דף הבית » תרופות סבתא » זיהום באוזן לתינוק – 6 תרופות של סבתא מצוינת וסודית
dddddd dddddf dcdaaddadda daadaddaddaa dadc daddaad dedad

זיהום באוזן לתינוק – 6 תרופות של סבתא מצוינת וסודית

מהי זיהום באוזניים?

דלקות אוזניים אצל תינוקות הן אחת ממחלות הילדות הנפוצות ביותר, והם יכולים להיות כואבים מאוד.זיהום באוזניים מתרחש כאשר חיידקים או נגיף מצטבר באוזן התיכונה, וגורם לו להיות מודלק וכואב.דלקות אוזניים יכולות להיגרם על ידי דברים שונים, כולל הצטננות, אלרגיות או הצטברות נוזלים באוזן.מרבית זיהומי האוזניים יפתרו בעצמם, אך אם הם יחזרו או יימשכו יותר מכמה ימים, יש להתייעץ עם רופא בהקדם האפשרי.

6 הסעדים של סבתא לזיהום באוזן לתינוקות

כשמדובר בטיפול בזיהום באוזניים של התינוק, הורים רבים פונים לתרופות מסורתיות שהועברו לאורך דורות.אמנם ייתכן כי סעדים אלה לא מגובים על ידי עדויות מדעיות, אך הורים רבים נשבעים על ידיהם.להלן שישה מהתרופות הפופולריות ביותר של סבתא לטיפול בזיהומים באוזניים לתינוקות.

1.שמן שום

שום שימש זה מכבר כחומר אנטיבקטריאלי, ומאמר שהוא מסייע בהפחתת הדלקת.כדי להכין שמן שום, קח כמה שיני שום והטיל אותם בכמות קטנה של שמן זית למשך מספר שעות.לאחר מכן, מסננים את השמן ושופכים כמה טיפות לאוזן התינוק.וודא שהשמן לא חם מדי לפני השימוש בו.

2.חלב אם

על פי ההערכה, חלב אם הוא תרופה יעילה לזיהומים באוזניים.שים כמה טיפות חלב אם באוזן התינוק ותן לו לשבת כמה דקות.על פי ההערכה, תרופה זו מסייעת בהפחתת כאב ודלקת.

3.חומץ תפוחים

על פי ההערכה, חומץ תפוחים הוא תרופה יעילה לזיהומי אוזניים.מערבבים יחד כף אחת של חומץ סיידר תפוחים עם כוס מים חמים ומשתמשים בטפטפת כדי להכניס כמה טיפות מהתערובת לאוזן התינוק.

4.שמן זית

על פי ההערכה, שמן זית מסייע בהפחתת דלקת וכאב.שים כמה טיפות של שמן זית חם באוזנו של התינוק ותן לו לשבת כמה דקות.וודא שהשמן לא חם מדי לפני השימוש בו.

5.מיץ בצל

על פי ההערכה, הבצלים הם תרופה יעילה לזיהומים באוזניים.סוחטים את המיץ מבצל טרי ונותנים לו לשבת כמה דקות.ואז, הכניסו כמה טיפות של המיץ באוזנו של התינוק.

6.מי מלח

על פי ההערכה, מי מלח הם תרופה יעילה לזיהומים באוזניים.מערבבים יחד כפית מלח אחת עם כוס מים חמים ומשתמשים בטפטפת כדי לשים כמה טיפות מהתערובת לאוזן התינוק.

חשוב לזכור כי תרופות אלה אינן מוכחות מדעית כמטפלות בדלקות אוזניים אצל תינוקות.לפני שתנסה את כל הסעדים הללו, חשוב להתייעץ עם רופא כדי לוודא שהטיפול בטוח.חשוב גם לצפות בסימני זיהום, כמו חום, הקאות או ניקוז מהאוזן, ולפנות לרופא אם תסמינים אלה נמשכים.

טיפ מועיל אחד הוא תמיד לשמור על מדחום בהישג יד ולקחת את הטמפרטורה של תינוקך אם אתה חושד בזיהום באוזניים.זה יעזור לך לעקוב אחר התקדמות הזיהום ולקבוע אם הוא מחמיר או אם הטיפול עובד.

גורמים לדלקות אוזניים לתינוק

דלקות אוזניים אצל תינוקות נגרמות על ידי מגוון גורמים.הנפוץ ביותר הוא נוכחותם של חיידקים או נגיפים באוזן התיכונה.כאשר אורגניזמים אלה קיימים, הם יכולים לגרום לזיהום.גורמים אחרים שיכולים לתרום לזיהום באוזניים כוללים אלרגיות, חריגות אנטומיות וחשיפה לעשן סיגריות.

תסמינים של זיהומי אוזניים לתינוקות

הסימפטום השכיח ביותר לזיהום באוזניים אצל תינוקות הוא כאב או אי נוחות באוזן.זה יכול לגרום לתינוקות משיכה או למשוך באוזניהם, כמו גם לבכות או להתרגז.תסמינים אחרים של זיהום באוזניים כוללים עלייה בטמפרטורת הגוף, אובדן תיאבון וקושי שינה.

אבחון של זיהומי אוזניים לתינוקות

על מנת לאבחן דלקת אוזניים בתינוק, הרופא ייקח תחילה היסטוריה רפואית ויבצע בדיקה גופנית.הרופא עשוי להשתמש גם באוטוסקופ פנאומטי כדי להסתכל עלעור התוף וקבע אם יש דלקת או נוזלים מאחוריו.במקרים מסוימים, ניתן לבצע בדיקת שמיעה כדי לבדוק אם יש אובדן שמיעה.

טיפול בזיהומי אוזניים לתינוקות

הטיפול בזיהומי אוזניים אצל תינוקות תלוי בחומרת הזיהום.מקרים קלים עשויים להיות מטופלים באנטיביוטיקה, בעוד שזיהומים חמורים יותר עשויים לדרוש אשפוז.במקרים מסוימים, ניתוח עשוי להיות נחוץ לניקוז הנוזל ולהפחתת הדלקת.

6 התרופות של סבתא מצוינת וסודית לזיהומי אוזניים לתינוקות

סבתות היו מזמן מקור לחוכמה בכל מה שקשור לטיפול בזיהומי אוזניים אצל תינוקות.להלן 6 תרופות מצוינות וסודיות שעשויות לעזור להפחית את הכאב והדלקת ולקדם ריפוי:

 • שמן שום.שמן שום ידוע בתכונותיו האנטי-מיקרוביאליות והאנטי דלקתיות.ניתן להשתמש בו כדי להרגיע את האוזן ולהפחתת הכאב.להכנת שמן שום, מרסקים כמה שיני שום ומערבבים אותו עם כף שמן זית.הכניסו כמה טיפות של השמן לאוזן הנגועה.
 • בצל.לבצל יש תכונות אנטי דלקתיות ואנטיבקטריאליות שיכולות לעזור להפחית את הכאב והדלקת.מגררים בצל גולמי ועוטפים אותו בבד גבינה.הניחו את בד הגבינה על האוזן המושפעת למשך מספר דקות.
 • חומץ תפוחים.חומץ סיידר תפוחים הוא בעל תכונות אנטי -חיטוי ואנטיבקטריאליות שיכולות לעזור להפחית דלקת.מערבבים חלקים שווים של חומץ תפוחים ומים חמים.הכניסו כמה טיפות מהתערובת לאוזן הפגועה.
 • מלח.למלח יש תכונות חיטוי ואנטיבקטריאליות שיכולות לעזור להפחית דלקת וכאב.מערבבים כפית מלח אחת עם כוס מים חמים.הכניסו כמה טיפות מהתערובת לאוזן הפגועה.
 • שמן זית.שמן זית כולל תכונות אנטי דלקתיות ואנטיבקטריאליות שיכולות לעזור להפחית את הכאב והדלקת.הכניסו כמה טיפות של שמן זית חם לאוזן הפגועה.
 • שמן עץ התה.בשמן עץ התה תכונות חיטוי ואנטיבקטריאליות שיכולות לעזור להפחית דלקת וכאב.מערבבים כמה טיפות שמן עץ התה עם כפית שמן זית.הכניסו כמה טיפות מהתערובת לאוזן הפגועה.

ניתן להשתמש ב

תרופות אלה כדי לסייע בהפחתת הכאב והדלקת הקשורים לזיהומי אוזניים אצל תינוקות.חשוב לזכור כי תרופות אלה אינן מיועדות להחליף טיפול רפואי.אם לתינוק שלך יש דלקת באוזניים, חשוב לפנות לייעוץ רפואי מרופא.

שאלות נפוצות

 • מהם הסימפטומים של דלקת אוזניים אצל תינוקות?
  הסימפטום השכיח ביותר לזיהום באוזניים אצל תינוקות הוא כאב או אי נוחות באוזן.זה יכול לגרום לתינוקות משיכה או למשוך באוזניהם, כמו גם לבכות או להתרגז.תסמינים אחרים של זיהום באוזניים כוללים עלייה בטמפרטורת הגוף, אובדן תיאבון וקושי שינה.
 • מהם כמה תרופות לזיהומי אוזניים אצל תינוקות?
  סבתות היו מזמן מקור לחוכמה בכל הקשור לטיפול בזיהומים באוזניים אצל תינוקות.חלק מהתרופות כוללות שמן שום, בצל, חומץ תפוחים, מלח, שמן זית ושמן עץ התה.

זיהומי אוזניים אצל תינוקות יכולים להיות כואבים ולא נוחים, אך בעזרת 6 הסעדים של סבתא מצוינים וסודיים אלה, ניתן להפחית את הכאב והדלקת וניתן לטפל בזיהום.על ידי חיפוש ייעוץ רפואי מרופא ובעקבות העצות שניתנו, ניתן להפחית את הסימפטומים של זיהום באוזניים בתינוקך.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן