דף הבית » תרופות סבתא » טרום-פסקורציה
ddaddd dadadaddadadd

טרום-פסקורציה

מה זה טרום-פוברטי?

טרום-הפרה היא פרק זמן בחייו של ילד כאשר גופם מתחיל לעבור שינויים גופניים כאשר הם עוברים מילדות לגיל ההתבגרות.במהלך תקופה זו השינויים בגוף יכולים להיות מהירים ואינטנסיביים.זה גם בתקופה זו שילדים יתחילו לחוות את ההשפעות הפסיכולוגיות והרגשיות של מעבר גיל ההתבגרות.

קדם-הפרה בדרך כלל מתחילה בסביבות גיל 8 או 9 ויכולה להימשך עד גיל 13. במהלך תקופה זו ילדים חווים מגוון רחב של שינויים, פיזיים ורגשיים כאחד.זוהי תקופה מכריעה שבמהלכה יש לתת לילדים את התמיכה וההנחיות הדרושים להם כדי לעזור להם לנווט בזמן המעבר הזה.

שינויים פיזיים של טרום-פואה

במהלך הפרירציה לפני כן, הגוף מתחיל לעבור שינויים גופניים כשהוא מתכונן לגיל ההתבגרות.שינויים אלה יכולים להשתנות מאוד מילד לילד.

שינויים פיזיים במהלך הפסקות יכולים לכלול:

  • גדל גבוה יותר
  • פיתוח מאפייני מין משניים, כמו שיער גוף, ניצני שד וקול עמוק יותר
  • צמיחת צמיחה
  • פיתוח אקנה
  • פיתוח מגוון רחב יותר של רגשות
  • שינויים בצורת הגוף
  • צמיחת שיער ערווה ושחיקה

שינויים רגשיים של טרום-פסקציה

בנוסף לשינויים הגופניים, טרום-פסקציה יכולה גם להביא לשינויים רגשיים ופסיכולוגיים.שינויים אלה יכולים להיות בדיוק כמו אם לא יותר, אינטנסיביים מהשינויים הגופניים.במהלך לפני הפרידה, ילדים יכולים להיות מודעים יותר לעצמם, להתחיל להשוות את עצמם לבני גילם ולהיות מודעים יותר למראה הפיזי שלהם.

הם עשויים להיות מודעים יותר לזהותם המגדרית ולמיניות שלהם, ולהתחיל לחקור את רגשותיהם בתחומים אלה.טרום-פסקציה יכולה להיות גם זמן של תפיסת מצב רוח מוגברת ורגשות משתנים.

טיפ ייחודי ומועיל

אחת הדרכים הטובות ביותר לעזור לילדים לנווט לפני הפקודה היא לספק להם מידע ותמיכה.שוחח עם ילדך על השינויים שהם עוברים והודיע להם שהשינויים הללו הם נורמליים ובריאים.בילוי יחד ודיבורים באופן גלוי יכול לעזור לבנות אמון והבנה.

זה יכול להיות מועיל לספק לילדכם ספרים וחומרים המתאימים לגיל על גיל ההתבגרות ושינויי הגוף.זה יכול לעזור להם להבין מה הם עוברים ולספק להם מרחב בטוח לשאול כל שאלה שיש להם.

לפני הפסקות היא תקופה של התפתחות פיזית ורגשית מהירה בקרב ילדים, בדרך כלל המתרחשת בין הגילאים 8 ו -12. בשלב זה ישנם מספר שינויים המתרחשים בגוף.ניתן לחלק שינויים פיזיים אלה לשלוש קטגוריות עיקריות: צמיחה והתפתחות, שינויים ברבייה ושינויים רגשיים.

צמיחה ופיתוח

אחד השינויים הבולטים ביותר במהלך טרום ההשתתפות הוא פרץ הצמיחה.במהלך תקופה זו, ילדים יגדלו ויעלו במשקל ככל שמתפתחים עצמותיהם ושריריהם.בנות נוטות לחוות את קפיצת הצמיחה מוקדם יותר מאשר בנים.ככל שהילד יגדל, הם גם יתחילו לפתח מאפיינים מיניים משניים כמו שדיים אצל בנות ושיער פנים אצל בנים.

שינויים ברבייה

במהלך ההשתתפות, ילדים יחוו שינויים במערכות הרבייה שלהם.בנות יתחילו לחוות מחזור וסת רגיל ויתחילו לייצר ביצים.בנים יתחילו לייצר זרע ויחווה עלייה ברמות הטסטוסטרון.

שינויים רגשיים

במהלך ההשתתפות, ילדים יחוו מגוון של שינויים רגשיים.הם עשויים להיות מודעים יותר לרגשותיהם שלהם ולרגשותיהם של אחרים.הם עשויים להיות עצמאיים ואסרטיביים יותר, ועשויים להתחיל להטיל ספק בסמכות.הם עשויים גם להתחיל לחוות רגשות חזקים כמו חרדה, כעס ועצב.

ניהול טרום-פוברטי

טרום-פסקורציה היא תקופה של שינוי מהיר, אך ישנם כמה צעדים שההוריםומטפלים יכולים לקחת כדי לעזור לילדים לנהל את המעבר.

ספק תמיכה

חשוב להורים ולמטפלים לספק תמיכה רגשית ולהיות זמינים לענות על שאלות.עזרה לילדים להבין מה קורה לגופם ומדוע יכול לעזור להפחית חרדה ובלבול.חשוב גם לילדים סביבה בטוחה ותומכת בה ניתן לבטא את רגשותיהם.

עודדו הרגלים בריאים

במהלך ההשתתפות לפני כן, חשוב לילדים לפתח הרגלים בריאים כמו אכילת תזונה מאוזנת וקבלת פעילות גופנית סדירה.זה יעזור להם להישאר בריאים ולנהל את השינויים הגופניים והרגשיים שהם חווים.

שאלות נפוצות

  • מה זה טרום-פרת? לפני הפרתות היא תקופה של התפתחות פיזית ורגשית מהירה אצל ילדים, בדרך כלל מתרחשת בין הגילאים 8 עד 12.
  • אילו שינויים מתרחשים במהלך טרום-הפרה? במהלך לפני ההשתתפות, ילדים יחוו פרחת צמיחה, שינויי רבייה ושינויים רגשיים.
  • כיצד הורים יכולים לעזור לילדיהם לנהל טרום-פואה? הורים צריכים לספק תמיכה רגשית, לעודד הרגלים בריאים ולהיות זמינים לענות על שאלות.

טרום-פוברטי הוא תקופה מאתגרת ומרגשת בחייו של ילד.עם התמיכה הנכונה, ילדים יכולים לנווט בהצלחה בתקופה זו של שינויים פיזיים, רגשיים ופסיכולוגיים.חשוב להורים ולמטפלים לספק תמיכה רגשית, לעזור לילדים להבין את השינויים שלהם ולעודד הרגלים בריאים.

wikipedia.org מגדיר את הטרף-פוברציה כתקופה בחייו של הילד כאשר מתחילים השינויים הגופניים והרגשיים של גיל ההתבגרות.במהלך תקופה זו מערכות הרבייה של בנים ונערות כאחד מתחילות להתפתח, והילד יחווה קפיצת צמיחה.בנוסף, הם יחוו מגוון של שינויים רגשיים שידרשו תמיכה מצד הורים ומטפלים.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן