.
 • הציעו לתינוק טבעת בקיעת שיניים קרה או צעצוע אחר בקיעת שיניים.
 • תן לתינוק ביסקוויט בקיעת שיניים קשה ונטול סוכר.
 • שפשף את החניכיים של התינוק במטלית כביסה נקייה.
 • החל כמות קטנה של שמן ציפורן על החניכיים של התינוק.
 • מערבבים 1/2 כפית סודה לשתייה ב 1/2 כוס מים חמים ושימוש בשטיפת פה.
 • מערבבים 1/2 כפית תה קמומיל ב 1/2 כוס מים חמים ושימוש בשטיפת פה.

שימוש במרכיבי מטבח

בנוסף לתרופות מסורתיות, ישנם כמה מרכיבי מטבח שניתן להשתמש בהם כדי לעזור להרגיע את כאב השיניים של התינוק.להלן כמה מהתרופות הפופולריות ביותר:

 • שפשף את החניכיים של התינוק במטלית כביסה נקייה ספוגה בתערובת של חלק אחד וחלק אחד חומץ.
 • תן לתינוק חתיכה קטנה של מלפפון קלוף ללעוס עליו.
 • מערבבים 1/2 כפית קינמון טחון ב 1/2 כוס מים חמים ושימוש בשטיפת פה.
 • מערבבים 1/2 כפית ג’ינג’ר טחון בתוך 1/2 כוס מים חמים ושימוש בשטיפת פה.
 • מערבבים 1/2 כפית שום כתוש ב 1/2 כוס מים חמים ושימוש בשטיפת פה.
 • מערבבים 1/2 כפית כורכום ב 1/2 כוס מים חמים ושימוש בשטיפת פה.

טיפ בטיחות

חשוב לזכור שחלק מהתרופות הללו לא יתאימו לכל התינוקות.לפני שתשתמש באחד מהתרופות הללו, חשוב להתייעץ עם ספק שירותי הבריאות של תינוקך כדי להבטיח שזה יהיה בטוח לתינוק שלך.בנוסף, חשוב לוודא שהתרופה אינה חמה מדי או קרה מדי לפני שמריחה אותה על החניכיים של התינוק שלך.

בסך הכל, ישנם תרופות רבות ושונות לכאבי שיניים לתינוקות שניתן להשתמש בהם כדי לעזור להרגיע את אי הנוחות של התינוק.החל מהתרופות המסורתיות שהועברו מדור לדור ועד מרכיבי מטבח, ישנן הרבה אפשרויות לבחירה.עם זאת, חשוב לזכור לבדוק תמיד עם ספק שירותי הבריאות של התינוק שלך לפני שתנסה אף אחד מהתרופות הללו כדי לוודא שהם בטוחים ויעילים עבור הקטנה שלך.

אלטרנטיבות לתרופות של סבתא

בעוד שרבים מהסעדים של הסבתא המומלצים על ידי מומחים והמטבח יעילים ובטוחים, ישנן כמה אלטרנטיבות שעשויות להתאים יותר למצבך הספציפי.לדוגמה, ישנן תרופות מסוימות ללא מרשם (OTC) שיכולות לספק הקלה מכאבי כאב שיניים, כמו איבופרופן או אצטמינופן.תרופות אלה יכולות לספק הקלה זמנית בכאב בזמן שאתה מחכה שרופא השיניים יהיה זמין לטיפול.בנוסף, ישנם תרופות ביתיות מסוימות שיכולות לספק הקלה מכאבי כאב שיניים, כמו גרגר עם מי מלח חמים או יישום דחיסה קרה על האזור הפגוע.

מניעת כאבי שיניים לתינוקות

בנוסף לטיפול בכאבי שיניים לתינוקות, חשוב לנקוט בצעדים כדי למנוע מהם להתרחש מלכתחילה.הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא לתרגל היגיינת פה טובה על בסיס יומי.זה כולל צחצוח וחוט דנטלי שיני התינוק שלך פעמיים ביום, כמו גם לתזמן בדיקות רגילות אצל רופא שיניים.בנוסף, חשוב להגביל את צריכת התינוק שלך של סוכרים ו- ACIDIC Foods, שיכול לתרום לעששת.

גורמים נפוצים לכאבי שיניים לתינוקות

כאבי שיניים לתינוקות יכולים להיגרם על ידי מגוון גורמים שונים, כולל היגיינת הפה לקויה, אכילת מזונות סוכרים וחומציים ואפילו בקיעת שיניים.בנוסף, חללים, מחלות חניכיים וזיהום יכולים גם לגרום כאבי שיניים לתינוקות.חשוב לזהות את הגורם לכאב השיניים כדי לקבוע את דרך הפעולה הטובה ביותר לטיפול.

שאלות נפוצות על כאבי שיניים לתינוקות

 • מהם הגורמים השכיחים ביותר לכאבי שיניים לתינוק? הגורמים השכיחים ביותר לכאבי שיניים לתינוק הם היגיינת דרך הפה לקויה, אכילת מזון סוכרי וחומצי, בקיעת שיניים, מחלות חניכיים וזיהום.
 • כיצד אוכל למנוע את התינוק שלי להשיג כאבי שיניים? הדרך הטובה ביותר למנוע כאבי שיניים לתינוק היא לתרגל היגיינת דרך הפה טובה על ידי צחצוח והחמצת שיני התינוק שלך פעמיים ביום, כמו גם תזמון בדיקה רגילה-אפ עם רופא שיניים.בנוסף, חשוב להגביל את צריכת המזונות הסוכרים והחומציים של תינוקך, שיכולים לתרום לעששת.
 • מהן כמה אלטרנטיבות לתרופות של סבתא? כמה אלטרנטיבות לתרופות של סבתא כוללות תרופות ללא מרשם כמו איבופרופן או אצטמינופן, כמו גם תרופות ביתיות מסוימות כמו גרגר עם מי מלח חמים אוהחלת קומפרס קר על האזור המושפע.

לסיכום, כאבי שיניים לתינוקות יכולים להיות כואבים ומדאיגים עבור ההורים, אך ישנן מספר דרכים לטפל ולמנוע אותן.הסעדים של סבתא המומלצים על ידי מומחים והמטבח יכולים לספק הקלה מכאבי כאב שיניים, כמו גם אלטרנטיבות אחרות כמו תרופות OTC ותרופות ביתיות.בנוסף, חשוב לתרגל היגיינת דרך הפה טובה ולהגביל מזון סוכרי וחומצי על מנת למנוע כאבי שיניים לתינוקות מלכתחילה.

למידע נוסף על כאבי שיניים לתינוקות, בקרו ב wikipedia.org לקבלת הגדרה מקיפה.

אם אתה חושב שהתינוק שלך עשוי לסבול מכאב שיניים, חשוב לפנות לטיפול רפואי מרופא השיניים שלך בהקדם האפשרי.עם הטיפול הנכון, ניתן לנהל ולמנע את כאב השיניים של תינוקך בעתיד.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן