דף הבית » תרופות סבתא » טיפול בלחץ דם נמוך – 7 תרופות של סבתא בריאה ולא מרשם

טיפול בלחץ דם נמוך – 7 תרופות של סבתא בריאה ולא מרשם

יתר לחץ דם: טיפול בסעדים של סבתא
יתר לחץ דם, או לחץ דם נמוך, הוא מצב רפואי בו לחץ הדם בעורקים נמוך מהרגיל.זה יכול להיות סימן למצב רפואי בסיסי כמו אנמיה, ליקויים תזונתיים, סוכרת, מחלות לב או מחלת כליות.אמנם בדרך כלל לחץ דם נמוך אינו גורם לדאגה, אך הוא יכול לגרום לאדם להרגיש קלוש, קליל ראש וסחרחורת.למרבה המזל, ישנן מספר דרכים לטפל בלחץ דם נמוך באופן טבעי עם תרופות ללא מרשם, שחלקן ייתכן שסבתא שלך השתמשה.

תרופות צמחי מרפא

על פי ההערכה, עשבי תיבול מועילים למגוון מחלות, והם יכולים להיות דרך נהדרת לטפל באופן טבעי בלחץ דם נמוך.עשבי תיבול רבים מכילים תרכובות שיכולות לעזור להגדיל את זרימת הדם ולהפחתת הדלקת.

ג’ינג’ר

ג’ינג’ר הוא תרופה צמחית נפוצה למגוון תנאים, כולל יתר לחץ דם.זה יכול לעזור בשיפור זרימת הדם ולהחזיר את לחץ הדם לשגרה.כדי להשתמש בג’ינג’ר כתרופה ללחץ דם נמוך, נסה להוסיף כמה פרוסות ג’ינג’ר טרי לכוס מים חמים ולשתות אותם כתה.

פלפל קאיין

פלפל קאיין משמש זה מכבר כתרופה למגוון מחלות, כולל לחץ דם נמוך.זה יכול לעזור בשיפור זרימת הדם ולהפחתת הדלקת.כדי להשתמש בפלפל קאיין כתרופה ליתר לחץ דם, נסה להוסיף קמצוץ של פלפל קאיין לכוס מים חמים ולשתות אותו כתה.

שינויים באורח החיים

ביצוע שינויים באורח החיים יכול גם לעזור לטפל באופן טבעי בלחץ דם נמוך.ביצוע שינויים בתזונה ושגרת האימונים שלך יכול לעזור בשיפור זרימת הדם ולהפחתת הדלקת, מה שיכול לעזור להחזיר את לחץ הדם שלך לשגרה.

שינויים בתזונה

ביצוע שינויים בתזונה שלך יכול לעזור לטפל באופן טבעי בלחץ דם נמוך.אכילת תזונה מאוזנת העשירה בפירות, ירקות ודגנים מלאים יכולה לעזור בשיפור זרימת הדם ולהפחתת הדלקת.בנוסף, הוספת מזונות עשירים בחומצות שומן אומגה 3, כמו דגים שומניים, אגוזים וזרעים, יכולה לעזור להפחית את הדלקת ולשיפור זרימת הדם.

פעילות גופנית

פעילות גופנית באופן קבוע יכולה לעזור בשיפור זרימת הדם ולהפחתת הדלקת.נסה להשיג לפחות 30 דקות של פעילות גופנית מתונה עד נמרצת ביום.זה יכול לכלול הליכה, ריצה קלה, שחייה, רכיבה על אופניים או כל פעילות אחרת שמעלה את הדופק שלך.

טיפ ייחודי

שתיית שפע של נוזלים חשובה גם לשמירה על רמות לחץ דם בריאות.נסה לשתות לפחות 8 כוסות מים ביום כדי להישאר לחות ולעזור להפחית דלקת.

לסיכום, לחץ דם נמוך הוא מצב רפואי בו לחץ הדם בעורקים נמוך מהרגיל.אמנם בדרך כלל זה לא גורם לדאגה, אך זה יכול לגרום לאדם להרגיש קלוש, קליל וסחרחורת.למרבה המזל, ישנם מספר סעדים ללא מרשם כי סבתא שלך אולי נהגה לטפל בלחץ דם נמוך באופן טבעי.עשבי תיבול כמו ג’ינג’ר ופלפל קאיין יכולים לעזור בשיפור זרימת הדם ולהפחתת הדלקת.בנוסף, ביצוע שינויים באורח החיים כמו אכילת תזונה מאוזנת וקבלת פעילות גופנית קבועה יכולה לעזור לטפל באופן טבעי בלחץ דם נמוך.לבסוף, שתיית שפע של נוזלים חשובה לשמירה על רמות לחץ דם בריא.

היתרונות של הסעדים של סבתא ללחץ דם נמוך

הסעדים של סבתא קיימים כבר מאות שנים והם עדיין משמשים בתרבויות רבות לטיפול במגוון סוגיות בריאותיות.הסעדים של סבתא הם פתרונות טבעיים ולא מרשם ללחץ דם נמוך, והם יכולים להיות דרך נהדרת לטפל בנושא ללא התערבויות תרופות.תרופות אלה כוללות לעתים קרובות שינויים פשוטים באורח חיים, שינויים תזונתיים וטיפולים צמחיים והומאופתיים.

היתרונות של שימוש בסעדים של סבתא לטיפול בלחץ דם נמוך כוללים:

 • חסכוני: הסעדים של סבתא רבים הם לא יקרים ואינם דורשים Prescription.
 • בטוחים וטבעיים: הסעדים של סבתא מיוצרים בדרך כלל ממרכיבים טבעיים ונחשבים בדרך כלל לבטוחים לשימוש.
 • קל ליישום: לעתים קרובות קל לשלב את הסעדים של סבתא בשגרה היומית של האדם.
 • אין תופעות לוואי: התרופות של סבתא בדרך כלל אינן מייצרות תופעות לוואי שליליות.

הסעדים של סבתא ללחץ דם נמוך

הסעדים של סבתא ללחץ דם נמוך כוללים שינויים פשוטים באורח החיים, שינויים תזונתיים וטיפולים צמחיים והומיאופתיים.אמנם סעדים אלה אינם מהווים תחליף לטיפול רפואי, אך הם יכולים לעזור בשיפור הסימפטומים וקריאות לחץ הדם.

שינויים באורח החיים

ביצוע שינויים פשוטים באורח חיים יכול לעזור בשיפור לחץ הדם הנמוך.שינויים אלה כוללים:

 • הימנעות מקפאין ואלכוהול
 • פעילות גופנית באופן קבוע
 • שינה כראוי
 • ניהול רמות מתח
 • שתיית שפע של נוזלים

שינויים תזונתיים

ביצוע שינויים תזונתיים יכול גם לעזור בשיפור לחץ הדם הנמוך.שינויים תזונתיים אלה כוללים:

 • הגדלת צריכת הפירות והירקות
 • אכילת אוכלים עשירים באשלגן, כמו בננות ותרד
 • הפחתת צריכת מזון מעובד ומעודן
 • הגבלת צריכת נתרן
 • צריכת פחמימות מורכבות יותר, כמו דגנים מלאים

טיפולים צמחיים והומיאופתיים

ניתן להשתמש בטיפולים צמחיים והומאופתיים גם כדי לסייע בשיפור לחץ הדם הנמוך.טיפולים אלה כוללים:

 • ג’ינג’ר
 • שום
 • ginkgo biloba
 • Hawthorn
 • fenugreek

חשוב לציין כי יש להשתמש בזהירות בטיפולים צמחיים והומאופתיים ורק בהנחיית איש מקצוע בתחום הבריאות.

הסעדים של סבתא ללחץ דם נמוך יכולים להיות דרכים יעילות ובטוחות לסייע בשיפור הסימפטומים והקריאות.סעדים אלה כוללים שינויים פשוטים באורח החיים, שינויים תזונתיים וטיפולים צמחיים והומיאופתיים.חשוב לציין כי אין להשתמש בתרופות אלה כתחליף לטיפול רפואי וכי יש להשתמש בטיפולים צמחיים והומאופתיים בזהירות ורק בהנחיית איש מקצוע בתחום הבריאות.

שאלות נפוצות

מה היתרונות של השימוש בתרופות של סבתא ללחץ דם נמוך?

היתרונות של שימוש בסעדים של סבתא ללחץ דם נמוך כוללים להיות חסכוני, בטוח וטבעי, קל ליישום וללא תופעות לוואי.

מהן כמה מהתרופות של הסבתא ללחץ דם נמוך?

הסעדים של סבתא ללחץ דם נמוך כוללים שינויים פשוטים באורח חיים, שינויים תזונתיים וטיפולים צמחיים והומאופתיים.אלה כוללים הימנעות מקפאין ואלכוהול, פעילות גופנית באופן קבוע, שינה כראוי, ניהול רמות לחץ, שתיית שפע נוזלים, הגדלת צריכת הפירות והירקות, אכילת מזונות עשירים באשלגן, צמצום צריכת מזון מעובד ומעודן, הגבלת צריכת נתרן, צורכת יותרפחמימות מורכבות, כמו דגנים מלאים, ג’ינג’ר, שום, גינקו בילובה, עוזרד, וחילבה.

מסקנה

הסעדים של סבתא ללחץ דם נמוך יכולים להיות דרך יעילה ובטוחה לעזור בשיפור הסימפטומים והקריאות.סעדים אלה כוללים שינויים פשוטים באורח החיים, שינויים תזונתיים וטיפולים צמחיים והומיאופתיים.חשוב לציין כי אין להשתמש בתרופות אלה כתחליף לטיפול רפואי וכי יש להשתמש בטיפולים צמחיים והומאופתיים בזהירות ורק

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן