דף הבית » תרופות סבתא » כִּנִים

כִּנִים

מה הם כינים?

כינים הם חרקים קטנים, חסרי כנפיים, טפיליים הניזונים מדם של בני אדם ויונקים אחרים, כולל חתולים וכלבים.הם נמצאים לרוב בקרקפת, אך הם יכולים לחיות גם באזורים אחרים בגוף, כמו אזור הערווה ובתי השחי.כינים מדבקות ביותר ומפורשות באמצעות קשר ישיר עם אדם שורץ, או על ידי שיתוף פריטים כמו כובעים, מסרקים ומצעים.

סימנים ותסמינים של כינים

הסימנים והתסמינים הנפוצים ביותר של כינים כוללים גירוד, אדמומיות וחורות בקרקפת.אם אתה חושד שיש לך או למישהו אחר במשפחתך כינים, חשוב לפנות לטיפול רפואי.הרופא שלך עשוי לבצע בדיקה גופנית ועשוי להמליץ גם על בדיקת מעבדה כדי לאשר את האבחנה.

טיפול בכינים

טיפול בכינים כרוך בדרך כלל בשימוש בשמפו או שמנת תרופית כדי להרוג את הכינים והביצים שלהם.מוצרים אלה זמינים ללא מרשם או לפי מרשם.במקרים מסוימים, יתכן שיהיה צורך להשתמש בטיפולים נוספים, כמו סירוק השיער עם מסרק NIT, כדי להסיר את הכינים והביצים.

מניעת כינים

הדרך הטובה ביותר למנוע כינים היא להימנע ממגע ישיר עם אדם שורץ, וגם להימנע משיתוף פריטים כמו כובעים, מסרקים ומצעים.כמו כן, חשוב לשמור על שיער נקי ומוברש באופן קבוע, מכיוון שזה יכול לעזור להפחית את הסיכון להתפשטות כינים.

טיפ מועיל

חשוב לזכור שכינים יכולות לחיות עד 48 שעות בסביבה מחוץ לגוף, ולכן חשוב לשטוף מצעים, מגבות ובגדים במים חמים ולייבש אותם בסביבה חמה כדי להרוג כל כינים או ביציםושטיחים שואבים, ריהוט ומשטחים אחרים יכולים גם לעזור להפחית את הסיכון להתפשטות.

ניתן לטפל בהנפקות בכינים בבית עם תרופות ללא מרשם או מרשם מרשם.מוצרים ללא מרשם מכילים בדרך כלל קוטלי חרקים כמו פירטרין או פרמטרין, וניתן להשתמש בהם לטיפול בכינים למבוגרים ובביצים שלהם.תרופות מרשם הן בדרך כלל יעילות יותר ועשויות להיות נחוצות לצורך התפשטות חמורה יותר.

סירוק כינים וניטים

כחלק מהטיפול בכינים, חשוב להסיר את הכינים והביצים שלהם (NITs) מהשיער.ניתן לעשות זאת עם מסרק שיניים עדינות, או מסרק NIT מיוחד, שנועד להסיר כינים וניטים.התהליך כולל סירוק דרך השיער, קטע אחר קטע, כדי להסיר את הכינים וה- NITs.יש לחזור על תהליך זה מספר פעמים בשבוע למשך שבועיים לפחות כדי להבטיח שכל הכינים וה- NITs יוסרו.

מניעת התפשטות כינים

בנוסף לטיפול בכינים, חשוב לנקוט צעדים למניעת התפשטות כינים לאחרים.זה כולל הימנעות משיתוף בגדים, כובעים, מסרקים ופריטים אחרים שעלולים להיות מזוהמים בכינים.חשוב גם לשטוף את כל המצעים, הבגדים ופריטים אחרים שעלולים להגיע במגע עם הכינים במים חמים ואז לייבש אותם על הגדרת החום הגבוה.שטיחים וריהוט שואבים יכולים לעזור גם בהסרת הכינים והביצים שלהם.

שאלות נפוצות על כינים

מהי הדרך הטובה ביותר לטפל בכינים?

הדרך הטובה ביותר לטפל בכינים היא להשתמש בשילוב של תרופות ללא מרשם או מרשם ולסרק את הכינים והביצים שלהם (NITs) באמצעות מסרק שיניים עדינות או מסרק NIT מיוחד.

כיצד אוכל למנוע התפשטות של כינים?

כדי למנוע התפשטות של כינים, הימנע משיתוף בגדים, כובעים, מסרקים ופריטים אחרים שעלולים להיות מזוהמים בכינים.שוטפים את כל המצעים, הבגדים ופריטים אחרים שעשויים להגיע במגע עם הכינים במים חמים ואז מייבשים אותם על הגדרת החום הגבוהה.שטיחים וריהוט שואבים יכולים לעזור גם בהסרת הכינים והביצים שלהם.

מסקנה

כינים הם חרקים טפיליים קטנים העלולים לגרום לגירוד ואי נוחות.הם יכולים להתפשט באמצעות קשר הדוק עם אדם נגוע, או באמצעות שיתוף בגדים, כובעים וקומבים.אינפטיו בכיניםניתן לטפל ב- NS בבית עם תרופות ללא מרשם או תרופות מרשם, כמו גם על ידי סירוק הכינים והביצים שלהם.כדי למנוע התפשטות של כינים, חשוב להימנע משיתוף פריטים עם אדם נגוע ולשטוף ולבקש את כל המצעים והבגדים שעלולים להגיע במגע עם הכינים. כינים הם בעיה שכיחה, אך עם טיפול ומניעה נאותים ניתן לבטל אותם.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן