דף הבית » תרופות סבתא » גירוי בגרון – 9 תרופות מרגיעות ומקובלות של סבתא ברחבי העולם
dddadd dddaddf  daadaddaddaa dedadddaddaa ddedadddcddaa

גירוי בגרון – 9 תרופות מרגיעות ומקובלות של סבתא ברחבי העולם

מה זה גירוי בגרון?

גירוי בגרון הוא מצב שכיח העלול לגרום לאי נוחות בגרון ובאזורים הסובבים אותו.בדרך כלל זה נגרם כתוצאה מדלקת, זיהום או תגובה אלרגית.תסמינים של גירוי בגרון כוללים כאב גרון, קושי בבליעה, צרידות ושיעול.במקרים חמורים יותר, הגירוי יכול להיות מלווה בחום, בלוטות לימפה נפוחות וקושי נשימה.

תרופות מרגיעות ומקובלות של סבתא

גירוי בגרון יכול להיות מעצבן וכואב כאחד, אך למרבה המזל יש כמה תרופות של סבתא מנוסה ואמירה שיכולות לעזור להרגיע את אי הנוחות.להלן תשעה מהתרופות הפופולריות והסבתות הפופולריות והמקובלות ביותר מרחבי העולם:

1.תה חם עם דבש

כוס תה חם עם דבש היא אחד התרופות הפופולריות והיעילות ביותר לגירוי בגרון.חום התה עוזר להרגיע את הגרון, ואילו הדבש עוזר לציפוי אותו ולהגן עליו מפני גירוי נוסף.הקפידו להשתמש בדבש באיכות גבוהה, מכיוון שכדורים באיכות נמוכה יותר מכילים חיידקים שיכולים להחמיר את גירוי הגרון.

2.גרגר מי מלח

גרגר עם מי מלח חמים הוא עוד תרופה ביתית פופולרית לגירוי בגרון.המלח מסייע בהפחתת הדלקת והמים החמים עוזרים להרגיע את הגרון.כדי להכין את תמיסת מי המלח, מערבבים 1/2 כפית מלח ב 8 גרם מים חמים וגרגר למשך עד 30 שניות לפני יירוקם.

3.שאיפת קיטור

שאיפת קיטור היא תרופה יעילה נוספת לגירוי בגרון.הקיטור מסייע בהפחתת הדלקת והאדים החמים יכולים לעזור לשחרר ריר שעלול לגרום לגירוי.כדי לבצע שאיפת קיטור, הרתיחו סיר מים, הניחו אותו על שולחן ועטפו מגבת מעל הראש.נשען מעל הסיר ושאף את הקיטור למשך 5 עד 10 דקות.

4.שורש מרשמלו

שורש מרשמלו שימש במשך מאות שנים לטיפול במגוון מחלות, כולל גירוי בגרון.יש לו תכונות אנטי דלקתיות שיכולות לעזור להפחית נפיחות ולהרגיע את הגרון.ניתן למצוא שורש מרשמלו במגוון צורות, כולל תה, תמיסות וכמוסות.

5.אלם חלקלק

אלם חלקלק הוא תרופה טבעית נוספת ששימשה לטיפול בגירוי בגרון במשך מאות שנים.יש לו תכונות אנטי דלקתיות וריריות המסייעות להרגיע את הגרון ולהפחית נפיחות.ELM החלקלק זמין במגוון צורות, כולל תה, תמיסות וכמוסות.

6.תה ג’ינג’ר

תה ג’ינג’ר הוא תרופה פופולרית לגירוי בגרון.לג’ינג’ר תכונות אנטי דלקתיות שיכולות לעזור להפחית נפיחות וחום התה יכול לעזור להרגיע את הגרון.להכנת תה ג’ינג’ר, הוסף כפית ג’ינג’ר מגורד טרי לכוס מים חמים ותן לו תלול למשך 10 דקות.

7.שורש ליקוריץ

שורש ליקוריץ הוא תרופה פופולרית נוספת לגירוי בגרון.הוא מכיל תכונות אנטי דלקתיות ודמויי ריר שיכולים לעזור להרגיע את הגרון ולהפחית נפיחות.שורש ליקוריץ זמין במגוון צורות, כולל תה, תמיסות וכמוסות.

8.חומץ תפוחים

חומץ תפוחים הוא תרופה פופולרית נוספת לגירוי בגרון.יש לו תכונות אנטי דלקתיות שיכולות לעזור להפחית נפיחות ואופי החומצי של החומץ יכול לעזור להרוג חיידקים שעלולים לגרום לגירוי.כדי להכין גרגר חומץ תפוחים, מערבבים 1 כף של חומץ תפוחים ב 8 אונקיות מים חמים וגרגר עד 30 שניות לפני שהוא יירק אותו.

9.כורכום

כורכום הוא תרופה פופולרית לגירוי בגרון.יש לו תכונות אנטי דלקתיות שיכולות לעזור להפחית נפיחות והתבלין החם יכול לעזור להרגיע את הגרון.כורכום זמין במגוון צורות, כולל תה, תאים וכמוסות.

טיפ ייחודי ומועיל

כאשר משתמשים באחד מהתרופות הללו בגין גירוי בגרון, חשוב להיות בטוח לשתות שפע נוזלים.להישאר לחות יכול לעזור להפחית את הדלקת ולשמור על גרונך, מהICH יכול לעזור להפחית את אי הנוחות.חשוב גם להימנע מגירויים כמו עשן וכימיקלים שיכולים להחמיר גירוי בגרון.

תרופות צמחים

תרופות צמחי מרפא לגירוי בגרון נמצאים בשימוש נרחב ברחבי העולם וניתן לחלק אותם לשתי קבוצות: אלה המבקשים להרגיע ואלה המבקשים להפחית את הדלקת.כמה מעשבי התיבול הפופולריים יותר לגירוי בגרון מרגיע כוללים שורש מרשמלו, אלם חלקלק, שורש ליקוריץ וקמומיל.עשבי תיבול אלה בדרך כלל ספוגים במים חמים כדי ליצור תה שניתן לוגם כדי לספק הקלה.

אומרים כי שורש מרשמלו מצפה ומרגיע את הגרון, ואילו על פי ההערכה, אלם חלקלק מפחית את הדלקת.ידוע כי שורש ליקוריץ מפחית את הכאב הקשור לגירוי בגרון, ואומר כי קמומיל מפחית את כאב הגרון.

שורש מרשמלו

שורש מרשמלו הוא עשב שלפי ההערכה מועיל לגירוי בגרון.אומרים שהוא מעיל ולהרגיע את הגרון, ומפחית את הכאב והדלקת.שורש מרשמלו זמין הן בצורת תה והן בכמוסה, וניתן לקחת אותו עד שלוש פעמים ביום כדי להקל על התסמינים.

אלם חלקלק

אלם חלקלק הוא עשב נוסף המשמש בדרך כלל לטיפול בגירוי בגרון.על פי ההערכה, הוא מפחית דלקת וגירוי בגרון, וניתן לקחת אותו כתה או בצורת קפסולה.ניתן לקחת אלם חלקלק עד שלוש פעמים ביום כדי להפחית את הסימפטומים.

תרופות ביתיות

יחד עם עשבי תיבול, ישנם תרופות ביתיות רבות ששימשו במשך דורות כדי להרגיע את גירוי הגרון.כמה מהתרופות הביתיות הפופולריות יותר כוללות דבש, ג’ינג’ר, חומץ תפוחים וגרגלים של מי מלח.על פי ההערכה, תרופות ביתיות אלה מפחיתות דלקת ומספקות הקלה מגירוי בגרון.

דבש

דבש הוא תרופה טבעית ששימשה במשך מאות שנים כדי להרגיע את גירוי הגרון.ידוע שדבש מרגיע מאוד וניתן לקחת אותו עד שלוש פעמים ביום כדי לספק הקלה.ניתן לקחת דבש ישירות או לערבב עם מים חמים ולימון לטעם טעים יותר.

חומץ תפוחים

חומץ תפוחים הוא תרופה יעילה לגירוי בגרון.על פי ההערכה, הוא מפחית דלקת ומספק הקלה מגירוי בגרון.ניתן לקחת חומץ תפוחים ישירות, או לערבב עם מים חמים ודבש לטעם טעים יותר.

מסקנה

גירוי בגרון יכול להיות כואב וגם לא נוח, אך ישנם מספר תרופות ששימשו במשך מאות שנים כדי לספק הקלה.ידוע כי תרופות צמחיות, כמו שורש מרשמלו, אלם חלקלק, שורש ליקוריס וקמומיל, מפחיתים את הדלקת ומרגיעים את הגרון.תרופות ביתיות, כמו דבש, ג’ינג’ר, חומץ תפוחים וגרגלים של מי מלח, הם גם תרופות פופולריות לגירוי בגרון.לא משנה איזו תרופה נבחרה, חשוב לזכור שיש להשתמש בתרופות אלה בשילוב עם טיפול רפואי נכון.

שאלות נפוצות

  • מה התרופה הטובה ביותר לגירוי בגרון?
    התרופה הטובה ביותר לגירוי בגרון תהיה תלויה באדם ובחומרת הסימפטומים.ידוע כי תרופות צמחיות, כמו שורש מרשמלו, אלם חלקלק, שורש ליקוריס וקמומיל, מפחיתים את הדלקת ומרגיעים את הגרון.תרופות ביתיות, כמו דבש, ג’ינג’ר, חומץ תפוחים וגרגלים של מי מלח, הם גם תרופות פופולריות לגירוי בגרון.

לסיכום, גירוי בגרון יכול להיות כואב וגם לא נוח, אך ישנם מספר תרופות ששימשו במשך מאות שנים כדי לספק הקלה.ניתן להשתמש בתרופות צמחיות ותרופות ביתיות כדי להפחית את הדלקת ולספק הקלה מגירוי בגרון.חשוב לזכור לפנות לייעוץ רפואי אם התסמינים נמשכים או מחמירים.למידע נוסף על גירוי בגרון, wikipedia.org יש סקירה מקיפה של המצב.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן