דף הבית » תרופות סבתא » הסרת פיגמנטציה בפנים – 6 תרופות סבתות פופולריות ואיכותיות
ddadadaa dadddedaddadd ddadaddd  daadaddaddaa daddaaddaa dad

הסרת פיגמנטציה בפנים – 6 תרופות סבתות פופולריות ואיכותיות

שינוי צבע עור, או פיגמנטציה, הוא נושא נפוץ המשפיע על אנשים רבים בכל הגילאים וסוגי העור.פיגמנטציה יכולה להיגרם כתוצאה מחשיפה לשמש, הורמונים, מצבים רפואיים מסוימים ואפילו גנטיקה.בעוד שאנשים מסוימים עשויים לבחור לקבל את הפיגמנטציה שלהם, אחרים מעדיפים למצוא דרכים להפחית או להסיר אותה, אם באמצעות טיפולים רפואיים או פתרונות אלטרנטיביים.במאמר זה נסתכל על 6 תרופות של סבתא פופולרית ואיכותית להסרת פיגמנטציה בפנים.

כורכום

כורכום הוא תבלין פופולרי המשמש במנות רבות, אך הוא משמש גם במשך מאות שנים כדי לעזור להפחית את שינוי צבע העור.הכורכום מכיל כורכומין, תרכובת שיכולה לעזור להבהיר פיגמנטציה ולהפחית את הדלקת.כדי להשתמש בכורכום לצורך שינוי צבע בעור, מערבבים יחד חלקים שווים של אבקת כורכום ומים ומורחים אותה על האזורים המושפעים.השאירו אותו כעשר דקות לפני השטיפה במים חמים.

מיץ לימון

מיץ לימון הוא עוד תרופה פופולרית וטבעית להפחתת הפיגמנטציה.לימונים עשירים בוויטמין C, שידוע כמסייע בהארת גוון העור.כדי להשתמש במיץ לימון כתרופה, סחטו כמה טיפות מיץ לימון על כדור כותנה ומורחים את המיץ על האזורים הנגועים.השאירו אותו כעשר דקות לפני השטיפה במים חמים.

אלוורה

אלוורה היא תרופה טבעית פופולרית לבעיות עור רבות, כולל שינוי צבע.אלוורה מכילה נוגדי חמצון ותכונות אנטי דלקתיות שיכולות לעזור להפחית את ההיפר-פיגמנטציה.כדי להשתמש באלוורה כתרופה, החל את הג’ל ישירות על האזורים המושפעים.השאירו אותו כעשר דקות לפני השטיפה במים חמים.

מיץ עגבניות

עגבניות עשירות בוויטמינים A ו- C, שיכולים לעזור להפחית את שינויי הצבע.כדי להשתמש במיץ עגבניות כתרופה, מרחו כמה טיפות מיץ עגבניות על כדור כותנה ומורחים את המיץ על האזורים המושפעים.השאירו אותו כעשר דקות לפני השטיפה במים חמים.

יוגורט

יוגורט מכיל חומצה לקטית, שיכולה לעזור להפחית את שינוי צבע העור.כדי להשתמש ביוגורט כתרופה, החל שכבה דקה של יוגורט רגיל על האזורים המושפעים.השאירו אותו כעשר דקות לפני השטיפה במים חמים.

חומץ תפוחים

חומץ תפוחים הוא תרופה פופולרית למצבים בריאותיים רבים, כולל פיגמנטציה של העור.חומץ תפוחים מכיל חומצה אצטית, שיכולה לעזור להפחית את המראה של היפר -פיגמנטציה.כדי להשתמש בחומץ תפוחים כתרופה, מערבבים חלקים שווים של חומץ תפוחים ומים ומורחים אותו על האזורים הנגועים.השאירו אותו כעשר דקות לפני השטיפה במים חמים.

טיפ מועיל:

בעת שימוש באחד מהתרופות הללו, הקפד להתחיל עם אזור בדיקה קטן של העור כדי לוודא שאתה לא אלרגי או רגיש לאף אחד מהמרכיבים.כמו כן, זכור כי תרופות אלה עשויות לקחת זמן להראות תוצאות, אז היו סבלניים ותואמים את המשטר שלכם לקבלת התוצאות הטובות ביותר.

מהם הסוגים השונים של טכניקות הסרת פיגמנטציה?

ניתן לחלק טכניקות הסרת פיגמנטציה לשתי קטגוריות עיקריות: רפואיות ולא רפואיות.ניתן להשתמש בשניהם כדי להפחית או לחסל פיגמנטציה על הפנים.טיפולים רפואיים כוללים טיפולי לייזר, פילינגים כימיים ודרמבריה.טיפולים שאינם רפואיים כוללים קרמים אקטואליים, תרופות טבעיות וטיפול קל.

טיפולים רפואיים

טיפולים רפואיים הם בדרך כלל הדרך היעילה והמהירה ביותר להסרת פיגמנטציה.טיפולי לייזר משתמשים באור עז כדי למקד ולהשמיד את תאי הפיגמנט, ואילו פילינגים כימיים כוללים הסרת השכבה העליונה של העור כדי לחשוף עור בהיר יותר ואחיד יותר מתחת.Dermabrasion הוא סוג עמוק יותר של פילינג עור שניתן להשתמש בו כדי להפחית את מראה הפיגמנטציה.

טיפולים לא רפואיים

טיפולים שאינם רפואיים הם בדרך כלל מתונים, פחות יקרים ואיטיים יותר כדי להציג תוצאות מאשר טיפולים רפואיים.ניתן להשתמש בקרמים אקטואליים כדי להבהיר פיגמנטהאם כי התוצאות יכולות לקחת שבועות או חודשים להופיע.ניתן להשתמש בתרופות טבעיות כמו מיץ לימון, אלוורה וחומץ תפוחים גם כדי להאיר פיגמנטציה.לבסוף, ניתן להשתמש בטיפול קל כדי למקד ולהפחתת מראה הפיגמנטציה.

הסעדים של סבתא להסרת פיגמנטציה בפנים

בנוסף לטיפולים הרפואיים והלא-רפואיים שהוזכרו לעיל, ישנם כמה תרופות סבתות פופולריות ואיכותיות בהן ניתן להשתמש כדי להפחית את מראה הפיגמנטציה על הפנים.סעדים אלה הם בדרך כלל קלים, טבעיים וחסכוניים, מה שהופך אותם לאופציה אטרקטיבית עבור אלה המחפשים אלטרנטיבה לטיפולים יקרים ופולשים יותר.

1.הדבק כורכום

משחת כורכום היא אחת התרופות העתיקות והסבתות העתיקות והפופולריות ביותר להסרת פיגמנטציה.להכנת העיסה, מערבבים יחד אבקת כורכום, מים וכמה טיפות מיץ לימון.החל את העיסה על האזור המושפע והשאיר אותו למשך 15 דקות.יש לשטוף במים קרים ולחזור על תהליך זה פעמיים עד שלוש בשבוע לקבלת התוצאות הטובות ביותר.

2.אלוורה

אלוורה היא תרופה פופולרית על בסיס צמחי עבור מצבי עור רבים, כולל פיגמנטציה.החל ג’ל אלוורה ורה טרי על האזור המושפע והשאיר אותו למשך 15 דקות.יש לשטוף במים קרים ולחזור על תהליך זה פעמיים עד שלוש בשבוע.

3.עיסת עגבניות

עיסת עגבניות היא התרופה של סבתא נוספת להסרת פיגמנטציה.להכנת העיסה, מערבבים יחד מיץ עגבניות וכמה טיפות מיץ לימון.החל את העיסה על האזור המושפע והשאיר אותה למשך 15 דקות.יש לשטוף במים קרים ולחזור על תהליך זה פעמיים עד שלוש בשבוע.

4.מיץ מלפפון

מיץ מלפפונים הוא חומר להבהרת עור טבעי שניתן להשתמש בו כדי להפחית את מראה הפיגמנטציה.להכנת המיץ, שילב מלפפון אחד וסנן את העיסה.מרחו את המיץ על האזור המושפע והשאירו אותו למשך 15 דקות.יש לשטוף במים קרים ולחזור על תהליך זה פעמיים עד שלוש בשבוע.

5.חלב ודבש

ניתן לערבב חלב ודבש יחד כדי ליצור מסיכה טבעית שניתן להשתמש בה כדי להפחית את מראה הפיגמנטציה.להכנת המסכה, מערבבים יחד כף דבש אחת וכף חלב אחת.החל את המסכה על האזור המושפע והשאיר אותה למשך 15 דקות.יש לשטוף במים קרים ולחזור על תהליך זה פעמיים עד שלוש בשבוע.

6.שיבולת שועל ויוגורט

ניתן לשלב גם שיבולת שועל ויוגורט ליצירת מסכה טבעית שניתן להשתמש בה כדי להפחית את מראה הפיגמנטציה.להכנת המסכה, מערבבים יחד כף אחת של שיבולת שועל וכף אחת של יוגורט.החל את המסכה על האזור המושפע והשאיר אותה למשך 15 דקות.יש לשטוף במים קרים ולחזור על תהליך זה פעמיים עד שלוש בשבוע.

מסקנה

ניתן להפחית או לבטל את הפיגמנטציה באמצעות מגוון טיפולים רפואיים ולא רפואיים.הסעדים של סבתא, כמו משחת כורכום, אלוורה, עיסת עגבניות, מיץ מלפפונים, חלב ודבש, ושיבולת שועל ויוגורט, הם טיפולים טבעיים פופולריים להסרת פיגמנטציה.סעדים אלה הם בדרך כלל זולים, קלים לשימוש, וקלים יותר מטיפולים רפואיים, מה שהופך אותם לאופציה אטרקטיבית עבור אלה המחפשים דרך בטוחה וחסכונית להפחתת מראה הפיגמנטציה על פניהם.

<

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן